Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

przeczytałem kilkanaście stron tego wątku i nadal nie potrafie sobie odpowiedziec na czym polega fenomen georga.

zastanawiam sie nad zakupen jakiegos dobrego odkurzacza i mam dylemat. moze ktos podpowie jakie sa istotne różnice np.

pomiedzy se 4001, i czy te 400 zł różnicy w cenie jest warte aby zakupic numatica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Poszukuje Odkurzacza pioracego do okolo 7tys zl.

Glowne zastosowanie pranie tapicerek w autach i dywany, firma znajduje sie w Anglii tutaj dosyc spory popyt na pranie dywanow wiec prosze o jakis konkretny model.

Zastanawiam sie nad Sabrina MAXI prosilbym o jakie opinie.

milo byloby jezeli bylaby mozliwosc dokupienia mechanicznej szczotki do odkurzacza. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie czy ktoś z was zna firmę Ghibli a konkretnie model M 26 Carpet Cleaner / Car Valeting Machine czy ma ktoś porównanie np. W z Numatic będę się zajmował profesjonalnie praniem dywanów oraz czasem praniem foteli itp w autach bardzo proszę o opinie. Jakby jednak padło na Numatic który model polecacie budżet około 4500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wszczyscy tutaj w wątku szukałem odkurzacza dla siebie. Wcześniej "pracowałem"na Zelmerze 919.0St i myślałem ze jest to dobry odkurzacz do prania zwłaszcza że był to mój pierwszy taki odkurzacz. Co mogę powiedzieć,byłem zadowolony fakt faktem"wyprał" 3 samochody i myślałem ze jest dobrze. Ale po kilku przejazdach widać już było że końcówka ssąca była już przetarta. Ale do sedna. Szukałem innego bardziej profesjonalnego odkurzacza. Założenie było jedno ma to być odkurzacz tylko do prania. Wiec zgłosiłem się do kolegi poorboy,. Bardzo profesjonalne podejście do klienta,można porozmawiac i poradzić się nawet przez telefon. I po zastanowieniu wybór padł na profi 50.1c. Juz po otwarciu pudełka widać za co się zapłaciło. Jest to sprzęt z prawdziwego zdarzenia. Profesjonalnie i dobrze wykonany. Pierwsze użycie i jestem w szoku. Myślałem że Zelmer jest dobry,a tutaj? Szok,bardzo dobra pompa dająca ciśnienie do natrysku sprawia że pranie jest banalnie proste. Pompa ssąca to już inna liga. Jak zelmerem musiałem kilka razy przeciągnąć końcówką żeby zebrać proszek tak przy profi 50.1c wystarczą max 3 przejazdy i powierzchnia czysta i sucha. Jeżeli ktoś szuka naprawdę dobrego odkurzacza to z czystym sumieniem polecam Profi 50.1c. Jest to odkurzacz wart swojej ceny :good:

 

Też kupiłem od poorboy i nie żałuję ani złotówki - sprzęt ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po przeczytaniu tematu zakupiłem georga i mam problem wiem jakie preparaty polecacie, ale ich nie mam dostępnych w Niemczech. Jakie preparaty polecacie dostępne typowo w marketach do wyprania tapicerki i dywanów przed zakupem chemi w Polsce :).

Niestety produkty karchera odpadają bo tylko zakup online, z dostępnych od ręki mam coś takiego THOMAS ProTex http://www.mediamarkt.de/de/product/_thomas-787-502-protex-7080760.html?uympq=vpqr&rbtc=||||p||&gclid=Cj0KEQjwjIy5BRClh8m_9Zu64d8BEiQAtZsQf9BdoYKOGNOyR9h2NYMwOt9fv1ROaLqSdNg9O6fGY5oaAqcq8P8HAQ, czy się to nada i czy coś do tego jeszcze dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz piorący do 600zł, mam na oku kilka modeli. Co prawda zależy mi na trwałości i wydajności.

Zelmer Aquawelt 919.0SP 1600W

Hyundai VC 5750

ZELMER Aquawelt ZVC752ST 1600 W

MPM BORA MOD-17 2400W

AMICA VK5031 MARIN FILTR WODNY 1600W

 

Za te pieniądze się nie spodziewam super rarytasu, ale coś z waszej strony do polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na miejscu w jakim sklepie mogę obejrzeć Hyundaia vc 5750 bo byłem MediaMarkt tutaj nie ma, 3 MediaExpert tutaj mogą dopiero sprowadzić, w Juli też nie ma. Bo zastanawiam się też nad Zelmerem Aquawelt 919 ale jakoś mnie nie przekonuje czytałem, że dysze się przytykają, końcówki piorące się wyrabiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Zastanawiam się nad kupnem odkurzacza piorącego do domowego użytku...kilka razy w roku odkurzanie auta i może z 5 razy pranie tapicerki.

Cena to max 600zł, czy w tym przedziale dostanę coś "w miarę" sensownego ?

Patrzyłem na :

Zelmer Aquawelt 919.0

Hyundai VC 5750

Czy ewentualnie coś innego moglibyście polecić ?

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Zastanawiam się nad kupnem odkurzacza piorącego do domowego użytku...kilka razy w roku odkurzanie auta i może z 5 razy pranie tapicerki.

Cena to max 600zł, czy w tym przedziale dostanę coś "w miarę" sensownego ?

Patrzyłem na :

Zelmer Aquawelt 919.0

Hyundai VC 5750

Czy ewentualnie coś innego moglibyście polecić ?

Pozdrawiam !

A cofnij stronę wcześniej, to znajdziesz odpowiedź

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zelmera miałem. Odsysał wodę bardzo dobrze ale natryskiwanie to była porażka, dysze sie blokowały, woda sie lała zamiast natryskiwać. Pompka od natrysku padła dwa razy (pewnie po części przezemnie bo uzywałem gorącej wody) Dodatkowo dosyc problematyczne było opróżnianie i mycie pojemnika na brudną wodę. Jak masz miejsce na tylko jeden odkurzacz w domu to może być bo silnik ma potężny jak na domowy odkurzacz i na sucho odkurza bardzo dobrze. Jeżeli chcesz odkurzacz typowo do prania to odpuść sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilk30, ja kupowałem w komputroniku, jak dobrze pamiętam to możesz u nich zamówić żeby sprowadzili do salonu i go nie odebrać jeśli towar Ci nie odpowiada ;) czekałem 2-3dni na sprowadzenie z głównego magazynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widziałem tamtą wypowiedź...

Liczyłem na jakieś konkretne opinie...

 

Może inaczej, chociaż nie wiem czy dobrze sformułuję...

 

Ja tapicerkę mogę przeprać nawet ręcznie (gąbka lub szczotką) grunt by odkurzacz ściągnął wodę i pozostałości...czy to musi być odkurzacz piorący w takim wypadku ?

 

Proszę o jakieś rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poorboy, odpisz proszę na pm..wysłałem ponad 2 tyg temu i cały czas cierpliwie czekam

 

Proszę napisać jeszcze raz, nie mam niestety tej wiadomości.

 

Dodane po 59 sekundach:

http://allegro.pl/odkurzacz-wodny-zelmer-aquos-829-0-st-zvc722st-i6095381397.html#thumb/2

 

Czy coś takiego spełni w pełni swoje zadanie by ściągnąć wodę i resztki po praniu tapicerki ?

Chyba, że macie jakieś inne propozycje...?

 

W jaki sposób będzie prana tapicerka? Oprysk z atomizera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

638900 Oprysk z atomizera?

Chyba lepszy byłby oprysk z klasycznego opryskiwacza?

 

Nie wiem czy to odpowiedni dział, ale tak sobie pomyślałem- mieć pianownicę, wlać środek to czyszczenia tapicerki, dodać czegokolwiek co się pieni i nie będzie przeszkadzać i spryskać taką pianą fotele a do odkurzacza wlać trochę antyfoama? Jeśli zbłądziłem to przenieście mój post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poorboy

Zapewne atomizer i wyszorowanie gąbką lub szczotką...

I później tylko ściągnięcie resztek wody i brudu...

Oglądać się za tym Hyundai VC 5750 czy brać jakiś odkurzacz który ma tylko opcję ściągania tej wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na miejscu w jakim sklepie mogę obejrzeć Hyundaia vc 5750 bo byłem MediaMarkt tutaj nie ma, 3 MediaExpert tutaj mogą dopiero sprowadzić, w Juli też nie ma. Bo zastanawiam się też nad Zelmerem Aquawelt 919 ale jakoś mnie nie przekonuje czytałem, że dysze się przytykają, końcówki piorące się wyrabiają.

 

Ja kupowałem w Makro u siebie na śląsku. W gazetkach ani na stronie www nie było a przez przypadek coś potrzebowałem ze sklepu i z ciekawości przeszedłem się przez dział z odkurzaczami i były 3 :) Może warto przejechać jak masz blisko gdzieś u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...doradzi mi ktoś :) ?

Na weekend chciałbym sobie sprawić taki gadżet...

 

Brać tego Hyundai-a z funkcją prania czy wystarczy mi tylko odkurzacz ściągający wodę i wtedy pranie w wersji ręcznej ?

Co będzie lepszym wyborem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież różnica w cenie między tym zelmerem co pokazałeś a Hyundaiem to 100-200 zł... ja bym się nie zastanawiał tylko dołożył i brał hyundaia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.