Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

400 tylko miejscami bo 800 nie dawała rady.

albo moje umiejętności za słabe..

 

dodatkowo tego samego dnia robiłem znajomemu "malarzowi" przody w Sceniku II..

 

dużym twardym padem takie pajączki wcześniej zrobili, że nie mam słów.. polermistrzostwo w pełnym tego słowa znaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie wyglądały wcale lepiej. Te Twoje są z ksenonem moje z H7. Część oksydacji z górnej części nie zeszła po 800 więc na drugi przelot poszła 400 punktowo potem 800 na krzyż. Ale fakt.. 400 całego bym nie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, podczas zabezpieczania klosza Headlight Protectant niewielka iloscia, to podczas aplikacji i natychmiastowym scieraniu jakas tam ilosc zasycha w postaci smugi i nie da sie jej zetrzec. Starlem nadmiar zaschnietej powloki zmywaczem sylikonowym. Dobrze zrobilem czy raczej zmywacz usunal cala powloke z klosza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugi pozostaną jak nie naniesiesz równomiernie środka.

 

Z moich doświadczeń wynika że ten produkt najlepiej nanosi się na rozgrzane klosze - ciepłe pod ręką, płatkiem kosmetycznym dokładnie naniesiony na całą powierzchnię i pozostawiony, jak naniesiesz za dużo to klosz będzie tłusty ale firbrą z krótkim włosiem zetrzesz nadmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugi pozostaną jak nie naniesiesz równomiernie środka.

 

Z moich doświadczeń wynika że ten produkt najlepiej nanosi się na rozgrzane klosze - ciepłe pod ręką, płatkiem kosmetycznym dokładnie naniesiony na całą powierzchnię i pozostawiony, jak naniesiesz za dużo to klosz będzie tłusty ale firbrą z krótkim włosiem zetrzesz nadmiar.

 

Takim sposobem jak piszesz nigdy nie próbowałem robić gdyż jak podczas aplikacji nie wyrobiłem HP do końca to potem faktycznie nie mogłem go usunąć żadną fibrą lecz wspomagałem się IPA. Ja aplikuje ten środek na fibrę z krótkim włosiem i wypracowuje do maxa. Robię to dosyć szybko i przecieram drugą stroną fibry (suchą) już na sam koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio znajomy poprosił mnie o przepolerowanie lamp w jego Passacie B5, gdyż jadąc nocą już niewiele było widać...

 

Materiały wykorzystane przy polerowaniu:

 

- maszyna Lare EPL 11

- pady 80 mm (pomarańczowy flexi i żółty urban)

- papiery wodne o gradacji 1500, 2000, 2500 i 3000

- pasta kovax eagle plex i meguiar's plastX

- zmywacz silikonowy lub IPA

- taśma maskująca

 

Lampy wyglądały tak:

 

r7f4n.jpg

 

a7p40.jpg

 

aq1tj.jpg

 

tutaj po umyciu ich APC 1:4 i oklejeniu taśmą

 

tms8.jpg

 

A tu po papierze 1500

 

xyhz.jpg

 

papier 2000

 

3t8km.jpg

 

papier 2500

 

2bj8.jpg

 

Nie mam zdjęcia po papierze 3000, ale poniżej już po wypolerowaniu obiema pastami :)

 

bamj.jpg

 

I porównanie obu lamp

 

vdst.jpg

 

Widoczność na drodze znacznie się poprawiła z relacji znajomego :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja pochwale sie moja pierwsza praca jaka wykonywalem z uzyciem polerki.

 

Maszyna: Vander vpo709

Pady: flexi(bialy, pomaranczowy,czarny wafel) niestety wszystkie 135mm, nie posiadalem jeszcze 80mm

Pasty: Menzerna 400, UC i SF4000

Papierki:1000 do 2000

O zmywaczu i tasmie nie wspominam

 

Efekty:

 

DSC07976aasda.jpg

 

Oczywiscie widocznosc i ilosc swiatla znaczaco wzrosla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może proste pytanie. Są dostępne papiery na rzep do pracy na mokro? Nic specjalnego na necie nie znalazłem. Spolerowanie lamp zajmuje mi 3-4h ze wszystkim. Chciałbym skrócić proces machania łapami z papierami :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bizislawek, może walne babola ale co tam :) papier ma mokro i na sucho tej samej gradacji różni się efektem pracy? Tak słyszałem. Papier mirka widziałem w jednym ze sklepów we wro, ale tylko 1500 był. Używacie tego do polerowania lamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi abralony na sucho po prostu zapychaja sie i uzywam ich tylko na mokro. Po papierze na reke 2000 lece abralonem rownież 2000, wtedy wykonczenie plastiku czy lakieru bajka. Co do efektu pracy mokro/sucho :dontknow: , choc na moj chłopski rozum to na mokro jest mniej agresywna dzieki własnie wodzie, ale tylko głosno mysle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent to Civic 6gen, lampa z tworzywa poprzedni właściciel mówił że już próbował ją polerować niestety jedna jakby nie dokończona jedna mu w miarę wyszło. Tragedii nie ma ani pęknięć ubytków itp. Chcę im poświecić czas i zrobić tak 800,1000,1500,2000,2500 i 3000 jak będzie ciągle matowo. Do tego na sam koniec potrzebuje coś co pozwoli uzyskać dobry efekt ręcznie polerując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.