Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym przeprowadzić operację regeneracji kloszy lamp w dwóch samochodach - Zafira B oraz Rover 75.

Zestaw i technikę wyznaczyłem poniżej (do akceptacji).

Papier 600-800-1000-1200-1500-2000-2500-3000 - ścieranie na klocku, nie posiadam DA.

Polerka:

1. Menzerna FG500 (pad twardy) , PF2500 (pad średni), SF4000 (pad miękki).

2. Zabezpieczone Headlight Protectant od Megsa.

Do zyspozycji mam dwie budżetowe maszyny polerskie rotacyjne.

 

Chciałbym zrobić operację raz a porządnie dlatego prosiłbym o poradę czy podane pady wystarczą czy lepiej zamienić któryś na futro?

Kolejna sprawa czy powinienem jeszcze kupić jakiś srodek dla lepszego zabezpieczenia/efektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt ci nie da przepisu 100% jak nie wiemy jak wygladaja te lampy, pozatym nieraz zaskakuja i trzeba poprawiac odrazu bo cos tam zostaje..

po papierach przydaloby sie futro, natomiast pf2500 mozesz ominac

lepsze zabezpieczenie? kwarc, ceramika, folia, lakier bezbarwny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wypolerowałem lamy. Papier 800-1000-1200-2000 a nastepnie pasta 3M . Efekt widoczny na prawej lampie oceniam na bardzo dobry. Lampa prawa mimo, że była polerowana tak samo, nie uzsykałą doskonałego efektu przejrzystości tzn. powierzchnia jest bardzo gładka, rysy zostały usunięte a mimo to powierzchnia jest nieprzejrzysta. Powiedzcie co jest powodem?

 

https://zapodaj.net/89671059f43f6.jpg.html lewa lampa przed

https://zapodaj.net/a36bab96196af.jpg.html lewa lampa po

https://zapodaj.net/2eb2e437d6c50.jpg.html całość po

W środku mogą być brudne

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Bardzo proszę o podpowiedz jak z tą lampa mocno matowaną poradzić.

Wypolerowałem lampy corsy i efekt końcowy - powierzchnia bardzo nieprzejrzysta, coś w rodzaju "mleczko".

7c469b31d5433d95.jpg

 

Na jednej papierem 800 - 1200 - 1500 - 2000 - 2500 - fg500 na futrze - fg500 na białej gąbce - ff3500 na czerwonej gąbce (wszystkie flexipads) i efekt tak jak wspomniałem. Na drugiej lampie zszedłem od 600 - 800- (niepamietam juz czy był 1000 :/ ) napewno 1200 - 1500 - 2000 - 2500 + fg500 futro - fg500 pad - 3500 pad i to samo jak na powyższym zdjęciu.

 

Czy powinienem zejść jeszcze niżej ? od ilu ? jak z tym poradzić ?

Ostatnie 4 auta , które polerowałem wyszły jak nowiutkie, tylko ta corsa mi nie wyszła.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lampach magiczne efekty są po papierze 3000, wg mnie jest niezbiedny by wyprowadzic balagan po nizszych gradacjach. Naprawde nie wiem, jak to jest mozliwe, ze po papierze 2500 i fg500 na futrze masz taki efekt :D coś schrzaniles :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo lamp juz mam w swoim portfolio i wydaje mi sie ze poprostu te lampy albo sa zaparowane brudne od srodka albo ten typ tak ma. czasem niektore lampy tak wychodza i nic nie idzie z nimi zrobic. lampy sa roznych producentow, depo itp zamienniki chinskie itp..ostatnio robilem ibize i obie lampy wyszly jak nowe ale jedna miala taka jakby zielonkawa poswiate. okazalao sie ze to byl tani zamiennik..do okola lampy nigdzie nie bylo brudne ani grzyba ani glonow itd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, robiłem niedawno corse c, dość mocno była zajechane, zacząłem od 1000, 1500, 1800, 2000, 2500, 3000, 5000, wyszło pięknie. Czasem zamiast schodzic na ostre gradacje lepiej takim 1000 przeleciec kilka razy.

 

 

Druga sprawa, jeśli rzeczywiście są sfatygowane od wewnątrz to chyba idzie to zweryfikować wizualnie, nawet namacalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy odpowiedzieć sobie na pytanie: "Chcemy za jakiś czas ponownie polerować czy na dłużej?". Chcąc uzyskać efekt na dłużej - proponuję lakier bezbarwny. Proces jest taki sam, czyli szlifujemy papierami by usunąć nalot z lamp. Różnicą jest to, że zamiast polerować, natryskujemy lakier bezbarwny.

 

Pamiętana sytuacja, jeżeli chodzi o polerowanie - u mnie się nie bardzo to spisało - wciąż zostawało "mleczko", matowa powierzchnia, więc zastosowałem metodę drugą, czyli lakier bezbarwny i jest :good:. Do dziś. (operację tę przeprowadziłem 1-2 lata temu)

 

Usuwanie nalotu - 1500-2000 na mokro, jednak należy pamiętać, że każda lampa jest inna. Bardziej lub mniej zniszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To tak jak z lakierem. Przejście szlifujesz P1500 i na to klar, a bazę widzisz idealnie bez żadnych zaburzeń.

By następcy nie zapomnieli - powierzchnię odtłuszczamy. Na daną chwilę nie jestem w stanie przeprowadzić filmu, w którym pokazałbym Tobie jak to powinno zostać zrobione, ale mam dla Ciebie równie dobry poradnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.