Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

Seria Wolfgang Concours jest baaaardzo zbliżona do serii BlackFire - to ten sam producent: Palm Beach Motoring Group (zresztą posiada on w palecie również kosmetyki Pinnacle i McKee's 37). Różnice pomiędzy BlackFire i Wolfgang są praktycznie kosmetyczne (poza opakowaniami) - sealant Wolfganga jest podobno nieco bardziej trwały i daje (podobno) nieco cieplejszy połysk, niż sealant BlackFire. Aplikacja obu jest bardzo podobna, konsystencja również (zaznaczam, że wiedzę na temat Wolfganga i porównania obu produktów opieram na sporej liczbie opinii w sieci - i tych pozytywnych, jak i tych lekko negatywnych). Generalnie są to - wg mnie - kosmetyki ze średniej półki cenowej - a wybór między nimi jest czysto subiektywny (są zwolennicy wyższości BlackFire nad Wolfgangiem, są też zwolennicy Wolfganga). Od trzech lat używam serii BlackFire i jestem zadowolony - ale nie mogę powiedzieć, że to przysłowiowy Graal detailingu. Wciąż kupuję i sprawdzam nowe kosmetyki - jak na razie nie znalazłem ideału (na razie najbliżej jest zestaw Essence i Moonlight, ale czekam teraz na Tac System Total One Essential, po którym wiele się spodziewam :wink: ). Wolfganga pewnie też niedługo nabędę - pewnie tylko po to, aby samemu sprawdzić, czy górą jest Wolfgang, czy BF. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, qaholo napisał:

Na Amigo ten Butter Wet Wax pójdzie? Czy coś innego trzeba szukać?Tak się składa że mam całego Amigo.

Butter pójdzie prawie na wszystkim, ale jak szybko zniknie to się nie łam, to typowy letniak. Przy normalnym użytkowaniu auta zniknie już po miesiącu. Byś mógł się cieszyć kolejną przyjemną aplikacją ;) 

2 godziny temu, Eidos71 napisał:

 BlackFire - to ten sam producent: Palm Beach Motoring Group (zresztą posiada on w palecie również kosmetyki Pinnacle i McKee's 37). Różnice pomiędzy BlackFire i Wolfgang są praktycznie kosmetyczne (poza opakowaniami) - sealant Wolfganga jest ....

Za to BlackFire i Pinnacle opakowania wosków miały identyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Mam problem z wyborem wosku na lato kolor auta ciemny granat.Szukam wosku letniego i bardziej zalezy mi na wyglądzie niż na trwałości.No żeby z miesiąc wytrzymał.Na zimę miałem fusso i byłem bardzo zadowolony.Im więcej czytam na forum,tym bardziej nie wiem co wybrać.Najblizej chyba jestem wyboru nattys blue.Od razu prosiłbym o podpowiedz jaki cleaner użyć do polecanych wosków.Aplikacja ręczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter80 Spróbuj Poorboys'a Nattys Black z cleanerem Good staffa . Trzyma spokojnie miesiąc . Sam ma granatowy ;) I testowałem go i fajny efekt;D . Mega fajny efekt ale krótko trwały jakoś 2-3 tygodnie O.C.D Waxes  Allien 51 na moim granacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter80 Również polecę Ci Hypnotic Icon z Wiedźmy jak napisał @kursien. Bardzo wygodny i przyjemny w nakładaniu ze świetnym efektem wizualnym. Nattys był fajny 5 lat temu kiedy nie bardzo była konkurencja w tych pieniądzach, dzisiaj bym go nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, menior napisał:

Nattys ok jeśli naprawdę nie zależy Ci na trwałości,cleaner jakiś podchodzacy pod glaze jak np.Prima Amigo,tylko na tym to nattys nie wiem czy i miesiąc polezy 

u mnie połączenie nattys black na amigo wytrzymywało do 4 tyg, latem jak nie było opadów, wiosną/jesienią po 3 tyg już praktycznie nic nie było, ale fakt że look mi sie podobał

zwróciłbym uwagę na prostaff cc wax gold, sam jeszcze nie testowałem, ale z opini nie tylko tutaj na forum jest bardzo ciekawą propozycją, ja napewno na wiosnę zakupie i przetestuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamykmm

Nattys Black ciekawa opcja ale strasznie ciągnie kurz (natural), także dużo zależy od tego kto gdzie parkuje i w jakiej okolicy mieszka... 

CC Wax Gold posiadam i naprawdę robi to co musi i jego recenzje na forum się potwierdzają

 

Butter Wet Wax aplikacja możliwa maszynowo jak ktoś ma taką możliwość, fajny look i nie ciągnie tak kurzu.. 

 

Pete’s 53 wosk w którym można poczuć nutę ekskluzywnego wosku..look na wysokim poziomie..piękny zapach..warto docierać chwilkę przed pojawieniem się mgiełki, daje wtedy śliskość na lakierze i łatwiej się dociera..

 

Podsumowujac..4 pozycje warte przetestowania na lato we własnym zakresie.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter80 pete 53 ja będę kładł na cleaner Good Staffa zobaczymy jak to wyjdzie. Najlepszy chyba będzie Prima Amigo najfajniejszy efekt po samym cleanerze i długo trzymają na nim wosku też.Tzw. Konkursowe. Wosk Funky ma swój cleaner pod swój wosk. Niestety nie jest on narazie sprzedawany osobno. Tylko w zestawie limtowanym za 250 PLN. Ale jest w tym zestawie również Quick Detailer specjalnie stworzony do tego wosku . Aby go wzmacniać co mycie i przedłużacz jego efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piter80 napisał:

Dzieki za podpowiedzi.A jaki cleaner do tego wosku?mam 3 typy 

pete 53

hypnotic icon

butter 

Który będzie miał najlepszy efekt wizualny i hydrofobowy?I jaki cleaner dopasowac?

dziekuje Panowie.👍

Z tych wymienionych zdecydowanie Pete's 53 np.na PA efekt powinien być mega i miesiąc spokojnie jak nie dłużej ;)

36 minut temu, skoras5 napisał:

A co myślicie o Meguiars nxt tech wax 2.0, to wosk na lato czy raczej na zime?

Nie polecam,pełen syntetyk,to był mój pierwszy wosk profesjonalny i napewno do niego nie wrócę,poza łatwą aplikacja niczym się nie wyróżniał ani efektem ani trwałością w tej cenie są lepsze produkty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piter80 napisał:

Który będzie miał najlepszy efekt wizualny i hydrofobowy?I jaki cleaner dopasowac?

Cleaner do przyjemnej pracy na lato Dodo Juice limonka,

jak ma mieć trochę wiecej wypełniaczy to P. Amigo.

 

A co do wosków, to koledzy podali ciekawe propozycje.

Żeby zwiększyć ilość dylematów podrzucę kolejny pomysł na lato,

czasami warto wrócić do korzeni:

ValetPRO Beading Marvellous - łatwy w aplikacji, i dość trwały jak na wosk letni ponad 2 mies, przyjemny look carnauby, no i cenowo tanio mozesz kupić tester 49zł za 50ml. Tester mały a wystarczy na 8 woskowań, czyli kilka sezonów. A jak Ci się znudzi to możesz sobie pokupować inne testery DJ SNH, BH Finis, Angelwaxy itp.... duży jest wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce sie Wam na prawde od 4 do 8 tygodni wosk nakladac? Nie lepiej kupic cos bardziej trwalego? Fakt, ja nie woskuje swoich prywatnych aut juz dluzszy czas, ale taki zymöl titanium, albo swissvax shield trzymaja sie caly sezon. Mozna kupic 50ml, ktore starcza na 5-7 lat. Do tego na zime collinite 476s, albo FK 1000p, albo polymerowego Netshield...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.