Skocz do zawartości

Polerowanie kloszy lamp


Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem wcześniej że kleje na bazie poliuretanu.

 

Jeżeli nie będzie warstwy możesz robić wszystko tylko ostrożnie bo klosze od środka są bardzo delikatne - fibra słabej jakości od razu pozostawi ślad.

Jak będzie powłoka i przetrzesz fibrą z płynem to odciśnie się na niej struktura fibry i pozostaną smugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a macie jakiś patent jak wyczyścić soczewki bez rozbierania lampy?

 

Chodzi o bmw e91 i tam niestety lampy sa nierozbieralne. Auto miało małą stłuczkę i niestety obie lampy się roznią i poza polerką chciałbym je wyczyścić od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj zajalem sie lampami w VW Bora . Opis i kilka fotek przed i po ;)

 

Opis produktow, ktore uzylem:

- papier wodny Matador 1000,1500,2000,2500

- Menzerna 500 + cutting pad (pomiedzy kazda zmiana pasty TOP INSPECTION MENZERNA)

- Menzerna 2500 + polising pad

- Menzerna 4500 + finishing pag

- Meguiars headlight protectant

- Collinite 476s

 

qhmm.jpg

8zla.jpg

sxj8.jpg

zp9w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosa jak Ci to wyszło
:good:

 

hmm odnosnie zabezpieczenia to tak jak mowisz, jest w czym przebierac ale ja stosuje u siebie bardzo sporadycznie Meguiars headlight protectant fajnie odswieza i niby zabezpiecza przed zolknieciem, UV trelelele... i zawsze przy woskowaniu karoserii przejade rowniez lampy. Narazie jest okej, nie zauwazylem zadnych negatywnych skutkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej mnie ciekawi co nakładał na te reflektory jako zabezpieczenie. Tu akurat efektu nie było ale jakby miał bardzo zniszczone reflektory to po takim zabiegu na pewno wyglądało by to super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Raport Turbo mówili o myciu na myjniach bezdotykowych. O tym, żeby DOBRZE spłukiwać auto z chemii bo między innymi właśnie od tego zółkną i matowieją szkła reflektorów.

Niektórzy zbyt krótko "lecą" na programie spłukiwanie i takie po jakimś czasie są skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne lakiery (jak Presta stronę wcześniej) aczkolwiek, znowu dochodzimy do punktu czy przy małych ubytkach jest sens zdzierać do tworzywa (tak jak na filmie) powłokę , a nie lepiej zedrzeć tylko oksydację pozostawiając warstwę oryginalnej powłoki ochronnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

potrzebuję porady

polerowałem dzisiaj swoje lampy, najpierw papiery 1200,1500,2000,2500 a potem FG400 na białym flexi na razie. I o ile lampy przejrzały:

zr6m.jpg

to nie mogę się pozbyć:

cv10.jpg

xowh.jpg

wygląda trochę jak przytopiony plastik. Czy da się to jeszcze wyciagnąć czy np. powinienem niżej zejść z gradacją papieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem takie to zaczynałem od 600tki...

Ale był dramat

dsc02394f.jpg

po

dsc02403c.jpg

 

zeszło prawie 3h ;)

Moim zdaniem,jeszcze trochę zdejmiesz,ale nie 100% bo to już wżarte było w strukturę,przynajmniej tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.