Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem tu nowy, czytam i czytam i nie wiem co wybrać. Może bardziej doświadczeni koledzy pomogą w wyborze.

Chodzi o odkurzacz piorący do weekendowego prania dywanów, mebli tapicerowanych i tapicerek samochodowy, W grę wchodzi Karcher SE 4001 lub Lavor GBP-200. Dlaczego te konkretnie ? Bo na tę chwile tylko taki mam budżet (700-800 zł). Ze względu na gwarancję zależy mi na nowym sprzęcie.

 

Pozdrawiam

Mariusz K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu tylko wkleję wypowiedź Kanar'a (m.in. twórcy forumowego poradnika do prania tapicerek) na temat karchera SE 4001, też się nad nim zastanawiałem ale po tej wypowiedzi zrezygnowałem ;)

 

Kuba, model który wybrałeś to bardzo słaby sprzęt. Tak naprawdę jest to zwykły odkurzacz z dołączoną do niego mizerną pompką spryskującą i niewielkim zbiornikiem na detergent. Pojemność zbiornika na nieczystości również jest bardzo mała, ponieważ filtr wchodzi głęboko do środka i w rzeczywistości mieści może 2 litry (a nawet i mniej jak się spieni) płynu zanim silnik zacznie wciągać wodę. W związku z tym sprzęt jest bardzo niepraktyczny w użyciu, praca jest bardzo czasochłonna i daje słabe efekty, jak dla mnie nie nadaje się nawet do domowego użytku. Kwota zakupu to około 1000 PLN, niestety za tę kwotę nic innego nowego nie kupisz. Ale już za około 1500 możesz kupić Numatic George więc moim zdaniem warto dołożyć różnicę i kupić lepsze urządzenie. To jest najlepszy wybór z najtańszych urządzeń. Praca z nim w porównaniu z se4001 to jak przesiadka z przysłowiowego malucha do sedana średniej klasy. Nieporównywalna jest ergonomia pracy i efekt końcowy. Takim sprzętem możesz też śmiało uprać w domu dywan, kanapę czy materac łóżka.

 

Skopiowane z: http://www.detailer.pl/blog/2013/04/pranie-tapicerki-samochodowej-opis-procesu-i-kilka-wskazowek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puzzi 10/1 to już nie tak udana konstrukcja jak puzzi 100 zmienili silnik na gorszy. Ssawki do prania rownież sa marnej jakości. Kupiłbym na twoim miejscu uzwanego puzzi 100 za około 1100-1200zl. Co się może popsuć ( pompka oryginał gotec koszt 179zl, silnik oryginał ametek 130zl płytka sterująca 65zl włącznik 17zl) reszta to plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja chciałem zapytać jaki czy polecany przez was odkurzacz ekstrakcyjny Sabrina Santoemma będzie odpowiedni do prania tapicerek w samochodach ciężarowych i tych mniejszych dostawczych? Czy w tej cenie polecicie coś mocniejszego/lepszego?

Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tutaj nowy

 

Prześledziłem wszystkie strony na temat odkurzacza piorącego i początkowo jak przejawiały się w temacie odkurzacze typu karcher puzzi200 czy 10/1 , profi 50.1 /50.1c i George to w końcowych stronach jakby temat karcher umarł. Stąd moje pytanie.

Zamierzam zakupić odkurzacz tylko do celów prania tapicerek i innych rzeczy . Nie zależy mi na odkurzaniu na sucho bo mam drugi do tego odkurzacz. Chciałbym coś można powiedzieć najlepszego łącząc cenę osiągi i niezawodność. Będę prał większą ilość aut. Rozważam zakup pomiędzy :

 

Karcher Puzzi 200

Karcher Puzzi 10/1

Profi 50.1c

George

 

Wg Was żeby nie wydać najwięcej a mieć coś konkretnego i w miarę nie zawodnego co warto kupić.

 

Ewentualnie jakieś oferty cenowe czy można prosić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś powie czy te odkurzacze są dobre do prania no np. co 2 miesiące tapicerki samochodowej i co kilka dni dom posprzątać bez prania itd.

 

który odkurzacz się opłaca i dobrze ściagnie np. brud z tapicerki oraz kurz i inne zanieczyszczenia np. na dywanie domowym ? :mrgreen:

 

http://www.mediaexpert.pl/odkurzacze-wodne/odkurzacz-clatronic-bs-1285,id-534407

 

http://www.mediaexpert.pl/odkurzacze-wodne/odkurzacz-mpm-bora-mod-17,id-568715

 

http://www.mediaexpert.pl/odkurzacze-wodne/odkurzacz-hyundai-vc5750,id-313843

 

Proszę o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.