Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.02.2019 o 22:38, LrPrl napisał:

I co z  tym CLATRONIC BSS 1309? Warty uwagi czy może kupić jakiegoś karchera? Ten clatronic ~ 4 stówki nówka lub w okolicy mam dwa karchery 4.001 w średnim stanie po ok. 200zł. 
Amatorskie pranie, nawet bardzo amatorskie, raptem rocznie będzie uruchamiany 5 do 7 razy, więc chce wydać jak najmniej 😛 

Edit: Nie ważne, coś tam poczytałem i pomimo mieszanych opinii zakupiłem tego clatronica, bo był w promocji za 290zł ze smartlolegro 🙂

Uprałeś nim już coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprałeś nim już coś?

Ja uparłem: dywan, dywanik, kanapę i swój samochód. Używałem chemii od Excede. Kupiłem go jeszcze za 399 PLN. Myśle, że już się zwrócił. Mam zamiar używać go tylko do własnych potrzeb. Myślałem o Georgu, ale stwierdziłem, po co mi armata do zabicia muchy ;-) Ja ze swojej strony nie żałuje i szczerze polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mlun, @dida83 tu już wam nikt nie podpowie, musicie sami podjąć decyzję. Ja mówię tylko,  że Clatronic za te pieniądze robi robotę i do amatorskiego zastosowania nadaje się dobrze. Zresztą nie tylko ja tak twierdzę, bo jak poszukacie na forum to będzie więcej pochlebnych opinii na temat tego odkurzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach pokażemy nowy model Profi - można powiedzieć że sprzęt w cenie dla forumowiczów zrobi robotę, 1200W, pompa 4 bary, 25kPa podciśnienia, filtr wodny i zwijak kabla

7.0?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję odkurzacza piorącego do zastosowań domowych (jeżeli chodzi o ilość prań) ale o wysokiej jakości i w miarę wygodny w obsłudze (pojemność zbiornika) oraz trwały. Zakładam 2x w roku 2-3 nieduże dywany, 1-2x w roku 3 kanapy, 1-2x w roku 4 samochody. Zastanawiam się nad GVE370 i CT470-2 (dopuszczam również i inne modele/producentów). Czy w modelu 470 nie ma możliwości zalania silnika/turbiny spienioną wodą jak może dochodzić w 370? Czy któryś z forumowiczów ma doświadczenie z obydwoma modelami i może podzielić się opinią? Ewentualnie jaką chemię stosował do w/w zadań i uważa, że dana sprawdziła się najlepiej.

Mój budżet: do 1700 - 1900 brutto.

Gdzie dokonywaliście zakupów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up Ja z mojej strony na pewno mogę Ci polecić Profi 50.1C. Mam od 2 lat i cały czas na nim pracuję. 

 

Może trochę nie w temacie, ale potrzebuję pomocy.

Profi wycofało ze sprzedaży elektroszczotkę ; / Niestety nadszedł czas nad zakupem takowej. Czy macie jakieś zamienniki takich elektroszczotek? Wiem, że jest z Karchera za prawie 3,500, ale za taką kwotę miałbym 2-3 z profi (czy to odkurzacz czy elektroszczotka). W ostateczności czy ta elektroszczotka karchera będzie pasować z moim profi 50.1?

 

Pozdrawiam Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem numatic George

Jestem po pierwszym praniu GEORGEM

Odkurzacz wygląda bardzo profesjonalnie a wszystkie elementy bardzo porządne.Bardzo długi wąż do prania .Odkurzacz podczas pracy działa dość cicho jak na sprzęty z tej półki.Bardzo ale to bardzo mocna siła ssania podczas odkurzania GEORGEM!!Bardzo duży zbiornik na brudną wodę..Myślę że trzeba bardzo się starać by go zapełnić wodą podczas prania...

Teraz trochę minusów które mnie denerwowały podczas prania tapicerki samochodowej:

Kabel był miękki lecz po pierwszym praniu zrobił się sztywny jak patyk...Już nie dało się go zwinąć tak ładnie po zakończonym praniu.

Ssanie podczas prania jest nieco słabsze od odkurzania na sucho .

Najbardziej zawiodła mnie końcówka do odsysania wody..te blaszki na jej końcu są dość niebezpieczne dla materiału..Krawędzie tych blaszek mogą zniszczyć tapicerkę przy zbyt mocnym docisku..Myślę nad ich usunięciu lub zmianie na inną końcówkę ssącą..

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z odkurzacza..przydała by się jakaś torba by wszystkie graty wladowac do jednej torby i zabrać na "robotę"

Polecam bardzo ten produkt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poorboy 

W dniu 4.04.2019 o 22:05, poorboy napisał:

Na dniach pokażemy nowy model Profi - można powiedzieć że sprzęt w cenie dla forumowiczów zrobi robotę, 1200W, pompa 4 bary, 25kPa podciśnienia, filtr wodny i zwijak kabla 🙂

Hej, co to będzie? Kiedy jakieś szczegóły / model, cena? 🙂

___________________________________________________________________________________________________

 

No i padło też na mnie, podjąłem decyzję o kupnie odkurzacza, budżet powiedzmy, że ruchomy, od 1200-2100zł brutto (osoba prywatna).

Zastosowanie to pranie wnętrz samochodów + pranie dywanów, jaka częstotliwość to nie wiem, bo jeszcze nie kupiłem, a już pół rodziny chce wpaść na pranie wnętrza.

 

Zastanawiam się nad:

 

1. PROFI 50  -  1267zł

    PROFI 50C - 1299zł

   PROFI 50.1C  -  1540zł

 

2. NUMATIC GVE370-2 GEORGE - tu ceny różne, w zależności od dodatków

 

3. Numatic CT 470-2  -  ~2060zł

 

4. KARCHER PUZZI 8/1   -   + końcówka do dywanów w późniejszym czasie (sam odkurzacz to okolice 2050zł)

 

5. PROFIEUROPE Profi 7.0  - 1100zł

 

 

Czy dobrze rozumiem, że ten profi 50 różni się tylko i wyłącznie RURAMI? Tzn plastik vs nikiel? Czym się różni 50c od 50.1c? Jak uważacie, lepiej kupić PROFI i jakiś odkurzacz na sucho za ~300zł, czy lepszy będzie stary uśmiechnięty GEORGE? Czy może inne z rozwiązań? Mam myjkę do szyb z karchera taką za ~370zł, ostatnio miałem w domu na próbę PAROWNICE i ciesze się, że jej nie kupiłem, bo bardzo słabo w mojej opinii działała, wiec stwierdziłem, że to zabawka za parę stów i olałem temat. Odkurzacz piorący ma robić to co do niego należy, czyli jak najlepiej prać, waga/ciężar to nie problem, jestem duży (prawie 2m) i dam radę to taszczyć 😉 Jeśli chodzi o awaryjność, wygodę użytkowania, wszystkie plusy i minusy, można wskazać urządzenie które mam zamówić? Chciałbym aby w piątek już było u mnie w domu, więc wyboru muszę do jutra dokonać, przebrnąłem przez wiele stron tego tematu i nikt nie chce jednoznacznie powiedzieć : bierz to 😛 i dlatego mam rozterki. Ktoś coś <help>🧐

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2019 o 06:42, Birkhof napisał:


7.0?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak, 7.0 w dobrej cenie dla forumowiczów. Obecnie testujemy ok. 10 dni bez przerwy 😉

10 godzin temu, ra-vau napisał:

 

 

Zastanawiam się nad:

 

 

 

 

Czy dobrze rozumiem, że ten profi 50 różni się tylko i wyłącznie RURAMI? Tzn plastik vs nikiel? Czym się różni 50c od 50.1c? Jak uważacie, lepiej kupić PROFI i jakiś odkurzacz na sucho za ~300zł, czy lepszy będzie stary uśmiechnięty GEORGE? Czy może inne z rozwiązań? Mam myjkę do szyb z karchera taką za ~370zł, ostatnio miałem w domu na próbę PAROWNICE i ciesze się, że jej nie kupiłem, bo bardzo słabo w mojej opinii działała, wiec stwierdziłem, że to zabawka za parę stów i olałem temat. Odkurzacz piorący ma robić to co do niego należy, czyli jak najlepiej prać, waga/ciężar to nie problem, jestem duży (prawie 2m) i dam radę to taszczyć 😉 Jeśli chodzi o awaryjność, wygodę użytkowania, wszystkie plusy i minusy, można wskazać urządzenie które mam zamówić? Chciałbym aby w piątek już było u mnie w domu, więc wyboru muszę do jutra dokonać, przebrnąłem przez wiele stron tego tematu i nikt nie chce jednoznacznie powiedzieć : bierz to 😛 i dlatego mam rozterki. Ktoś coś <help>🧐

 

Profi ma dwa bazowe modele z tej linii czyli:

Profi 50 i Profi 50.1 - każdy z nich może występować z rurami z tworzywa - osprzęt firmy Merlet, lub metalowymi , z nowym typem ssawki do tapicerki - fajna mała, poreczną - wtedy w oznaczeniu występuje na końcu literka "C" - a dokładniej wg. obecnej nomenklatury "N" - co oznacza nowy typ osprzetu (zamawiając C - przychodzi już N 🙂

Profi 50 ma turbinę 1200W (1400Wmax)  Ametek, podciśnienie 25kPa i pompę natryskową Gotec - 1,7bar (taką samą jak w Puzzi 8/1 i 10/1)

Profi 50.1 ma turbinę 1200W (1400Wmax)  Ametek, podciśnienie 25kPa i pompę natryskową Gotec - 4,8,bar (parametrami będzie zbliżony do Puzzi 10/2, z tym że w 10/2 są dwie mniejsze pompki spieta na króccu , a tutaj jedna większą 4,8bar-a)

Tutaj zrobiłem takie małe porównanie:

profi50vs501.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam profiego 50 od roku w zastosowaniu komercyjnym, smiga aż miło furki pierze bardzo dobrze, prosty w obsłudze i jak narzazie nic sie z nim nie dzieje, a nie jest zbytnio szanowany.
Przy zakupie doradzono mi żeby do prania głównie pojazdów wybrać wersje bez literki C ze względu na to iż z tak wydajną pompą łatwo przemoczyć tapicerkę w samochodach, do dywanów była by za to idealna, kij wie czy to prawda czy nie, ale możesz wziąć sobie to pod uwage

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, poorboy napisał:

Tak, 7.0 w dobrej cenie dla forumowiczów. Obecnie testujemy ok. 10 dni bez przerwy 😉

Profi ma dwa bazowe modele z tej linii czyli:

Profi 50 i Profi 50.1 - każdy z nich może występować z rurami z tworzywa - osprzęt firmy Merlet, lub metalowymi , z nowym typem ssawki do tapicerki - fajna mała, poreczną - wtedy w oznaczeniu występuje na końcu literka "C" - a dokładniej wg. obecnej nomenklatury "N" - co oznacza nowy typ osprzetu (zamawiając C - przychodzi już N 🙂

Profi 50 ma turbinę 1200W (1400Wmax)  Ametek, podciśnienie 25kPa i pompę natryskową Gotec - 1,7bar (taką samą jak w Puzzi 8/1 i 10/1)

Profi 50.1 ma turbinę 1200W (1400Wmax)  Ametek, podciśnienie 25kPa i pompę natryskową Gotec - 4,8,bar (parametrami będzie zbliżony do Puzzi 10/2, z tym że w 10/2 są dwie mniejsze pompki spieta na króccu , a tutaj jedna większą 4,8bar-a)

Tutaj zrobiłem takie małe porównanie:

profi50vs501.jpg

Dziękuję za rozjaśnienie, z tym, że widzę jeszcze jedną różnicę, mianowicie C występuje jeszcze z inną rułą i końcówkami/ssawkami? Zakładając, że budżet mnie nie ogranicza, (w sensie w tych modelach co wymieniłem), to co byś polecał kupić u Ciebie? Na takiego np 50.1C(N) też jesteś w stanie jakąś fajną cenę zrobić? 🙂 No i jeszcze kwestia wcześniej wspomnianego 7.0, jak on z nimi w porównaniu wypada? Kiedy cena zostanie ujawniona? Bo już bym coś wyprał, a tak się odwleka to w czasie 🙂

51c.jpg.cd4b26d879c0042d19439a9779346bc6.jpg

 

No i ostatecznie, czy kolega @Gozdziu23 pisze prawdę z tym przemaczaniem tapicerki? Bo nie ukrywam, że jesli ten Profi, to chyba bym brał z nie plastikowymi rurami, bo wydaje się solidnieszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję opinii na temat poniższego odkurzacza. Ktoś miał z nim styczność? Jest sens? Czy do niego pasują ssawki jak w profesjonalnych urządzeniach? Z tego co się orientuję to do prania tapicerki samochodowej ssawka musi być mniejsza, prawda?

Proszę o poradę odnośnie tego sprzętu:
https://allegro.pl/oferta/odkurzacz-pioracy-4w1-do-tapicerki-dywanow-1400-w-7596693418?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ra-vau napisał:

Dziękuję za rozjaśnienie, z tym, że widzę jeszcze jedną różnicę, mianowicie C występuje jeszcze z inną rułą i końcówkami/ssawkami? Zakładając, że budżet mnie nie ogranicza, (w sensie w tych modelach co wymieniłem), to co byś polecał kupić u Ciebie? Na takiego np 50.1C(N) też jesteś w stanie jakąś fajną cenę zrobić? 🙂 No i jeszcze kwestia wcześniej wspomnianego 7.0, jak on z nimi w porównaniu wypada? Kiedy cena zostanie ujawniona? Bo już bym coś wyprał, a tak się odwleka to w czasie 🙂

No i ostatecznie, czy kolega @Gozdziu23 pisze prawdę z tym przemaczaniem tapicerki? Bo nie ukrywam, że jesli ten Profi, to chyba bym brał z nie plastikowymi rurami, bo wydaje się solidnieszy...

Te rury to tylko do prania dywanów beda solidniejsze, bo nie pękną podczas mocnego nacisku, do samochodówki nic to nie zmieni, bo rzadko się ich używa, samą rączke z odsysaniem i to i tu masz i tak palstikową

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model z wygiętymi rurami został zastąpiony przez proste rury.
Profi 7.0 będzie godną alternatywą dla George-a  - do końca kwietnia cena dla forumowiczów 999zł
Gdzie można zamówić ten odkurzacz?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=17794]Marino166[/mention] [mention=10405]TiZi[/mention]  zapewne ktrade.pl mega sklep polpolecam sam tam bralem gregora
I jak się sprawuje? Pytam, bo chcę coś kupić, a nie wiem co. Ostatnio też myślę o gregorym

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.