Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


Rekomendowane odpowiedzi

A nie ma u Ciebie takich strug "błekitnych" wody na lakierze ? I przy takim stężeniu bez problemu się dociera ?

Żadnych smug nie widziałem i właśnie lepiej się dociera niż np Wolfgang przy stężeniu zalecanym 20ml/8litrow wody! Ponadto nawet jak zdarzyło się ze pominąłem jakiś fragment to smuga odparowuje bez śladu! Ostatnio nawet wspomogliśmy się przy osuszaniu Elixirem - po jednym „machnietym” strzale na panel i tez świetnie wyszło!

@Bapko a ty ile lejesz ech2o ? i myjesz MIkrofibrami czy jakąś gąbką? 
@Domel a przy Ech2o jak wplukiwanie gąbki i brudu ? 

Ja leje 40ml/8litrow wody i myje na chwile obecna taka rekawica:


Zobacz ofertę: WaxPro Mapet Wash Mitt Blue RĘKAWICA DO MYCIA AUTA https://allegro.pl/oferta/waxpro-mapet-wash-mitt-blue-rekawica-do-mycia-auta-7907586221?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko myjesz jednym wiadrem? czy masz drugie wiadro z sama woda do plukania? Dziś myłem swoje auto i po umyciu wrzuciłem CarPro Ech2o 1:15. Zimno. 4 stopnie. Wilgotność też dość spora. A Ech2o odparowywał bez problemu 🙂 szybki, lakier bez żadnej smugi 🙂 @V1RU$ może potwierdzić, bo akurat podziwiał jak myje auto i był w szoku 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko myjesz jednym wiadrem? czy masz drugie wiadro z sama woda do plukania? Dziś myłem swoje auto i po umyciu wrzuciłem CarPro Ech2o 1:15. Zimno. 4 stopnie. Wilgotność też dość spora. A Ech2o odparowywał bez problemu  szybki, lakier bez żadnej smugi  @V1RU$ może potwierdzić, bo akurat podziwiał jak myje auto i był w szoku  

Tak jedno wiadro z gritguardem( i dla bezpieczeństwa zamówiłem takie jak@Domel ostatnio testował z Ali, a’la CG cyclone i bede z dwoma w jednym wiadrze jechał )
Ja myje w garażu podziemnym ok 8-10’ po prewash i z odpryskiem z szamponem którym akurat myje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ktoś już badał trwałość gąbki Soft99 ?

 

Ta na górze - żółknie - około 20 myć, na dole biała użyta raz.

Ta starsza dalej mięciutka i nie widać dezintegracji materiału.

2020-01-12-22-30-37.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel po pół roku 

 

Ta brudna zafarbowała mi po praniu z czarnymi mikrofibrami. Poza zmianą koloru nic się nie dzieje z białą częścią . Powstało kilka nacięć na górnej części ale nic się z niej nie sypie oraz nie rozpada się 👍

IMG_20200113_103055.jpg

IMG_20200113_103148.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel po pół roku 
 
Ta brudna zafarbowała mi po praniu z czarnymi mikrofibrami. Poza zmianą koloru nic się nie dzieje z białą częścią . Powstało kilka nacięć na górnej części ale nic się z niej nie sypie oraz nie rozpada się



U mnie tez biała cześć zafarbowana na ciemny kolor po 1 praniu z fibrami ale poza zmiana barwy nie zauważyłem zmiany właściwości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bapko napisał:


Znalazłem ze Wolfgang tez łapie w kapsułki. Ale nigdzie nie mogę znaleść tego co mnie najbardziej interesuje i czym mi się najlepiej myje czyli CP Ech2o?

Odastalem informacje od Carpro ze Ech2o najlepiej używać razem z rękawica mikrofibrowa w stężeniu 1:200 jako riseless”a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Banshee napisał:

Odastalem informacje od Carpro ze Ech2o najlepiej używać razem z rękawica mikrofibrowa w stężeniu 1:200 jako riseless”a

Czy ta 🙂https://mrcleaner.pl/rekawice-do-mycia-auta/carpro-hand-wash-mf-delikatna-rekawica-z-mikrofibry-do-mycia-auta?utm_source=FB&utm_medium=cpc&utm_campaign=RTGautoImp1&utm_term=Katalog+(RTGAutoCBO)&fbclid=IwAR3YRTYaey6P0epb5eG3F6FnolKctpBlHreMS4La6Fwbm0QSXLihtoD8kos

 

Ostatnio ja kupiłem w promo 🙂 juz 2 mycia popełniłem i bosko się nią mizia ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, david2888 napisał:

Tez pytałem która rękawica najlepsza , odpowiedzieli ze każda mikrofibrowa wiec ta tez się sprawdzi 🙂 mam od nich info ze Ech2o lepiej zrzuca brud z mikrofibry niż z gąbki jak to jest przy ONR 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze się nie odważyłem na mycie Rinseless, ale tylko ta metoda przemawia do mnie i bacznie obserwuje ten wątek 🙂

1:200 czyli 40ml na 8l wody. Dość mocne stężenie...

Do mycia CP Ech2O wolałbym użyć 10 mikrofibry żółtych bez szwów np. WaxPro No limit. Jedna mikrofibra na element i juz nie wraca do wiadra z roztworem. Tylko na bok. 

Tak sobie to układam w głowie i może kiedyś tak spróbuję 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam z testowania nowego nabytku tzw. Medium red spondżo-fibra z alli zwana padem mikrofibrowym


https://a.aliexpress.com/kNknjxrgX

Początkowo gąbka w srodku wydaje się za twarda a włókna sztywne i szorstkie i myślałem ze nic z niej nie będzie, jednak po wypraniu w białym jeleniu + ocet troszkę się zmieniła i dałem jej szanse. Po nasiąknięciu roztworem do mycia z ech2o gąbeczka zrobiła się miękka i elastyczna a włókno delikatne. Wraz z połączeniem z szamponem baaardzo ślisko i bez żadnych oporów sunie po lakierze, a trąc o gridguard bardzo łatwo oddaje brud. Jak za ta cenę świetna opcja! Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tylko bo nigdzie tego nie doczytałem, czemu do mycia bezwodnego z Ech2o używacie stężenia 1:200 skoro Carpro zaleca i na opakowaniu zaznacza, że do takiego mycia zaleca stężenie 1:10 -1:15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1;200 - RINSELESS - mycie bez spłukiwania, czyli wlewasz do wiadra z wodą i myjesz z wiadra

1:10-1:15 - WATERLESS - mycie bezwodne, czyli tak jakbyś aplikował QD 🙂 

Dwie różne metody

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Qukie napisał:

Powiedzcie mi tylko bo nigdzie tego nie doczytałem, czemu do mycia bezwodnego z Ech2o używacie stężenia 1:200 skoro Carpro zaleca i na opakowaniu zaznacza, że do takiego mycia zaleca stężenie 1:10 -1:15?

Do riseless 1:200 a na opakowaniu jest podana wartość do waterless

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.