Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o podpowiedź co zdobić .....

W moim Audi A6; rok prod. 99' lampy nie są już pierwszej przejrzystości, tragedii nie ma ale postanowiłem je lekko zregenerować (bez wyjmowania) ponieważ za parę dni wyjeżdżam na wakacje na noc. Nie mając wiedzy i nie chcąc eksperymentować kupiłem za rada sprzedawcy środek sonax - preparat do renowacji reflektorów i plastików. Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją, użyłem miękkiej szmatki bawełnianej oraz na koniec microfibry. Czynność powtórzyłem wielokrotnie. Rzeczywiście wczoraj po skończonej pracy efekt był w miarę zadowalający, na koniec umyłem jeszcze lampy szamponem z woskiem żeby je trochę zabezpieczyć. W dotyku plastik był rzeczywiście bardziej gładki. Niestety, dzisiaj rano SZOK. Lampy są całe zmatowione, widać ryski od wczorajszego wcierania przeznaczonego środka, w sumie jest gorzej niż przed "renowacją".

W związku z tym mam problem co dalej, czy może koło polerskie z filmem i pasta tempo pomoże ?

Zdjecie1149.jpg.baec2753d11f713d00fb37d80c14f3f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupieniem maszynki do darcia papierami na mokro kloszy. Czy Sparky EX 125 nada się czy wyrzucenie kasy w błoto i lepiej uzbierać na coś lepszego? Czasem też jakiś lakier do zrównania morki się trafia. http://www.castorama.pl/katalog-produkt ... 320-w.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodny do lamp to bedzie niewygodne, do zakamarków nie dosiegniesz talerzem. JA mam taka mała szlifierke delta stila do lamp za sto pare zł, sprawuje sie bardzo dobrze 3 rok. Albo mozesz sobie zakupic http://www.einhell.pl/sklep,1/?p=17662&c=65 ma 3 talerze w tym "delta", 3 lata pracy, padło łozysko, 7 zł i działa dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do głowy przychodzi mi woskowanie szybki i później pielęgnacja quick detailerem, który na bieżąco radzi sobie z robactwem itp.

 

Ewentualnie zostań hardcorem i zabezpiecz powłoką kwarcową i szybka będzie wyglądała jak szklana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, co powiecie na taki zestaw Zestaw do regeneracji reflektorów samochodowych Automotive

*8 padów pakowanych po 2 sztuki o różnej gradacji do usuwania utlenionej powierzchni

*pasta polerska do plexy 50ml

*powłoka ochronna UV SPRAY 25ml

*ściereczka z mikrofibry

*dokładna instrukcja

 

Polerował ktoś tym lampy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie polecę bo nie znam i nie wiem czy znajdziesz coś tańszego. Po papierkach pracuję trzema pastami na futrze i gąbkach a lampy wychodzą jak nówki :) Gdzieś w markecie widziałem zestaw sonaxa do lamp za ok 70zł, są też megsa zestawy za 120zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem oba zestawy i jeśli chodzi o megsa to bardziej się opłaca kupić Meguiar's PlastX i Headlight Protectant osobno.

W sumie to chyba jedynie na paście można oszczędzić bo jednak HP opłaca się kupić tylko co zamiast plastx ?

I druga sprawa czy tylko jedna sztuka ABW Mini mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jeszcze bardziej zamglone lampy w mojej A6. Przesiedziałem na forach parę ładnych tygodni szukając poradnika i czytając co i jak po kolei powinienem zrobić.. Na szczęście (chyba :P) na szperaniu przyłapał mnie znajomy, powiedział że chyba zdurniałem skoro chce takie rzeczy robić nie posiadając żadnych (mniej lub bardziej) rozwiniętych zdolności manualnych... Pomógł mi wyciągnąć lampy i pojechały do pvl Czekam teraz aż kurier przywiezie mi je z powrotem, żebym mógł się pochwalić:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.