Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

@Kuba1 jak już na początku wspomniałem, lakier po korekcie, nałożony wosk Sonax i co mycie używany Sonax XBSD przecierany mikrofibrą. 


Na SRP oczywiście chciałem coś nanieść, albo EGP albo wosk AG UHD lub coś z innej „bajki” aby zabezpieczyć SRP. Z drugiej strony mam wrażenie czy to będzie SRP czy Pinnacle Paintwork Cleansing czy Zymol HD-Cleanse czy Meguiar's Ultimate Polish Prewax Cleane to niemal identyczne produkty i służą jako podkład polepszający wygląd lakieru.

Bardzo dużo na rynku produktów i trudno się na coś zdecydować, tak się zastanawiam czy jest seans debatować nad wyborem czy różnice między nimi są marginalne i co bym nie wybrał będzie dobre (rzucić monetą). 
 

Stąd moje pytanie do Was, specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Detacar napisał(a):

czy znajdzie się coś jak Pinnacle lecz o dłuższym działaniu?

Myślę, że Wolfgang Fuzion - zbliżony efekt, trwałość zdecydowanie wyższa, proces aplikacji prosty (choć czasowo nieco dłuższy, aby wykorzystać pełnię korzyści). Ewentualnie podobno Koch Chemie W0.01 (dopiero wylądował u mnie, więc na razie opieram się na opiniach z sieci twierdzących, że to europejski odpowiednik Wolfganga Fuzion, oparty na dodatku tych samych, niemieckich polimerów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Wolfgang to nic innego jak pinnacle z dodatkiem "niemieckich polimerów" 😉 

Jeden i drugi jest świetny. Wykończenie delikatnie się różni wg. mnie.

Pinnacle jest "mokry"

Wolfgang idzie w szkiełko bardziej, bardzo lubię jego zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba1 absolutnie minimalna trwałość. Specyficzny wygląd który nie wszędzie musi być mistrzowski. Mogę nawet powiedzieć że wyobrażam sobie sytuację gdzie ktoś byłby niezadowolony że mu samochód zamuliło. Niespecjalnie udany zapach. 

Uwielbiam ten wosk ale ci nie polecam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że im dłużej czytam lista będzie się poszerzać.

Do listy doszły kolejne produkty:

WOLFGANG Paintwork Polish Enhancer + Wolfgang Deep Gloss Paint Sealant 3.0 lub Fuzion 

Prima Amigo cleaner + Angelwax Guardian    

 

  

Może ktoś podpowie co kupić i będzie po problemie?

1. Zymol HD-Cleanse + Wosk Zymol Titanium

2. Pinnacle Paintwork Cleansing + Wosk Pinnacle Souveran

3. Meguiar's Ultimate Polish Prewax Cleaner + Meguiar's Deep Crystal Carnauba Wax

4. AutoGlym  SRP + EGP lub wosk AG Ultra High Definition

5. Bilt Hambler Cleanser + BH Finis Wax

6. Meguiar's Ultimate Polish Prewax Cleaner +  Meguiars Hybrid Ceramic Wax

7. WOLFGANG Paintwork Polish Enhancer + Wolfgang Deep Gloss Paint Sealant 3.0 lub Fuzion

8. Prima Amigo cleaner + Angelwax Guardian

                                                                                                                                                                            

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Po przeczytaniu wielu stron ograniczyłem się do : AutoGlym  SRP + EGP  vs  Wolfgang PPE + DGPS 3.0 / Fuzion vs Prima Amigo cleaner + Angelwax Guardian. Co polecacie z tej trójki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 czy lubię smarować? Trudne pytanie ponieważ nie mam zwyczajnie na to za dużo czasu, na myjni  ręcznej zostawiam auto na komplet i odbieram za 2h. Natomiast raz na kilka miesięcy może znajdę kilka godzin w weekend i posmaruję. Chce sprawdzić czy to się przyjmie.

Oczekuję trwałości, a później wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że dobrze siądzie CanCoat Evo  na SRP z EGP?

Proszę Cię już kiedyś była „reklama” „studia” która kładła powłokę na wosk ale to było w dziale co mnie dziś rozbawiło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian89 rozumiem, że nie ma to najmniejszego sensu i strata kasy?

Całkowita

Połóż cancoat daj mu odpocząć parę godzin i na to gyeon q2m wax - to dedykowany wosk do powłok i wtedy taka zabawa ma sens


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, Detacar napisał(a):

Myślicie, że dobrze siądzie CanCoat Evo  na SRP z EGP?

1) ogarnij lakier 

2) odtłuść go: Gyeon Prep albo Fireball Reborn albo coś w tym stylu

3) połóż CanCoata

Taki scenariusz zapewni Ci że "siądzie".

Od siebie doradzę żebyc w ogóle nie używał tych atomizerów dołączonych do CanCoata bo Ci zostanie pełno kropek po produkcie na lakierze. Kup jakiś mikrofibrowy aplikator i połóż CanCoata jak powłokę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozmawiałem z myjnią ponieważ zdałem sobie sprawę że kładą mi jakiś wosk co 3-4 mycie. Okazało się że używają 1000P Hi-Temp Paste Wax. Czy myślicie że w tym przypadku jest sens bawić się w coś typu SRP + EGP lub Prima Amigo cleaner + Angelwax Guardian? 


Może na ten ich 1000P Hi-Temp Paste Wax położyć CanCoat Evo lub nic już nie kłaść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Detacar napisał(a):

Może na ten ich 1000P Hi-Temp Paste Wax położyć CanCoat Evo lub nic już nie kłaść

Hi Temp to fajny, rozsądny wosk. Długo poleży, a i wygląd lakieru podkręci. Dla osób, które chcą mieć zabezpieczenie lakieru i mieć temat z głowy na jakiś czas. 

Sam widzisz, że pytanie o wosk nie tylko nie przyniosło Ci odpowiedzi, ale wręcz przeciwnie - tylko zagmatwało. Standard tym temacie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.