Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam poszukuję odkurzacza piorącego, który będzie używany dość okazjonalnie. Pranie kilku samochodów rocznie, oraz domowe dywany czy kanapy. Aktualnie mam sporo rzeczy do wyprania i pomyślałem, że zamiast płacić za wynajm sprzętu mogę go sobie sprawić. Śledząc wątek sporo forumowiczów poleca Georga, którego cena ustanawia moją górną granice. Najtańszy zaś jest Lavor GBP 20.

Czy znajdę jakiś sprzęt warty uwagi w przedziale 650-1300zł, który się sprawdzi? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie co wybrac:

Santoemma Sabrina

Santoemma Sabrina Maxi

używany: Santoemma Sabrina Foam Hot ?

Czy duża jest różnica pomiędzy tymi dwoma pierwszymi i czy warto brać nr3 czyli używke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie co wybrac:

Santoemma Sabrina

Santoemma Sabrina Maxi

używany: Santoemma Sabrina Foam Hot ?

Czy duża jest różnica pomiędzy tymi dwoma pierwszymi i czy warto brać nr3 czyli używke.

 

A co będzie głównie prane odkurzaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuję zakup odkurzacza piorącego tak do 3500 zł. Po samotnych poszukiwaniach wybrałem puzzi 10/1 , ale gdy trafiłem na to forum już sam nie wiem czy to dobry wybór . Planuję rozkręcić jakiś biznes w tym kierunku . Na początek pranie tapicerki samochodowej , małych dywanów oraz mebli z tapicerką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]evolution1[/ref], może rozwiniesz myśl bo z zastosowaniem tej chemii nie zakumałem, mam puzzi trzeci rok, nie ma lekko, a jakoś daje radę, nic mu nie dolega, ale pewnie jest coś o czym nie wiem a Ty mi to wyjaśnisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz częściej znajomi podrzucają auta do jakiegoś umycia itd. Zastanawiam się nad praniem, bo niektóre auta to masakra.

Szukam czegoś półprofesjonalnego. Aut może będe robił z 4-10 miesięcznie. Do tego chciałbym wyprać kilka wypoczynków i jakieś dywany w domu.

Czyli troszkę więcej będzie miał roboty. Fajnie jakby przybyło zleceń to dawał radę. Budżet to ok 1300zł lekko można naciągnąć.

Poczytałem i widzę najczęściej polecany George oraz Profi 50c.

A warto dopłacić do Profi 50.1c?

 

Rozumiem, że np. profi mogę odkurzyć auto/dom na sucho jak normalnym odkurzaczem? Nadaje się do tego, czy lepiej kupić jakiś inny odkurzacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee jakoś fachowcy nie chcą służyć radom :o

 

Może w końcu ktoś dobrze doradzi maszyny do 1500 zł i do 3000 zł?

Trudno coś wybrać ale porównajmy cenowo:

Karcher 10/1 - 2500 z chemia i 'gratisami' na alledrogo 2800

Karcher 8/1 - 2000

Santoemma Sabrina - 2900

Profi 50.1C - 1500

Numatic CT470-2 - 1700

Numatic George - 1180

BFK LAVA - 1700

Lavor Apollo - 2550

BIEMMEDUE EX40 M - 1950

 

od 4000 PLN

Viper Car275 - 4000

Tennant 1210 - 4000

i tak dalej w górę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy czy byznes czy do domu tak zeby sobie przeprac cos od czasu do czasu. Uzywałem sabriny, obecnie ct470 oba sa bardzo dobre lecz moc przewaza nad sabrina. Jak chcesz moge ci sprzedac ct kupiony w lipcu na gwarancji nowka przeprał ok 8 osobowek i pare dywanow. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak w skrócie:

8/1 - bardzo ubogie wyposażenie w cenie podstawowej

Profi 50c - Puzzi 10/1 - ta sama pompa /turbina

Profi 50.1c - Puzzi 10/2- ta sama turbina - Profi pompa 4,8bar, Puzzi 10/2 dwie pompy spięte razem

Santoemma- fajna, ale problematyczna w serwisowaniu w PL

George i CT470-2 - bliźniacze konstrukcje, te same pompy, te same turbiny i osprzęt (ewentualnie CT470-2, może być tylko z zestawem do prania ), różnią się wielkością zbiorników, CT470-2 jest na wózku do transportu

Lavor Apollo - Bardzo zbliżony do Car275, przy czym Viper jest chiński, mimo tego że to grupa Nilfiska

Tennant 1210 = Santoemma - taki egzotyk u nas w PL

BKF Lava - Soteco - Biemmedue - włoskie sprzęty, bardzo do siebie zblizone (w sumie Lava to Soteco)

 

Pytanie czego oczekujesz od sprzętu, w tej klasie cenowej większość ma pompę 2 lub 4 bary szwajcarski Gotec, lub Ulka (z ekspresu do kawy;), podciśnienie między 20- 30kPa,

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy czy byznes czy do domu tak zeby sobie przeprac cos od czasu do czasu.

 

Smal byznes :-) Sprzęt musi zrobić robotę dobrze, nie za długo i w powinien mieć w komplecie akcesoria do p.tapicerek. Prane będą głównie pojazdy.

Teraz wybieram pomiędzy: George i Profi 50.1C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.