Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Od strony 80 masz z grubsza napisane, sam podałem różnice w parametrach, tak wiec nie doczytales a wspomniane george i prifi jest kilkukrotnie ... 😑 

Profi 7 jest również wzmianka od kolegi proboya który to testuje nie cały miesiąc,  więc nie przeczytałeś raczej nawet strony z tematem 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od soboty testuję 7.0 to mój pierwszy odkurzacz, ale wydaje mi się bardzo fajny, jest dobrze zrobiony, na razie wszystko pracuje bardzo dobrze. No i cena super, zapłaciłem za niego 950 zł.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, adriand0088 napisał:

Czytałem nawet więcej. O Profi 7 nie ma nic. Bezpośredniego porównania georga do 50 też nie ma. Nikt nie wypisał plusów i minusów względem georga.

Profi 7.0 będzie zblizony do George-a. George, jest trochę lepiej wykonany, ma pompę firmy Gotec oraz bogatsze wyposażenie i  gwarancję 3 lata

P 7.0 z kolei mocniejszą turbinę  Ametek 1200W /25kPa i mocniejszą pompę 4 bary firmy ULKA, zaletą będzie także filtr wodny do odkurzania na sucho podstawowy zestaw mamy w cenie 947zł z gwarancją 2 lata:

http://ktrade.pl/produkty/636-profi-70-odkurzacz-pioracy-z-filtrem-wodnym.html

Profi 50 i 50.1c - polecam do pracy zarobkowej, z uwagi na większe zbiorniki na wodę czystą i dobrą ergonomię pracy, pompę Gotec-a (szczególnie wiesza 4,8bar w 50.1c) i kompaktową budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marino166 , a jak pierze ? wyprałes nim już cos czy narazie na sucho tylko praca? 

poorboy - czyli P 7.0 w zupełnosci wystarczy do uprania auta 2 x w roku i dywany 3 x w roku? Bo seria 50 może okazac sie przerostem formy nad treścia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marino166 , a jak pierze ? wyprałes nim już cos czy narazie na sucho tylko praca? 
poorboy - czyli P 7.0 w zupełnosci wystarczy do uprania auta 2 x w roku i dywany 3 x w roku? Bo seria 50 może okazac sie przerostem formy nad treścia... 
Uprałem już 2 auta i 2 dywany, odkurzacz spisuje się świetnie. Nie pracuje na nim zarobkowo, tylko dla własnych potrzeb i rodziny. Powiedzmy 10 samochodów i 20 dywanów w roku. Myślałem nad georgiem, ale on po pierwsze droższy o 400 zł a po drugie wiadro z czystą wodą jest zanurzone w pojemniku z brudną, nie za bardzo ma to sens. Poza tym Profi 7.0 ma lepsze parametry techniczne, no i to w końcu produkt polski. Chcesz coś więcej wiedzieć to pisz

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co dołączyłam na forum - i już wtopa ;-/ zamiast napisać tutaj  - to założyłam nowy temat. Ale do rzeczy, poprawiam się i zapytam tu gdzie należy. Planuję zakup odkurzacza Numatic CTD 570-2 - wiem sprzęt może nie najtańszy - ale przekonuje mnie to że ma dwie turbiny ssące , no i można go wyposażyć w akcesoria do odkurzania na sucho. Wiem, że tu przewijał się często model George. Ja chciałam podpytać o opinie  - czy jeśli George jest dobry - to nie przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jendrek1975 @david2888 Czy u Was również w dużej i małej ssawce dysza nie podaje wody na całą szerokość ssawek?

1. Czy da się zastosować jakąś lepszą dyszę do rozpylania roztworu do płukania do tego clatronica? 

2. Jeśli mowa o technice prania dywanów to na początku trzepanie dywanu i odkurzanie na sucho, później pre-spray rozrobiony w ciepłej wodzi i zaaplikowany na dywan przez opryskiwacz ciśnieniowy, a następnie szczotkujemy dywan, ale mam wątpliwości i pytania do dalszych etapów. Rozrabiam środek do płukania również w ciepłej wodzie i wlewam do zbiornika przy odkurzaczu i tu zaczynają się wątpliwości. 
Spryskuje dywan roztworem do płukania bez przystawiania przyssawki do dywanu (tzn z kilkunastu cm) aby od razu nie zasysać go, aby chwilę poleżał, a dopiero później odsysam ten roztwór z dywanu już bez wciśniętej dźwigni od podawania środka? Czy przykładam ssawkę do dywanu i przesuwam ją powoli po dywanie wciskając spust od spryskiwania środkiem do płukania, a następnie 2-3 razy przejeżdżam ssawką bez podawania środka do płukania, aby dobrze odessać wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 Też się zastanawiałem nad tym czy jest możliwość zmiany końcówki na jakąś lepszą,co do dalszych czynności po pre-spreju to tak jak napisałeś jest ok :

"Czy przykładam ssawkę do dywanu i przesuwam ją powoli po dywanie wciskając spust od spryskiwania środkiem do płukania, a następnie 2-3 razy przejeżdżam ssawką bez podawania środka do płukania, aby dobrze odessać wodę?"

Tu moje początki :-)

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 tez u mnie nie równo spryskuje. Ostatnio mega miałem problemy ale jakoś to ogarnąłem. 

Czy da się lepsza Dysze zastosować.... Tego nie wiem.

Co do prania. Po pre-wash z kilku cm spryskujesz materiał płukanką. Następnie przykladasz końcówkę do materiału z wcisnieta dźwignią. 2 przejazdy w miarę energiczne. A potem samo odsysanie wody z materiału. Tutaj już do woli i powoli. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jendrek1975 @david2888 U mnie w tej większej ssawce to z jednej strony nie spryskuje do końca ssawki, a z drugiej poza ssawkę 😄 Zastanawiam się czy radę zastosować dyszę z georga lub profi, kwestia też tego, które firmy sprzedadzą same dysze. 

A więc obaj podaliście mi dwa różne sposoby, więc pozostaje my tylko samemu testować, chyba, że ktoś inny się jeszcze wypowie jak robi z tym płukaniem. 😉 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jendrek1975 @david2888 oraz oczywiście dla innych osób mających ten odkurzacz - Clatronic BSS1309. Dziś zacząłem zabawę z przerabianiem dyszy, na szybko wybór padł na dyszę z opryskiwacza rolniczego. 
Efekty mojej pracy można zobaczyć na zdjęciach, zamontowanie dyszy w przyssawce jest mało profesjonalne, ale na więcej czas mi nie pozwolił. To co najważniejsze nareszcie dysza daje przede wszystkim równy strumień na 80% szerokości ssawki, więc myślę, że cel został osiągnięty. 😉 Jak to wygląda podczas pracy, postaram się nagrać filmik, gdy będę robił jakieś pranie dywanów. 😉  

https://imgur.com/a/BLvbBlq

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć noszę sie z zamiarem kupna odkurzacza piorocego. Szukając po necie natrafiłem na Karchera puzzi 10/1. Z uwagi, że sprzęt nie należy do najtańszych chciałem Was zapytać o opinie tego modelu. Czy cena tego odkurzacza jest adekwatna do ceny czy lepiej w tej kwocie poszulac cos innego ? Za wszelkie odpowiedzi wskazowki serdecznie dziękuję.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dzeju napisał:

Cześć noszę sie z zamiarem kupna odkurzacza piorocego. Szukając po necie natrafiłem na Karchera puzzi 10/1. Z uwagi, że sprzęt nie należy do najtańszych chciałem Was zapytać o opinie tego modelu. Czy cena tego odkurzacza jest adekwatna do ceny czy lepiej w tej kwocie poszulac cos innego ? Za wszelkie odpowiedzi wskazowki serdecznie dziękuję.  

Mailem pare odkurzaczy karchera, odnośnie puzzi10 moim zdaniem cena zbyt wygórowana, 2000 to taki max na jaki mógłbym go wycenić 😁 może zwróć uwagę na Profi 50 c z mocniejsza pompą 4 bary. Parametry, wygląd można powiedzieć ze podobne do puzzi 10, to samo tyczy się osprzętu a nawet powiem że profi ma Lepiej wyprofilowana ssawka tapicerka do operowania w trudnych miejscach. 

A jeżeli chcesz mieć naprawdę profesionalny sprzęt to z góry polecam kompaktowe odkurzacze Ashby, za 2900 kupisz juz naprawdę profi i szanowany sprzet z wyższej półki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 12:46, Dzeju napisał:

Rzucisz jakiego linka do tych odkurzaczy Ashby? Lub może napisz jakieś konkretne modele za 3 tyś.  Będzie mi wtedy łatwiej podjąć decyzję. 

Cena 2990 ale netto, byłem pewny że cena była brutto, Jeszcze w 2018 w listopadzie komuś podsylalem linka, teraz jest to kwota 3600 brutto 😕

W każdym bądź razie warto sie zainteresować jeżeli ma tyrać... 

 

Ekstraktor Ashbys Spot Master 60psi

Screenshot_20190505_152745.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.