Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
2 godziny temu, Eryczek napisał(a):

I chwała Ci za to że Ci się chce to po raz kolejny pisać, mimo tego że wielu nie chce się szukać👍

Ciesze się że znowu sie udzielasz @ghost 🙂 a przestraszylem sie ze miernik sprzedajesz 😄

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w tym roku na lato chciałbym spróbować czegoś z wyższej półki. Pacjent to metaliczny twardy lakier Alfy Romeo. 

Po głowie chodzi mi klasyka na lato, czyli HDC + Titanium. Aczkolwiek zastanawiam się również nad Pinnacle Souveran, bo o nim też słyszałem wielw dobrego. Zależy mi na maksymalnym wet looku/lustrze. Na trwałości mi szczególnie nie zależy. Co polecacie z tej dwójki? A może są jeszcze inne ciekawe propozycje w podobnym budżecie cenowym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Detacar - każdy wosk, jaki Ci odpowiada. WPPE to cleaner, który ma przygotować lakier pod wosk - nie wymaga parowania z jakimś szczególnym woskiem. Owszem - istnieje teoria, że najskuteczniej trzymać się setu jednego producenta (cleaner / wosk / qd), ale idąc tym tokiem myślenia prawie zbrodnią byłoby aplikować wosk PB na powierzchnię przygotowaną cleanerem DJ, lub podbijać wosk Wolfganga qd Sonus'a. Jest kilka twardych zasad, obowiązujących w detailingu, których nie należy łamać, ale dobór cleanera jednego producenta do wosku innego, do tych zasad nie należy.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Detacar - decyduj. Pierwsza i trzecia opcja - bardziej klasyczne, oparte na Carnaubie i polimerach. Druga opcja - dodatek SiO2 i wyższa trwałość zabezpieczenia. Uważam, że każdy sam powinien decydować i oceniać, jakie produkty najlepiej spełniają Jego oczekiwania. Z podanych przez Ciebie kosmetyków nie posiadam i nie używałem tylko wosku AW Enigma, o pozostałych woskach, cleanerze i AIO mogę powiedzieć: warto posiadać w arsenale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę aby iść w klasykę i zastosować AG Ultra High Definition Wax lub Bilt Hamber Finis lub Wolfgang Fuzion na PPE Wolfgang. Dodatek SiO2 mam w postaci Nanolex SiFinish i jakoś o nim kompletnie zapomniałem, mogę ostatecznie użyć go na wosk choć nie wiem czy będzie taka potrzeba. Czy AG Ultra High Definition Wax posiada w swoim składzie polimery jak Fuzion i Finis czy tylko Carnaube? (Lakier Audi Daytona Grey)

Im więcej czytam tym więcej opcji się pojawia, można zwariować. Dziś doszedł jeszcze jeden zestaw Zymol Titanium na Zymol HD-Cleanse. Widzę, że zbiera bardzo dobre opinie choć cena zaczyna rosnąć, a chciałem oscylować w okolicy 300-400 zł za zestaw cleaner i wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 sprawdziłem ceny i realnie Zymol Titanium wychodzi najtaniej z tych co mnie interesują, jedyną ich zaletą jest możliwość kupna mniejszej pojemności.

AG UHDW 520 zł za 240ml,  Zymol Titanium 450 zł za 236ml,  Wolfgang Fuzion 530 zł za 180ml.

W tym przypadku wydaje się najkorzystniej kupić Zymol Titanium, tylko nie wiem czy chce mieć go na kilka lat. Może ktoś jest z Warszawy i chce kupić na pół Titanium?

Czy ktoś miał z nimi do czynienia i może wskazać, podpowiedzieć czy jest przewaga jednego nad drugim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba1 dzięki, wiem że jest taki set ale nie chce mieć 3 różnych wosków, jeden w zupełności wystarczy, poza tym piszą, że Titanium jest optymalny.

 

Zastanawiam się jak jest z trwałością i czy któryś z wymienionych w  poprzednim poście wytrzyma dłużej niż 3 miesiące, bo jak będą to podobne okresy to na prowadzenie wychodzi wygląd/wet look.

Czy Z Titanium to dobry pomysł na naszą zimę czy raczej tylko na letni okres?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Detacar napisał(a):

Czy Z Titanium to dobry pomysł na naszą zimę czy raczej tylko na letni okres?

Jak nie garażujesz, moim zdaniem nie wytrzyma. Dolna część drzwi już zacznie szybko taflować jak jest dużo błota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy garażuje na podziemnym w domu i w pracy.

 

Ostateczne moje typy to:

1. Zymol HDC + Tytanium (znalazłem informacje w necie, że dopłacamy sporo za markę, prawda?) Czy gdzieś dostępne są samplery?

2. Bilt Hamber cleanser polish + Finis Wax

3. Angelwax Perfect Polish + Guardian

4. Wolfgang PPE + Fuzion lub np Collinite 915

5. Mckee's 37 Coating Prep Polish + Gyeon Q2 CanCoat Evo

Nowość - Dodo Juice Supernatural Hubrid Micro Prime + DJ Supernatural Hybrid wosk (mam wrażenie z opisu, że ten produkt jest bardzo zbliżony do Wolfgang Fuzion lecz tańszy)

Doradźcie proszę. Chce kupić jeden produkt i go używać do końca na 2 auta, zużyję, kupię coś nowego, nie chcę zbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.