Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy, z racji tego, że staje przed wyborem odkurzacza ekstrakcyjnego mam do Was pytanie o różnice między Numatic GVE 370-2, CT 370-2 i CT 470-2. Wg danych technicznych dwa pierwsze modele, mają dokładnie same parametry (różnią się tylko wyglądem i ewentualnie osprzętem), a trzeci ma większą pojemność. Czy tylko takie różnice posiadają te modele, czy coś przeoczyłem? Który z tych modeli byście polecili od siebie? Między Georgem, a ct-470-2 jest jednak kolo tysiąca różnicy, a moc ssania taka sama. Dżordż z racji tego, że jest mniejszy jest bardziej mobilny i poręczniejszy jeżeli chodzi o pranie tapicerek, natomiast CT 470-2 zapewne bardziej by się sprawdził przy większych powierzchniach. Swoją drogą nigdzie nie znalazłem dokładniejszych informacji jaka jest optymalna wielkość zbiornika ekstrakcyjnego w przypadku urządzenia do prania tapicerki i prania dywanów. Jakie jest zapotrzebowanie na środek ekstrakcyjny przy praniu tapicerki i np. w przypadku prania dywanów? :ad:

 

Witam, pozwolę sobię powyżej zacytować prośbę kolegi, ponieważ mam identyczne pytanie a niestety nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na nie. Jakie są zasadnicze różnice oprócz ceny, pojemności? Moc wg specyfikacji jest taka sama. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

 

Witam ponownie, czy wśród tylu użytkowników nie ma nikogo kto potrafi odpowiedzieć na to pytanie? sam zastanawiam się czemu parametry te same a ceny inne, no może poza ct470 bo większe zbiorniki ale to chyba nie wszystko? ( gdzieś czytałem że ct mają pompy twinflo a george powerflo ale co za tym idzie to nie wiem )zna ktoś odpowiedź? ( bo śledząc temat nie zauważyłem owej ), może poorboy który tutaj często numatica poleca coś się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie osoby:)

 

GVE, CT370- i CT470-2, mają dokładnie te same głowice i te same parametry.

 

CT370-2 - to George w wersji niebieskiej i bez buźki, ma tylko akcesoria na mokro (w tym ssawkę do prania tapicerki i do dywanów), Numatic pozycjonuje go w katalogu jako profesjonalny, George to linia homecare, a są to tak naprawdę te same maszyny, jako ciekawostka nie sprzedaliśmy CT370-2 od ponad 5-ci lat :)

 

CT470-2, ma większe zbiorniki na wodę czystą i brudną, jest na wózku transportowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcher puzzi 8 i czy George gve 370-2 będzie lepszy donprania samochodów ? Nastawiam się póki co na samochody przyszłościowo może dywany.

Donodkurzania na sucho i mokro mam nowego karchera wd3

 

 

Gve widziałem za 1158zl

 

Puzziego 8 tez by znalazł w podobnych pieniądzach uzywke

 

W sumie Georga kupie nowego w cenie puzziego używki za karcherem przemawiają 3 serwisy w moim mieście

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, sprawdzałem na stronie producenta i wszstkie aż do ct570 mają te same parametry poza pojemnikami dopiero ctd ma dwie pomy, tak że strasznie dziwna polityka że to samo w innym opakowaniu kosztuje więcej :)

Przeglądam wszystkie możliwe tematy i w większości każdy poleca gve, i mieszkając w uk chyba go zakupię jest za 160F zestaw lite czyli tylko do prania, na sucho mi nie potrzebny. Bo jeszcze myślałem nad Profi 50.1c ale musiałbym sprowadzać a to podwyższa koszt i nie wiem czy w ogóle warto rozważać taką opcję.

Użytek prywatny, chyba że trafi się klient z autem lub wykładzinami ( w uk bardzo popularne we wszystkich domach ) to zarobiłby na siebie trochę.

Powiem szczerze że trochę się boje tej minki bo to strasznie tandetnie wygląda i nie daje wrażenia o jakości sprzętu. Karchera puzzi chyba sobie odpuszczę bo to 100F różnicy a nie sądze by aż taka wielka różnica między nimi była w efekcie końcowym.

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Numatic george GDE371-2. Duzo czytałem zanim cokolwiek kupiem i szczerze nie załuje nawet troche.

 

Po 3 miesiacach uzytkowania pękł mi ten koncowy plastik na weżu a pozatym rewelacja.

z go co widzę na ebay częsci wyposażenia nie są jokoś przesadnie drogie w przeciwieństwie do karchera. Jaką chemię stosujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok George zamówiony i na początek chemia Prochem S775 i S709 na pranie wykładzin w mieszkaniu i może tapicerkę w autach przejadę jak będzie słonecznie albo raczej jak nie będzie padać :)

Ale czytając temat często zostają posty bez odpowiedzi i większość wypowiedzi jest mało pomocna tzn brak w nich uzasadnień, są też takie które naprawdę nadają kierunek poszukiwań ale jest ich zbyt mało, dzięki za każdą odpowiedź, sam postaram się podzielić wrażeniami jak już wykonam pierwsze prace z Georgem, może jakaś fotorelacja też będzie :) bo to akurat oddaje najlepiej opinie o sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam:) Już od jakiegoś czasu myślałem o kupnie odkurzacza z funkcją prania. Ponieważ mój zelmer jupiter się spalił 2 dni temu to chyba jest to dobry moment;) Mam zamiar głównie używać sprzętu do normalnego odkurzania na sucho + kilka razy (3-5) na rok do wyprania wykładziny lub dywanu. Mam w mieszkaniu jakieś 60m2 wykładziny intensywnie użytkowanej + psa z długimi kudłami;) Widzę, że chyba przeważająca liczba osób poleca Georga. Sam przed czytaniem tego wątku myślałem o karcher 5.100 (rzucił mi się w oczy w castoramie) ale trochę nie podobają mi się te plastikowe rurki. Rozmiary tych odkurzaczy są strasznie duże i dlatego rozważam też zelmer aquawelt. Jest jeszcze opcja kupienia zwykłego odkurzacza i od czasu do czasu wypożyczenia takiego piorącego ale do tej pory nie miałem czasu jeździć i pożyczać więc pewnie już lepiej kupić. Co byście mi doradzili do takich amatorskich potrzeb? Cena za georga to już absolutnie max. Karcher jest tańszy a zelmer kosztuje chyba połowę ceny georga. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się do tej pory naczytalem i dowiedziałem odkurzacze typu zelmer Thomas itp to takie zabawki. Głównie chodzi o zbiorniki wodne, co chwilę trzeba by dorabiać i opróżniać. Oglądałem zelmera, oglądałem Thomasa i zrezygnowałem . Na 90 % zdecyduje się na zakup Georga :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edi7777- Miałem podobny dylemat. Kupiłem używkę karchera se 4001 za kilka stówek, na portalu aukcyjnym. Gwarancji nie potrzebuje przy domowym sporadycznym zastosowaniu, nic się nie zepsuje. W roku wypiorę kilka dywanów jakaś tapicerkę w aucie. Na użytek domowy wystarcza. Oczywiście można kupić Georga ale czy wykorzystasz jego potencjał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takiej odpowiedzi potrzebowałem :) Czy ten karcher 4001 radzi sobie tak samo dobrze jak zwykły odkurzacz z odkurzaniem na sucho? I czytałem gdzieś w tym wątku że 4002 ma filtr piankowy a nie papierowy który moczy się przy praniu i jest do wymiany - to prawda? No i ewentualnie dopłata do 5.100 (który jest chyba trochę mniejszy) to jest jakieś 100-200zł warto czy nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawdza na sucho.. szczerze tego nie wiem. Mam go kilka lat ale nigdy nie sprawdzałem(na sucho mam jakiś zwykły chyba z 15latni odkurzacz) Odnośnie 4002 tego nie wiem. Czy warto dopłacić do 5100, też nie wiem, nie miałam styczności z tym odkurzaczem. Natomiast jeżeli miałbym kupować jeszcze odkurzacz piorący, zrobiłbym tak samo. Jestem w pełni z 4001 zadowolony. Ale tak jak pisze, użytkowany kilka razy w roku w domu więc za nówką się nawet nie rozglądałem. Przy ewentualnej odsprzedaży myślę, że wyszedłbym na 0. Gdybym chciał kupić nówkę to wiadomo że utrata na wartości jest znacząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam sprzętu który zastąpi zwykły odkurzacz a dodatkowo ma funkcję prania. Co kilka dni na sucho + kilka razy w roku pranie wykładziny albo dywanu. Rodzice mają rainbowa którego pożyczyłem w tym roku z 3 razy do porządnego odkurzania i w tym jest super. W mieszkaniu mam jeszcze roombe która jeździ i sama odkurza więc takie odkurzanie na sucho to raz/dwa razy na tydzień ale jednak znacznie częściej niż na mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj okazało się że kolega ma se4001 i używa go jak zwykłego odkurzacza od kilku lat. Mówił że jest ok i że kupiłby drugi raz. Zastanawiam się czy nie dopłacić do 5.100 bo ma już tą normalną końcówkę do odkurzania na sucho i jest trochę mniejszy co mi pasuje. Jutro chciałbym zamówić - macie jeszcze jakieś rady? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poorboy, wczoraj wysłałem Ci PW. Pozdrawiam

 

Tak przy okazji w temacie. Przeczytałem temat i mam dwóch zawodników do wyboru:

1. Karcher Puzzi 100 (ten starszy z ssawką do dywanów i samochodu - używka w bdb stanie) plus do tego jakiś odkurzacz do auta (Henry lub coś podobnego) - łączny koszt to ok 2000 zł,

2. Numatic George - znany i lubiany na forum, cena znana.

 

Urządzenie wykorzystywane będzie do prania dywanów i samochodów u siebie i znajomych. Pytanie do Was, który lepiej się sprawdzi i wykona swoją pracę z lepszym skutkiem?

 

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario448 Jak będzie używany do twojego samochodu i znajomych, żadne usługi(gdzie będzie do prania tapicerki czekało kilka aut w miesiącu) to myślę, że najlepszy wybór to Numatic George. Uniwersalny, dobra siła ssania, lekki i poręczny. Do niego dodatkowo dokupisz dobrą chemie i będziesz zadowolony :-] Sam używam tego odkurzacza, w sumie do wszystkiego, a teraz nawet robi za choinke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy. Z gory mowie ze przeczytalem sporo stron na ten temat. I prosze o wyrozumialosc ;) Chcialbym sie dowiedziec jaka jest roznica miedzy tymi karcherami typ 4.100, 5.100 i 6.100 o tym ostatnim to juz bardzo malo znalazlem opini. Chodzi mi o pranie dywanow i tapicerek. Czy moze te wszystkie przbija wyzej wspomniany Numatic George GVE370.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.