Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko dodam opinie do Hyundaia VC 5750 - poprane już kilka aut i jak na taki użytek w tej cenie dobry wybór według mnie ;) jedynie przeciekał lekko wężyk z ekstrakcji na nasadce od nowości, co niestety zamiast wysłać na gwarancje sam próbowałem zniwelować najpierw klejąc, później roztapiając plastik czym pogorszyłem sytuację - cena w serwisie 16zł. Piszę o tym, aby było wiadomo, że w razie czego części zamienne do niego są dostępne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam odkurzacza który będę stosował w firmie, myślę że conajmniej pare razy w miesiącu na pewno, może nawet kilkanaście co polecicie? Myślałem nad:

 

1. Numatic George GVE 370-2

 

2. Karcher Puzzi 8/1

 

3. Karcher Puzzi 100

 

ktoś doradzi co kupic? :)

 

AA no i jakim płyn do prania tapicerek najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Georga kupionego w zastawie z workami i chemią od kolegi Poorboy i jestem bardzo zadowolony,prałem jak na razie dwa dywany typu shagi i klijent był bardzo zadowolony z efektu,tapicerka w moim aucie tez ładnie odżyła po praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam odkurzacza piorącego takiego abym mógł wykonywać usługi u klienta chodzi dokładnie o pranie tapicerek dywanów sof itd.

posiadam budżet do 4000zl co polecicie do tej sumki wiem ze są odkurzacze zaczynające się od 700zl do 30000zl wiec proszę o taki dla początkującego a zarazem żeby mógł na nim trochę po pracować.

rozglądałem sie trochę za karcherami i zainteresował mnie puzi 10/1 czy spełnia on swoja role i czy Puzzi 10/2 Adv jest dwa razy droższy tylko dlatego ze ma dwa stanowiska pracy dobrze to rozumie ? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam sie do otworzenia punktu, gdzie bede polerowal auta jak i pral wnetrze. Zastanawiam nad wyborem odkurzacza pioracego lub myjki parowej no chyba ze jest urzadzenie 2 w 1. Interesuje mnie profesjonalny sprzet ktory ulatwi mi prace.

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuje zakup odkurzacza na własny uzytek i do byznesu na wyjazdy do prania klientom tapi i dywanow. Zastanawiam sie nad numatic george i Numatic CT470-2. Planuje wydac max 2k mozecie doradzic ktory lepszy? CT470 JEST WIEKSZY i to plus ale ta wielkosc kosztuje 600 zł wiecej od geroge. :cry: aha nigdzie nie moge doczytac te dwa modele moga jednoczesnie plikac i odsysac preperat? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcher SE 4001 ??

 

Posiadam w rodzinie. Sprawuje się jak na razie bardzo dobrze. Wyprałem nim parę samochodów, rodzice stosują na co dzień do czyszczenia wykładzin, dywanów, tapicerek, materacy. Aczkolwiek mimo zapewnień producenta, że zawiera dyszę do prania tapicerki tak naprawdę jej nie ma i trzeba ją dokupić za niecałe 100 zł... Posiada ''większa'', która się do prania tapicerki nie nadaje - jest bardziej do wykładzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że już prawie stałam się szczęśliwym posiadaczem numatic george gve 370-2, czy ktoś z szanownych użytkowników mógłby mi polecić dobry środek do czyszczenia dywanów i mebli tapicerowanych oraz miejsce gdzie mogę go nabyć? Zależy mi na litrowych butelkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że już prawie stałam się szczęśliwym posiadaczem numatic george gve 370-2, czy ktoś z szanownych użytkowników mógłby mi polecić dobry środek do czyszczenia dywanów i mebli tapicerowanych oraz miejsce gdzie mogę go nabyć? Zależy mi na litrowych butelkach :)

 

Podepnę się do kolegi. Zakupiłem numatic george gve 370-2 i w gratisie dostałem litr jakiegoś koncentratu do prania. Jaką chemię polecacie do prania tapicerki. Czy tą samą chemią mogę prać zarówno siedzenia jak i podsufitkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

standardowe (z tego co widzę) pytanie Numatic George gve370-2 od poorboy czy może Karcher Puzzi 8/1, który mogę mieć w mocno promocyjnej cenie i byłby niespełna 200zł droższy od George (a nie tak jak jak w większości w necie od 2k w górę).

 

Nie zależy mi specjalnie na odkurzaniu na sucho, z drugiej strony fajnie by było mieć taką opcje, ale jeśli samo pranie ma robić lepiej Puzzi 8/1 to wezmę ten model.

 

Jeśli chodzi o przeznaczenie, to auta osobowe (własne, ew. znajomych) i jakaś sofa, kanapa czy dywan w domu.

 

Z góry dziękuje za pomoc ;)

 

edit:

Finalnie kupiłem Puzzi 8/1C, ale to tylko dlatego, że potrzebowałem sprzętu "na wczoraj", a poorboy nie mógł w czwartek przed południem zapewnić, że będę miał George'a u siebie w piątek (co jest zupełnie zrozumiałe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam użytkowników forum. Jestem tutaj nowy, ale niejednokrotnie przeglądałem wasze wypowiedzi.

Zamierzam otworzyć własną działalność typu czyszczenie tapicerek, dywanów itp. Przez zimę mam zamiar zaopatrzyć się w sprzęt niezbędny do wykonywania pracy. Mam zamiar kupić odkurzacz piorący , myjkę ciśnieniową itp.

Ale chciałbym głównie skupić się na odkurzaczu piorącym, co polecacie żeby spełniało swoją rolę ?

Zwróciłem uwagę na PROFI 50 C oraz na PROFI 50.1 C . Czy może coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce zaopatrzyc sie w odkurzacz piorący poczytałem troche opini i chyba jutro pojade po Hyunadia vc5750, bedzie uzywany do przeprania moze 4 aut miesiecznie i do odkurzania, będzie to dobry wybór jak na początek? Fajnie pierze w połączeniu z dobrą chemią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam ;) jedynie co, to nie wiem jak w innych odkurzaczach, ale w Hyundai'u wręcz nie możliwe jest wypranie wykładziny bez wyciągania foteli - budowa ssawki to uniemożliwia.. no chyba że kombinując z natryskiem ręcznym i wciąganiem bez ssawki co też zdarzało mi się robić czasami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w weekend miałem wypożyczony odkurzacz puzzi 100. Wrażenie mam takie ze to samo bym osiagnął używając spryskiwacza typu marolex z środkiem rm760 i wciągnął to zwykłym odkurzaczem który pracuje na sucho mokro. Czy moje myślenie jest błędne ? Jeśli tak to dlaczego ? Co przemawia za tym odkurzaczem piorącym ? Korzysta on z opryskiwacza żeby wrzucić rm760 i odsysa wodę.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam odkurzacza piorącego do samochodu.

Co tydzień używany jako zwykły odkurzacz a mniej więcej raz w roku pranie tapicerki w samochodzie.

 

Któryś z kolegów ( w innym dziale ) polecił mi Hyunadia vc5750, może coś jeszcze innego ??

 

Jak wypada ten Hyunadia vc5750 do Karcher Se 4001 ?? Który lepszy, plusy i minusy jednego i drugiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.