Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie mi koledzy czym wyprowadzacie klosze po papierze?

ja ostatnio troche za bardzo przygrzalem klosz bialym flexi i sie pajak zrobil :/

myslalem o padach honey z flexiego + plastX a na to scholl S40. no chyba, ze plastX'a na futrze + S40 na czarnym waflu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

czy możecie mi doradzić jakich papierów - past użyć do poradzenia sobie z takimi kloszami świateł przeciwmgłowych ?

 

Nie posiadam maszyny polerskie.

Zamiast tego mam: Wiertarkę z płynnym zakresem obrotowym, Dremela - może będzie można to jakoś wykorzystać?

 

a tu cały problem ;)

 

Lampka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek909 jak zdzierasz warstwe ochronną lampy to całkowicie, bo po pierwsze widac to "przejście" warstw, a dodatkowo ta warstwa za jakis czas znowu bedzie śniedziała, utleniała sie, zółkła itd :)

 

po tych. 8 mies lampy wygladają identycznie, zadnych odbarwien, plam itp

nie wykluczone ze później cos się pojawi, ale narazie jest dobrze :)

 

[ Dodano: 14 Kwiecień 2014, 19:27 ]

tomek909 jak zdzierasz warstwe ochronną lampy to całkowicie, bo po pierwsze widac to "przejście" warstw, a dodatkowo ta warstwa za jakis czas znowu bedzie śniedziała, utleniała sie, zółkła itd :)

 

po tych. 8 mies lampy wygladają identycznie, zadnych odbarwien, plam itp

nie wykluczone ze później cos się pojawi, ale narazie jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym robiłeś polerkę - ręcznie czy jakąś maszynką? Pastę 3m finish nakładałeś polerką czy też ręcznie?

 

Dało by radę abyś przedstawił jakich akcesoriów używałeś? moja pierwsza polerka i nie bardzo wiem czego użyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał coś zrobić z lampami. Obie są w stanie kiepskim ale nie w tym samym stopniu.

Obie maja rysy (wg mnie zewnętrzne) - do spolerowania ,jednak mam wrażenie ze są też brudne od środka.

Lampa lewa - widać jakby wypiaskowanie zewnetrzne lampy ale też jakby zacieki od środka i ta soczewka!

http://i60.tinypic.com/fkw4xw.jpg

 

http://i60.tinypic.com/29ld5c6.jpg

 

lampa prawa

soczewka jakby matowa lub zakurzona

http://i62.tinypic.com/33woayx.jpg

http://i59.tinypic.com/m9999w.jpg

 

Jak to poprawić - mam na myśli prace od środka. Podejrzewam ze są klejone więc tu byłby problem, dodatkowo boję się uszkodzić odbłyśników, no i co z tymi soczewkami?

Dodam że auta nie mam od nowości i jak go kupiłem to już takie lampy były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli soczewki (to nie są ksenony) muszę komuś oddać? Z wyglądu myślałem ze to porostu są zakurzone, brudne. Czy są na tyle delikatne że mycie może je uszkodzić i lepiej oddać to zawodowcom?

Odnośnie odbłyśników to wiem ze powłoka jest delikatna i lepiej nie ruszać ale te soczewki to podejrzewam jakiś plastik lub szkło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki.

Czyli z tego co zrozumiałem najlepszym posunięciem będzie samodzielne rozklejenie lampy, umycie klosza od środka, zajrzenie do soczewki łudząc się że ten mat to kurz i umucie jej wystarczy- jak nie wystarczy odesłanie soczewki (jeśli jest to czesć demontowlana z lampy) do specjalisty, przepolerowanie lampy z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym robiłeś polerkę - ręcznie czy jakąś maszynką? Pastę 3m finish nakładałeś polerką czy też ręcznie?

 

Dało by radę abyś przedstawił jakich akcesoriów używałeś? moja pierwsza polerka i nie bardzo wiem czego użyć ;)

 

wtedy nie miałem maszyny polerskiej ale miałem 1000W wiertarkę z reg. obrotów od 800 w górę z wolnym startem, zalożyłem pad polerski pomarańczowy (srednio twardy) na gabke trochę pasty i jazda.

Wczesniej na mokro papierem 1000 1500 2000, można było bardziej zedrzeć powłokę ochronną na lampach, ale to była moja pierwsza taka robota, wiec trochę sie bałem mocniej trzec.

wyszło całkiem przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A6 C5 na halogenie zawyczaj już są wypalone czy to halogen czy to xenon.

 

Soczewki Hella można zregenerować lub wymienić, cena u kogoś kto to dobrze robi od 200zł/para.

 

Lampę możesz sam otworzyć, bo jest na kleju butylowym, odbłyśniki odesłać do regeneracji lub znaleźć taki który za kaucją wysyła gotowy komplet a Ty swój po demontażu odsyłasz. Z chromami na ramkach ostrożnie - żadnej chemii etc.

 

Klosze od A6 C5 wdzięczne w polerce.

 

W razie w - www.hidretrofit.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowuję się do polerowania halogenów które już wcześniej pokazywałem zastanawiam się czy po spolerowaniu papierami, pastą polerką jako ochronę można nałożyć "Finish Kare Pink Wax" ?? czy musi to być ochrona Megsa do lamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A6 C5 na halogenie zawyczaj już są wypalone czy to halogen czy to xenon.

 

Soczewki Hella można zregenerować lub wymienić, cena u kogoś kto to dobrze robi od 200zł/para.

 

Lampę możesz sam otworzyć, bo jest na kleju butylowym, odbłyśniki odesłać do regeneracji lub znaleźć taki który za kaucją wysyła gotowy komplet a Ty swój po demontażu odsyłasz. Z chromami na ramkach ostrożnie - żadnej chemii etc.

 

Klosze od A6 C5 wdzięczne w polerce.

 

W razie w - www.hidretrofit.pl

 

 

Sam proces rozklejenia lampy to jakaś specjalna procedura?

Z tego co czytałem (chyba nawet w tym wątku) to nagrzać piekarnik do 150 st wsadzić lampę (na jak długo?), wyjąć i śrubokrętem delikatnie rozklejać.

Tak podejść do tematu?

(oczywiście lampę podgrzewać rozbrojoną ze wszystkiego co da sie wyjąć)

 

A jak potem ją skleić?

Zgaduję, ze podobnie czyli piekarnik na 150 włożyć lampę (na ile czasu?) wyjąć i ścisnąć (nie wiem czy są tam jakieś spinki czyli trzeba będzie chyba w rękach trzymać aż klej stwardnieje)

Kleju nie uzupełniać? Jak tak to czym?

 

Stresuje się lekko przed robotą, podejrzewam ze samo wytarganie ich z auta ie będzie łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis jest taki, że nic nie zrobisz bo to szkło! Jak już to tlenek ceru, pad filcowy i duuuuuuuuuuużo godzin mozolnej pracy. Najlepiej kupić nowe szkla, które nie są wcale jakoś kosmicznie drogie. Ja kupowałem zamienniki i pasowały i wyglądały idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój pierwszy ''pokaz'' na forum, wziąłem się za to wczoraj, najpierw papierki na wodę 800->1200->2000->2500 później FG500 na pomarańczowym padzie Lare, PF2500 na żółtym Lare i SF4000 na czarnym waflu Lare. A na to Meguiars headlight protectant

Co o tym wszystkim myślicie?

http://zapodaj.net/9815863d48f5d.jpg.html

http://zapodaj.net/ae19c7ae19253.jpg.html

http://zapodaj.net/61f37dde080c4.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.