Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

@Detacar Żeby było łatwiej to dorzucę opcję CarPro Essence + dowolny wosk / CanCoat. Sam Essence robi robote. Po polerce pijesz kawe aby sie utwardził i lecisz z zabezpieczeniem. Latwy w użyciu, genialny efekt. No i nikt ci nie doradzi na 100% co lepiej wziąć. Wszystkie opcje spoko wiec rzuć monetą, kup cokolwiek i działaj. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33  Dzięki, ale tylko tak się wydaje, że tani jest Finis bo mała pojemność, jeśli przeliczymy to np dużą puszkę 250ml to wychodzi 400zł za Finisa. Najtaniej to wychodzi Wolfgang PPE + Collinite 915 lecz nie o cenę tutaj już chodzi a o jakość, wygląd i trwałość.

@lukeu myśląłem o CarPro Essence na równi z Mckee's 37 Coating Prep Polish, wybrałem ten drugi cleaner, choć jeszcze nie kupiłem.

 

Dodam, że zabieg upiększania będę wykonywał ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Detacar napisał(a):

będę wykonywał ręcznie.

To zamiast rozdrabniać się nad małymi różnicami między zabezpieczeniami to zainwestuj w prostą maszynę (np ADBL Roller) i zrób chociaz porzadny finish lakieru - efekt będzie lepszy niż po kupnie np. Zymola zamiast Collinite

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukeu napisał(a):

@Detacar Żeby było łatwiej to dorzucę opcję CarPro Essence + dowolny wosk / CanCoat. Sam Essence robi robote. Po polerce pijesz kawe aby sie utwardził i lecisz z zabezpieczeniem. Latwy w użyciu, genialny efekt. No i nikt ci nie doradzi na 100% co lepiej wziąć. Wszystkie opcje spoko wiec rzuć monetą, kup cokolwiek i działaj. 

Potwierdzam spostrzeżenia kolegi, CP essence jak dla mnie robi niesamowitą robotę, później wrzucam na to jakikolwiek wosk i jest mega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukeu @damiano87 Jesienią 23r wstawiłem do firmy detailingowej i była korekta lakieru, pacjent A4B9 z 2017r, był również położony jakiś wosk lecz zauważyłem że woda przestaje kropelkować, stąd pomysł aby coś położyć samemu.

Rozumiem, że trudno coś z tej listy wybrać i nie ma co liczyć na Waszą pomoc, każdy z produktów ma swoje wady i zalety.

Dobra Panowie,

Faworyci : Chemical Guys Pete's 53,  Angelwax Desirable lub Guardian ,

Cleaner : Mckee's 37 Coating Prep Polish lub pożyczony WOLFGANG Paintwork Polish Enhancer (ewentualnie polecany CarPro Essence)

Istotne osiągnięcie - wet look.

Na jesień i zimę coś się kupi nowego.

 

Ktoś używał, dane woski z cleanerami i coś podpowie?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, belzebiasz napisał(a):

@Detacar.....a rozkminiasz temat jakby to była jakaś fizyka kwantowa... 

Bo wybór wosku to naprawdę ciężka sprawa, szczególnie tu na forum 🤪 ale przecież od tego jest to forum, by skupić się na tych małych niuansach. Jeden ładnie pachnie, drugi daje bardziej mokry wygląda, trzeci się lepiej dociera, a czwarty dłużej ma  wytrzymać na lakierze 😁 

Dla ludzi co dopiero raczkują w temacie to problem bo chcieli by kupić jeden jak najlepszy wosk by nie zagracać sobie półki większą ilością 😃 dla dużej części z Nas to już po prostu zabawa, hobby i chęć posiadania kolejnego mimo, że nie było czasu na spróbowanie poprzedniego, który czeka na półce od pół roku 😅 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Detacar - czytając Twoje posty podejrzewam, że rzeczywiście (jak napisał @zeea ) dopiero próbujesz łapać detailingowego bakcyla i nie masz raczej na koncie żadnej aplikacji wosku, ani innej formy zabezpieczenia lakieru. Dlatego najlepszym wyjściem byloby wybrać na początek wosk, który będzie przede wszystkim przyjazny w aplikacji. Z Twoich kolejnych/ostatnich wyborów, najprostszy będzie Pete's 53. To typowy "letniak", którego aplikacja i dotarcie nie powinny sprawić Ci problemu. Stosując ręcznie cleaner, pozostań przy Mckee's 37 CPP (oczyści i wyjałowi lakier), lub Wolfgang PPE (podbije połysk i delikatnie przymaskuje jakieś drobne defekty). Moim zdaniem ręczna zabawa CP Essence nie ma sensu - to produkt raczej do pracy maszynowej. Jednak jeżeli sam nie sprawdzisz, jaki cleaner i wosk spełni Twoje oczekiwania, nikt Ci w tym skutecznie nie pomoże. Dlatego najlepiej przejdź do działań praktycznych, bo naprawdę szkoda byłoby mi czasu na takie wielodniowe dopytywania.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 wielkie dzięki, o to mi chodziło.

Zatem biorę WOLFGANG Paintwork Polish Enhancer a na to Chemical Guys Pete's 53.

Na zimę kupię Angelwax  Guardian

 

Dla dopełnienia po myciu co używać na wosk : Chemical Guys P40 Detailer,   Prostaff CC Water Gold Premiere QD,   Zymol Spray Detailer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.