Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

najbardziej mnie ciekawi co nakładał na te reflektory jako zabezpieczenie.
tutaj nic nie robili wcześniej
Robili, 7 etapowy sanding (1 godzina). Filmik dotyczy tylko zabezpieczenia/lakierowania, więc to zostalo wycięte.
to po co ja się męczyłem 1,5h ze swoimi :roll:
Żeby osiągnąć taki sam, lub lepszy efekt ;)

 

Odpowiedź na Wasze pytania, to dwuskładnikowa powłoka UV firmy Delta Kits. www.deltakits.com

Mieszanie i nakładanie od 2:19

http://www.youtube.com/watch?v=od0u0_VAKBs#t=02m19s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie - polerowałem lampy w takiej kolejności:

- papier 600 (zdarcie przeźroczystej warstwy)

- 1000

- 2500

- fg400 na twardym padzie

- sf4000 na miękkim padzie (praca na wiertarce)

 

Wszystko wymywane IPA. Niestety wszystko się nie usunęło (pozostały małe pęknięcia i dołki jakby po kamyczkach) no i pozostały świrle. Jakieś rady, dlaczego nie udało się wszystkiego usunąć? SF4000 trzeba dłużej pracować żeby zlikwidować świrle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To jeszcze mam jedną sprawę. Przez swoją głupotę musiałem polerować lampę od środka (przetarłem Nitro i się stopiła wierzchnia warstwa). Lampa już przed polerowaniem była jakby tłusta w środku i nic nie chciało tego usunąć, dlatego porwałem się na nitro. Teraz po wypolerowaniu (jeszcze będzie trzeba to poprawić bo nie wygląda to szałowo), lampa wewnątrz nadal jest jakby tłusta. Wymywałem pasty ipą, a następnie myłem lampę w środku płynem do mycia szyb i nową fibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakbyś to jakąś pastą lekkościerną na mikrofibrę spróbował przejechać delikatnie ?

Miałem tylko Mothers Mag & Aluminium Polish (na aplikatorze bawełnianym), dał radę, szybka uratowana. Dzięki :good:

zegary_swift2_s.jpg

Pewnie przydałoby się jeszcze coś aby drobne ryski usunąć, ale nie jest źle (szczególnie nie pod słońce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pad cutting - pad mocno ścierny

FG400 - pasta Menzerna Fast Gloss FG 400

IPA - Izopropanol

pad polish - pad lekko ścierny

PF 2500 - pasta Menzerna Power Finish PF 2500

pad finish - pad wykańczający miękki

SF4000 - pasta Menzerna Super Finish SF 4000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym was prosić o radę.

 

Ostatnio wziąłem się za wypolerowanie lampy w BMW e39 tylko jeden sztuki, ponieważ druga albo była polerowana albo jest nowa.

Zacząłem od papieru ściernego 800 aż do 2500, wszystko ładnie zakupiłem gąbkę polerską(średniej twardości) na szlifierkę oraz pastę G3 farecla. Efekt wyszedł całkiem niezły dopóki nie zapaliłem lampy, powstało mnóstwo mikro rysek, które niezbyt ładnie się prezentują przy zapalonej lampie.

Prosiłbym o poradę w jakim sposób mogę wyeliminować te mikro ryski ? Czy kupić inne pasty, a może inna gąbka wystarczy?

 

Z góry dziękuje za pomoc. :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaką pastę polerską możecie polecić do lamp dla początkującego ? Chciałem trochę zregenerować reflektory w swoim aucie za pomocą papieru ściernego różnej gradacji, pasty i na koniec jakieś zabezpieczenie. Nie chcę wydawać na tą całą chemię grubych pieniędzy bo już wygodniej byłoby kupić nowe lampy :) chyba, że są jakieś tańsze próbki/testery produktów z wyższej półki to wtedy mógłbym kupić coś lepszego. Powiedzmy za 100zł kupię jakiś sensowny zestaw ?

Te lampy które mam obecnie zrobiły się trochę matowe. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawek, za 100 zł kup papiery od 800 do 5000 jak najciaśniej z gradacjami i kup megsa UC. Ręcznie po 5000 jakoś wyciągniesz, a efekt będzie 100x lepszy niż po samej paście. I na piwo zostanie parę groszy.

Do UC aplikator german twarda strona. Do zabezpieczenia po spolerowaniu możesz użyć FK 1000p (tester za ~20 zł)

 

EDIT: najważniejsze! Praca włożona w "papierkowanie" jest kluczem do dobrego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc.

 

Jeszcze chciałem zapytać o jedną rzecz. Ile mniej wiecej czasu zajmuje docieranie lampy na jednym papierze ? Zdaje sobie sprawę, że to wszystko zależy od zużycia lampy, ale chodzi mi o taki przybliżony czas.

Albo zapytam inaczej, jak mam ocenić w którym momencie docieranie danym papierem będzie wystarczające ?

 

Przepraszam za pytania ale nigdy wcześniej nie miałem z tym do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszym papierem zjeżdżasz jak najwięcej aż wszystko będzie idealnie zmatowione, a później każdym kolejnym papierem poprawiasz możliwie jak najlepiej by za każdym razem było jak najmniej poprzednich rys po papierze :) i jedziesz... :P czas- to na prawdę jest różnie, z lampami mojego taty uporałem się w godzinkę, tak godzinkę i wyszło super ale z ostatnimi męczyłem się 4,5h a klient stoi i patrzy na ręce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.