Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu? Przecież niby też chroni przed promieniami UV. Szkoda, że nie da się kupić Headlight Protectant Megsa w mniejszym opakowaniu :/

 

Podpisuje się pod tym - ja kupiłem i praktycznie nic z niego nie poszło, mimo to że zrobiłem wszystkie nadające się plastiki w domu i nie wiem czy zużyłem 15 ml. Ten środek chyba nigdy nie zniknie z mojej półki bo po prostu się nie skończy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem po polerce kloszy, odrazu dodam ze robiłem to pierwszy raz więc jestem laikiem w tej dziedzinie, dlatego też proszę o radę.

Stosowałem artykuły firmy Carex, robiłem zgodnie z instrukcją

, zacząłem od papieru 240 później 1000, 1500 i na koniec 2000, po polerowaniu niestety zostają rysy na kloszu(klosz przed polerka był chropowaty po kamieniach, teraz jest gładki czyli jakiś efekt jest) których przed polerowaniem nie było, klosz jest wypukły w miejscu żarówki światła mijania, nie wiem gdzie popełniam błąd, możecie coś doradzić? dodam że po pierwszym razie nie wyglądało to dobrze, było więcej rys, polerowałem woskiem w sumie 3 razy.

 

poniżej parę zdjęć:

 

15zjksk_th.jpg

http://i61.tinypic.com/15zjksk.jpg

 

2v8mkj6_th.jpg

http://i60.tinypic.com/2v8mkj6.jpg

 

eu1y7c_th.jpg

http://i57.tinypic.com/eu1y7c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pozostałość po papierze 240... Jak dla mnie dużo za grube ziarno. Popraw jeszcze raz mniejsza gradacją, póżniej pasta typu menzerna fg400 na gąbce lub futrze, jakaś pasta polerująca po tym na średnim padzie i powinno być całkiem inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam dostepu do takiej pasty, tutaj gdzie przebywam to ciezko o jakies dobrej jakosci produkty(sam tez nie znam sklepow gdzie mozna takie zakupic- w znanych mi sklepach to raczej produkty Meguiars widzialem), czy jezeli recznie bede polerowal to te rysy powinny tez zniknac?(wczesniej tylko wiartkarka operowalem), czy ta pasta polerujaca od Carex nie moze byc?(pytam z ciekawosci czy w ogole nada mi sie to do czego czy wywalic to w cholere).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniu0739, papierki w dłoń i replay z zabawy, musisz wychwycić okiem po jakiem papierze zostały Ci rysy które psuja cały efekt...ale tak jak kolega wyżej napisał obstawiam również że to raczej po 250 a tych rys raczej zadną pasta nie ruszysz. Więc ja bym zaczął tarcie od papierku 400 i w góre. jak nie masz dostepu do innych past to ku z Megsa UC i jakiś pad i powienieś dać rade tylko pod warunkiem że sumiennie sie przyłożysz do polerowania papierami. Pamiętaj że każda kolejna gradacja papieru susuwa rysy po poprzedniej i najlpiej poleruj na krzyż tzn np papierem 400 poleruj poziomo a następnym pionowo wtedy bedziesz widzial czy poziome rysy zostały usunięte....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAsta to nie problem, grunt to dobre ogarniecie tematu papierem. Odpuść sobie ta wierkarke, i te papiery, chyba, że masz jakąś szlifierke mimosrodową, ona by zrobiła robote ale przeskok z 240 na 100 jest za duzy, tak jak napisał Bienek. Kup papiery na mokro i zrob recznie, na pewno bedzie lepiej wygladało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier 240 do lamp to już hardcore.

Zrobiłem już setki lamp, ale żadna nie wymagała papieru poniżej 600.

Przeskok z 240 na 1000 :lol: - profesjonaliści

Kupuj papierki dobrej firmy 400, 600, 800, 1000, 1500, 2000 i najlepiej jeszcze 2500 i działaj ręcznie na mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papiery zamowilem INDASA RED LINE gradacja jak napisal Pit_Krk, poczekam jak przyjda, podzialam i zobaczymy, u mnie szlifierka oscylacyjna odpada bo lampa jest wypukla i sie nie da, poswiece czas zeby to zrobic recznie bo patrzyc sie nie moge i cos trzeba z tym zrobic, moje pytanie jest jeszcze, czy jak czyszcze to recznie to tylko tak zjechac zeby bylo rowno kazdym papierem(gradacja)? pozniej umyc po kazdej gradacji i kolejna? papier i lampa musi byc mokra caly czas czy wystarczy papier tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.