Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.09.2020 o 16:02, cha0s napisał:

Dla mnie z drogich odkurzaczy karcher puzzi jest przereklamowany. Sam się zastanawiałem i wybrałem Santoemma Sabrina. Parametry na papierze praktycznie 2x takie, zero tandetnego plastiku, 14L na brudy,  12L na płukanie. Auto po 2 godzinach było suche. Ciągnie jak prosty.....  z dwoma kredytami hipotecznymi. 

😂👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od początku przeglądam na bieżąco ten wątek. Od kilku lat prowadzę firmę zajmującą się między innymi praniem dywanów, wykładzin, tapicerek meblowych i samochodowych. Jest to moje główne źródło dochodu, więc nie trudno się domyślić że odkurzacze piorące ostro dostają po garach ;). Postanowiłem podzielić się swoim doświadczeniem odnośnie sprzętu - może komuś pomogę podjąć dobrą decyzję. 

Pracowałem do tej pory głównie na sprzęcie Karchera: puzzi 8/1, 10/1 i 10/2. - 10/2 moim zdaniem nie nadaje się do tapicerek. Leje za dużo wody, przy niskim jak na tą ilość ciśnieniu, a co za tym idzie bardzo łatwo przemoczyć nim tapicerkę lub zalać klientowi podłogę piorąc np kanapę w domu. Najlepiej sprawdzi się na dużych powierzchniach wykładzin/dywanów. Zajebiscie awaryjny jak za te pieniądze. W ogóle cena to jakiś żart, za te pieniądze możemy kupić sabrine która jest o niebo lepsza pod każdym względem + np Georga do małych zleceń. 

-10/1 - pracuje na nim na codzień, po kilka/kilkanaście godzin dziennie. Sprzęt uniwersalny. Mimo wszystko jednak pracuję nim w delikatnym stresie, że coś się spieprzy. Nie działa tu zasada 'jak dbasz tak masz'. Żebyście nie wiem jak go czcili, to z serwisantami karchera w końcu będziecie na 'ty'. Nie jest to sprzęt do pracy zarobkowej. Można nim zacząć i nabyć doświadczenia, zwłaszcza że wszędzie pełno części i serwisów, ale niestety z czasem idzie posiwieć - w 1,5 roku wymieniłem pompę 2x, cewkę, 1 złączkę, obudowę małej ssawki 2x, obudowę ssawki dywanowej, wszystkie uszczelki i przewód zasilający. Ok - sprzęt 'nie stygnie', ale mimo wszystko w 1,5 roku od zakupu sprzęt warty w tej chwili 3300zl nie powinien się tak sypac, w dodatku jeśli producent podaje że to sprzęt do pracy komercyjnej. 

8/1 - jak wyżej, tyle że ma mniejsze zbiorniki i turbina ssąca jest jeszcze bardziej awaryjna (wiem to ze szkolenia od prowadzącego w siedzibie karchera w Krakowie - ponoć w 10/1 turbina ma wytrzymywać więcej roboczogodzin). 

Generalnie na plus jest dostępność części, serwisów i prosta budowa. 

Na minus na pewno awaryjność i cena(kosmos jak za tą jakość). 

Dzisiaj odebrałem numatica ct 470. Po złożeniu od razu widać nieporównywalnie lepszą jakość materiałów. Złączki metalowe, porządna obudowa i generalnie wszystko wydaje się dużo bardziej solidne. System automatycznego wyłączania turbiny po zapełnieniu zbiornika brudnej wody to rewelacja - puzzi trzeba ciągle kontrolować, bo jak się przeleje to parę stówek w plecy na nową turbinę + zalana syfem podłoga klienta. Również na duży plus wbudowany wózek z uchwytem - niby pierdoła, a jednak przy 3 zleceniach dziennie bardzo oszczędza kręgosłup 🙂

. Ogólnie George to to samo, tylko ma mniejsze zbiorniki, co dyskwalifikuje go pod kątem codziennej pracy na dużych zleceniach.

Podsumowując - na dzień dzisiejszy numatic ct 470 kosztuje 2000zl, natomiast puzzi 10/1 kosztuje 3300zl. Parametry porównywalne. Wytrzymałość i awaryjność - to tak jak porównywać Mercedesa z polonezem - oczywiście na korzyść numatica. Do puzziego po prostu trzeba kupować części na zapas. Jak nie przydadzą się dziś, to za miesiąc. 

Część osób może mnie zlinczować, bo przecież 'puzzi jest zajebisty bo Karcher Germany i w ogóle'. Zgoda, ale nie do użytku przemysłowego, komercyjnego. Jak chcesz sobie dorabiać po pracy na etacie i Cię stać na zapłacenie 3300zl to spoko. Z czasem się zwróci, ale to bez sensu, bo możesz mieć w tej cenie dosłownie 2 odkurzacze piorące lepszej lub podobnej jakości (np George lub profi) lub np santoemma Sabrina. 

Opisalem swoje spostrzeżenia po kilku latach pracy w tym biznesie. Mam nadzieję że komuś pomogę podjąć decyzję. Podkreślam, że oceniam sprzęt pod kątem pracy zarobkowej. Trzymajcie się. Pozdrawiam i powodzenia 🙂

 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że ja również wiele lat miałem styczność zawodową z urządzeniami piorącymi. Potwierdzam fakt, że Karcher robi coraz słabsze urządzenia, najlepiej wspominam Karcher Puzzi profi 200, duże bydle, ale wykonane wzorowo, połączenia metalowe, pompa wirnikowa do wody na silniku. Dysze z mosiądzu lub stal nierdzewna. Teraz idą na łatwiznę. Ja osobiście teraz mam do celów domowych Karcher Puzzi 10/1, dokonałem pewnych modyfikacji i jestem zadowolony. Musze stwierdzić stanowczo, że dodawane dysze nadają się tylko na śmietnik, każda dysza leje a nie rozpyla płyn. Dysza nie pokrywa całej szerokości ssawki a w części środkowej daje za dużo wody, co skutkuje przemoczenie tapicerki. We wcześniejszych postach już o tym pisałem, dla potomnych zamieszczę jeszcze raz fotki jak wygląda rozpylanie płynu na fabrycznych dyszach, oraz po zastosowaniu dyszy TEEJET 6502E, dysze fabryczne dają rozpylanie w kształcie elipsy i przemaczają tkaninę na środku, natomiast dysze Z literką "E" dają płaski strumień pokrywający 65 stopni. Dysze fabryczne mają zbyt wąski strumień wody, lejąc na środku. Jak ktoś śledzi cały temat, to wcześniej wiele jest opisane.

 

DSCF8284ia kopia.jpg

DSCF8381i kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po przeczytaniu wieeeelu postów proszę o pomoc w wyborze odkurzacza piorącego.

Mój budżet to 1400 zł. 

Odkurzacz będzie używany raczej amatorsko do prania dwóch moich samochodów i okresowo dużego narożnika w domu, kto ma małe dzieci wie o co chodzi 🙂

Fajnie by było gdybym mógł go też używać do sprzątania domu i samochodów i garażu.

Wytypowałem dwa odkurzacze które mnie interesują:

 

Numatic GVE370 George - idzie go kupić w granicach 1400 zł

Profi Europe 7.0 - około 1000 zł.

 

Na stronie Profi jest napisane że odkurzacz Profi 7.0 może odkurzać bez worka bo ma filtr wodny, czy dobrze myślę że wsysane zabrudzenia są flitowane przez wodę i powietrze wydostaję się czyściutkie na zewnątrz? To dla mnie ważne bo przy odkurzaniu mieszkania nie wzbijam w powietrze syfu.

 

Wszyscy polecają Georga, ale nie ukrywam że chciałbym kupić coś sensownego i w rozsądnej cenie 🙂

Co myślicie o Profi 7.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2020 o 14:11, korass napisał:

Zamówiłem Georga! 🙂

Takie info:

Gdyby ktoś był zainteresowany Georgem to zamówiłem w NEO24.pl za 1309 zł. Najlepsza cena jaką znalazłem 🙂

Obecnie jest dostępny za 1258,80zł. Sam kupowałem George'a w lipcu w NEO24 za ok. 1330. Wydaje mi się, że tam jest najtaniej, jeśli ktoś chce kupić od ręki odkurzacz bez żadnej dodatkowej chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem profi 50.1c. Jestem zadowolony. Wykonanie jest dobre/bardzo dobre. Wymienię tylko minusy bo reszta to duży plus.

Minusy:

- Dysza przy rączce do tapicerki leje rownomiernie ale dość szeroko, przeto nie da się jej używać jako pre-spray bo woda scieka bokami ssawki dość sowicie. Ale może tak musi być bo przykladajac do tapicerki wszystko jest ok. Zresztą na pre-spray używam zbiornika z pompką.

- dysza do dywanów natomiast leje wąsko na 50% szerokości ssawki, zapewne chodzi o mycie podłóg żeby nie zalać. Czyli dywan i tak prać trzeba wąską. Ogólnie szeroką ssawka słabo się pracuje, marne wykonanie.

- wiadro na brudy dość miękkie, zdarzyło mi się że rączka druciana wyskoczyła.

- ostatni minus to zbiornik na czystą wodę a właściwie jego kształt,  ciężko nie rozlać wody jak się tam wylewa z wiadra, szczególnie plastik z napisem "max" przeszkadza.

Jeszcze tylko różnica którą teraz widzę w porównaniu z okrągłymi odkurzaczami. Okragly zawsze jest wyważony, tu jak ma się wodę po jednej stronie trzeba uważać.

Wypralem jeden dywan, narożnik, fotel, materac, 5 poduch.

Szybkość pracy i komfort na bardzo wysokim poziome. Myślę że z tego co wcześniej inni piszą o minusach karchera, to nie ma co się zastanawiać.

Kupilem bo dzieci strasznie brudzą, używam amatorsko.

2x wcześniej zamawialem firmę. Raz byłem zadowolony, kolejnym razem dużo niedoróbek, były poprawki i nadal nie byłem zadowolony. Zauważyłem że podstawa to dobra chemia i szorowarka na wkretarke. Przykładowo firma nie poradziła sobie z tłustymi kołami po głowie na fotelu - samemu usunąłem to bez wysiłku APC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2020 o 14:43, KoloSolo napisał:

"Obecnie jest dostępny za 1258,80zł."

Gdzie znalazłeś go w takiej cenie?

Mi wychodzi taka cena jak widać.

123.jpg

Widocznie wtedy jak patrzyłeś cena wyjściowa była 1499zł, aktualnie jest 1366,82zł, dodatkowo po promocji 1246,82. To jest najniższa cena jaką widziałem od bardzo dawna.
obraz.png.624276d5df5dd4289348132f16c9aa29.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi!!!

Jestem po pierwszym praniu. Kupiłem od @poorboy  zestaw Profi 7.0 Max. + 2 worki.

Odkurzacz idealnie sprawdza się jako odkurzacz do domowego użytku (na sucho). Bardzo duża siła ssania sprawia, że dywany wyglądają naprawdę dobrze jeszcze przed praniem.
Nie miałem możliwości przetestować Georga, ale w tej kwocie jakość/cena jest bardzo dobra. Dodatkowo produkt polski!!

Uwagi co do prania.
Wyprałem póki co chodniczki 8szt. Profi bardzo dobrze radzi sobie z odsysaniem wody, ale natrysk na dużej końcówce jest  za wąski. To nie powinno być tak, że trzeba poprawiać fabrykę!! Tu firma Profi Europe dała ciała!! Generalnie duża końcówka średnio nadaje się do pracy!! Całość wyprałem końcówką do tapicerki, odsysanie też. Mała odsysa lepiej. Nie wyobrażam sobie pracy końcówką do tapicerki na większych powierzchniach!!

Ktoś ma pomysł co z tym zrobić? Wymienić dyszę w dużej ssawie? Na jaką?

Któryś z kolegów pisał o szczotce na wiertarkę, można prosić o link do aukcji? Nie bardzo chce mi się szukać w temacie prawie 100 stronicowym.

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Przemek DL napisał:

Któryś z kolegów pisał o szczotce na wiertarkę, można prosić o link do aukcji?

ADBL TWISTER
Dwa rozmiary i dwie twardości. Sam się na nie zamierzam, bo teraz mam jakieś no-name i są kiepskie- trzonek jest skręcany (śruba + nakrętka), więc przy pracy w prawo się rozkręca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2 dysze 110 stopni i 120 stopni czerwone. Średnica 0,4. Oryginalnie jest 0,5 kolor dyszy brązowy.  0,4 110 ma drobniejszą kroplę. Wydajność dyszy 0,4 przy  ciśnieniu 4 bary to 1,8 L / min.

120 nie udało mi się zamontować ze względu na wyższy rant (kołnierz). Jutro spróbuję dokupić nakrętkę (kołpak) na dyszę, ewentualnie wymienić.

Idalnie byłoby trafić gdzieś dyszę o kącie 125-130 stopni. 130 stopni pokrywa całość dużej ssawy. Ale nie znalazłem dyszy o większym kącie niż 120 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało używać dyszy LU12004S lub jeżeli chcesz większą wydajność płynu LU12005S, są to dysze z wkładką ze stali nierdzewnej, chociaż ja preferuję dysze TeeJet z literką E. Wielokrotnie o tym pisałem i zamieszczałem fotografie jak rozpylają płyn te dysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Przemek DL napisał:

@Wojteksw  TeeJet ma tylko kąt 110. Szkoda.. 

Faktycznie nie mogę obecnie odszukać dyszy 120 stopni TeeJet.  Chociaż można zobaczyć 110 z literką E, bo ma bardziej płaski strumień i może lepiej pokrywać boki niż zwykła, która daje strumień w kształcie elipsy. Dysze Lechler też mają dobrą opinię, szczególnie te z wkładką ze stali nierdzewnej, o których pisałem wyżej. Zwykłe plastikowe nadają się do kosza, szybko otwór zostaje wytarty przez płyn i tracą zadany kąt rozwarcia. Według mojej oceny na podstawie praktyki, wolę stosować dyszę o jeden rozmiar mniejszą, wówczas  mam ładniejszy strumień rozpylenia płynu. Ale jest to moja subiektywna ocena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2020 o 20:46, MOU napisał:

ADBL TWISTER
Dwa rozmiary i dwie twardości. Sam się na nie zamierzam, bo teraz mam jakieś no-name i są kiepskie- trzonek jest skręcany (śruba + nakrętka), więc przy pracy w prawo się rozkręca

Mam adbl twister miękką i lecę nią tapicerkę. Do dywanu noname twarda jak opisałeś, ale skrecilem bardzo mocno kluczami i się nie odkreca nic a nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.