Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja równiez zajmuję sie regeneracją reflektorów -> https://www.facebook.com/light.service.radom/ i na początku szlifowanie ręką trwało czasem i do 2,5 godziny. Najgorzej było jak trafiły się samochody z lakierowanymi lampami np Audi TT. Teraz używam szlifierki mimośrodowej 125mm. papiery najchętniej INDASA, od gradacji 400 do 2,5k na końcu używam krążka z 3M TRIZAC o gradacji 3000. Później pasty z 3M i na końcu zabezpieczam środkiem Nano Sealant z CarChem :)

 

Pamiętajcie że efekt jest też zależny od tego z jak twardego poliwęglanu wykonane sa lampy. Np. w Volvo mamy lampy dość "Miękkie" więc użycie krążka 400 czy 500 może później kosztować Nas bardzo dużo pracy z wyprowadzeniem powierzchni :)

 

Zapraszam na strone tam sporo zdjęć z mojej pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi sprawa z nakładaniem bezbarwnego na reflektor przeszlifowany P3000. Nie jestem żadnym lakiernikiem ale zdaje mi się że skończenie na P2000 byłoby już wystarczające a i lakier powinien mieć lepszą "przyczepność" do podłoża :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy , mam pytanie czy szlifowanie na mimosrodowej szlifierce wystarczy na konczeniu p2500 czy lepiej wyzej , mowie o suchym szlifowaniu I czy wyprowadze na twardym padzid zamiast futra na 101 potem 205 ? Z gory dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie jeżeli któryś z was będzie chciał użyć papierów sciernych firmy CONDOR stanowczo odradzam! Papier 1500 nie różni się zbytnio od 2500. Futro z fg 400 nie chciało wyciągnąć rys po tym gownie. W dodatku kilka ruchów i brakowało miejscami ziarna, wgl nierównomiernie rozłożone było.

Podkreślam jeszcze raz to : totalny badziew.

 

Ten papier można kupić np w castoramie, brichomarche.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić. Gradacja tak rozjechana, że masakra. Nie wspomnę o tym, że ten papier potrafi mieć np jakieś pojedyncze ziarna trochę większe i robi się gnój bo zamiast na kloszu zostawić w miarę równomierną warstwę mikrorys to do tego zostawia kilka głębszych sznyt.

G****o totalne. Raz kiedyś kupiłem bo na cito musiałem z racji braku jednej gradacji i już więcej tego błędu nie zrobię.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym go psuje?

 

Takimi cenami za swoje usługi.

 

Powiedziałbym że wypełniam lukę ... Masz przykład tego tematu chcą 250zł więc osoba szuka gdzie taniej bądź zrobi to sam. Myśląc jak Ty to te forum niszczy rynek bo sa tu oodpowiedzi jak zrobić to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o wypełnienie luki, tylko o szacunek do własnego czasu i pracy. Robienie obu lamp za 50 zł to niestety praktycznie robota za darmo. Robiąc to porządnie z odpowiednim zabezpieczeniem to koszt chemii to więcej niż połowa tej ceny

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o wypełnienie luki, tylko o szacunek do własnego czasu i pracy. Robienie obu lamp za 50 zł to niestety praktycznie robota za darmo. Robiąc to porządnie z odpowiednim zabezpieczeniem to koszt chemii to więcej niż połowa tej ceny

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

 

Nie powiedziałbym że za darmo, koszty chemii są mi bardzo dobrze znane. Jeśli mam auto gdzie nowe reflektory kosztują 250zł to według ciebie klient wykona usługę za kwotę 100zł wzwyż ? gdzie obawia się że reflektory są zniszczone również od wewnętrznej strony i po zapłaceniu tych 100zł będzie i tak zmuszony kupić nowe. Co innego gdy mam do czynienia z autami droższymi gdzie musi zostać usunięte praktycznie każde uszkodzenie klosza za które potem jestem punktowany i nie ma oszczędzania na zabezpieczeniu.

 

Dodane po 1 minucie 45 sekundach:

To jesteś w błędzie...

 

Policz koszt chemii, papierów, zabezpieczenia, utrzymania narzędzi i zostaje dosłownie na piwko

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

 

przy reflektorach przedstawionych na zdjęciach zostało jakieś 46zł więc raczej 2 flaszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 rozumiem, sam biorę kolo 100-130 zł od kompletu ew więcej jak leci kwarc na zabezpieczenie. Ale 50 za oba, to trochę przegiecie, sorry, takie jest moje zdanie

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

 

Roznosząc ulotki, prowadząc akcje reklamowe nie osiągnąłem nawet kawałeczka tego co dało mi właśnie takie działanie gdzie staram się dostosować do klienta a nie prowadzić twardą politykę cenowa. Wypolerowałem podobne za 50zł, potem z polecenia tego klienta miałem nastepnego na duzo droższą usługe i do tego umówiony kolejny. Ale o prowadzeniu działalności rozmawiać nie bedziemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w żony szerszeniu lampy traktowałem bez papieru ściernego, zakupiłem w firmie dobierającej lakiery takie cudo

 

tdt5baR.jpg

 

 

 

pasta gruboziarnista, polerowana krążkiem boll- średnio twardym, a wykończyłem menzerną 2 na krążku boll- miękkim

 

jKB1Dv0.jpg

 

kmnHy0K.jpg

 

 

 

tak wyglądały przed

 

4LhppcU.jpg

 

YQRH5Vl.jpg

 

Oek1pbY.jpg

 

 

 

d... nie urywa, ale jestem zadowolony z efektu :ad:

 

1hqA17U.jpg

 

sV5o7j5.jpg

 

iOj2UiW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wymyles resztki pasty?

Za te 50zl od kompletu lamp - czym zabezpieczone na koniec pracy?

Ludzie pomyślcie po co psuć rynek robiąc na ilość. .po czasie się zajada sami stwierdza ze można za 100 i klienci tez będą ...no chyba ze myślą w ten sposób w 40min zarobią na 2 flaszki które starcza do końca dnia albo i na nastepny dzień. ..

Gdzie jakieś ambicje cele..

Tatuaż tak samo robi Heniu za 50zl w stodole albo akademiku bo gdzieś popatrzył. .ale robią reż za 1000 zł i klientów nie brakuje.

Grunt to robić dobrze a klient zawsze wróci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.