Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

No to i ja się podepnę - jestem na tym samym etapie

męczył mnie Puzzi tylko szukam uzasadnienia dlaczego ten, a nie polecany tutaj George, za ten 1000 plnów to ja będę miał chemii na pare lat :)

Jak wypiere nim dwa samochody w miesiącu i dwie kanapy to max - kurcze ....

Karcher to bardziej mi znana marka i mam serwis w mieście, ale mam znajomego na forum :) który też z dnia na dzień mi podeśle z Legnicy jakiś element jak mnie się zepsuje/czy zachce.

Niech ktoś za mnie podejmie decyzję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy czy byznes czy do domu tak zeby sobie przeprac cos od czasu do czasu.

 

Smal byznes :-) Sprzęt musi zrobić robotę dobrze, nie za długo i w powinien mieć w komplecie akcesoria do p.tapicerek. Prane będą głównie pojazdy.

Teraz wybieram pomiędzy: George i Profi 50.1C.

 

Ciekaw jestem jak się sprawuje Profi 50.1c przy odkurzaniu na sucho, bo widziałem gdzieś zestaw do odkurzania na sucho dołączony do niego. Ciekaw jestem jak wygląda te odkurzanie na sucho w porównaniu do George Numatic GVE370-2 ? Wiem, że Profi 50.1c w praniu na mokro jest bardzo dobry ale w odkurzaniu na sucho?

 

Może ktoś się wypowie na ten temat?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany do Profi 50c, ale on nie ma akcesoriów do prania na sucho. George ma, jednak jakoś bardziej jestem przekonany do Profi.

Znalazłem Profi 50.1c z akcesoriami do suchego. Warto dopłacać do Profi czy George wystarczy.

 

Jak wspomniałem auta, coś w domu. Może pranie na mniejszą skale. Jak uważacie? Czy profi 50c i zwykły domowy odkurzacz wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany do Profi 50c, ale on nie ma akcesoriów do prania na sucho. George ma, jednak jakoś bardziej jestem przekonany do Profi.

Znalazłem Profi 50.1c z akcesoriami do suchego. Warto dopłacać do Profi czy George wystarczy.

 

Jak wspomniałem auta, coś w domu. Może pranie na mniejszą skale. Jak uważacie? Czy profi 50c i zwykły domowy odkurzacz wystarczy?

 

 

Akcesoria do odkurzania na sucho :) Nie do prania na sucho!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem profi 50c, sprawuje się bardzo dobrze, piorę Tiry i daje rade z chemią od adbl'a. Do tego dokupiłem zwykły odkurzacz karcher WD3 i jestem z niego też bardzo zadowolony. Za karchera zapłaciłem 268zł w castoramie. polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam jestem tu nowy zastanawiam się nad otwarciem małego biznesu odnośnie prania dywanów kanap itp, a teraz pytanie co polecacie zastanawiam się na puzzi 10/1 z tego względu że mam kolegę i dostane fajny rabat na niego,ale nie patrze też ślepo na karchera liczę na waszą pomoc i na jakiej zasadzie rozliczacie się z fiskusem(karta podatkowa,książka przychodów rozchodów,czy może ryczałt)i co możecie podpowiedzieć na laika każda sugestia,podpowiedz mile widziana co tak na początek (szczotki,chemia,odkurzacz zwykły i piorący,jakiś opryskiwacz itd itp)z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dorzucę swoje 3 gr do tejże dyskusji. Czytam wątki na forum od jakiegoś już czasu aż wreszcie dziś postanowiłem że się zaloguje i napiszę. Szukam tak jak 75% piszących w tym wątku odkurzacza piorącego. Z jednej strony kuszący wydaje się być produkt Profi czy George (oscylujący ~1200 zł) z drugiej ja poszukuję czegoś do zastosowania hobbistycznego (użyję albo i nie raz na miesiąc w celu wyprania czegoś). Zwracam się zatem do wszystkich co mieli doświadczenie z mpm, zelmerem, samsungiem etc o opinie o tych produktach w przypadku których gwarancja wynosząca niekiedy 4 lata też "fajnie" wygląda. Czy zelmer za połowę ceny georga ale z 2 x dłuższą gwarancją ma sens, jaka jest efektywność pracy jednego vs drugiego urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim!

 

Przeczytalem caly ten watek i zauwazam ze kazdy tutaj do 3000PLN porownuje Numatica Karchera albo Profi( dla mnie nieosiagalne,mieszkam w NL i tu nie ma dystrybucji-chyba)

 

Numatic przewaga wiadomo wykonczenie i nie chinczyk no i mozna na sucho odkurzac tylko prezencja slaba jestem najblizszy karcherowi Puzzi 10/1 ale jeszcze decyzja na 100% nie zapadla.

Ostatnio w pracy dostalem od przedstawiciela gazetke z Wurtha. Chlopaki powiedzieli ze maja tez wlasnie w ofercie odkurzacze piorace.

 

Czy ktos mial doczynienia z takim cudem jak wurth WASHCLNR-EL-(SEG10) ???

Z opisu producenta bardzo podobny do puzzi. Nawet z wygladu.

 

Cena tez zachecajaca bo teraz 350 euro bez Vat a za Puzzi 650 trzeba zaplacic...

 

I jeszcze jedno pytanie czy uzywa ktos u klientow agregata pradotworczego?

Jesli tak to mozecie jakis polecic?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wurth seg 10 to jest karcher puzzi 8/1. Wurth jest marka dla której wiele firm robi narzędzia. Np wkrętarki wurth robi bosch, Polerki flex, odkurzacze karcher. Wurth seg 10 różni się tylko kolorem obudowy i przycisków od karcher puzzi 8/1 "bebechy te same"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zastanawia się nad Georg`em ale nie ma budżetu to teraz na allegro są raty 0%. Można od naszego kolegi z forum kupić na raty ;) Uważajcie tylko na przydział banku, jest mBank, alior i jakaś firma z chwilówkami monedo. Osobiście bym monedo nie ryzykował, wystarczy spróbować ponownie przejść do wniosku, wtedy jest szansa że zostaniemy przydzieleni do innego banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy! Co prawda nie szukam odkurzacza do prania tapicerki samochodowej (choć pewnie mając odkurzacz piorący i do tego ja wykorzystam), a do domu, ale widzę, że macie duże doświadczenie w tego typu sprzęcie więc może doradzicie. Niestety na forach elektronicznych i portalach z opiniami nie znalazłam rzetelnych informacji, mam wrażenie że posty są albo sponsorowane, albo pisane przez konkurencję :wallbash:

 

Poszukuję odkurzacza do domu, chodzi mi głównie o filtr wodny, ale ponieważ za niewielką dopłatą mogę mieć piorący to czemu nie :) Także, głównie będzie to odkurzacz do parkietu, od czasu do czasu (raz na pół roku?) upiorę nim dywan i kanapę + tapicerka w dwóch samochodach latem. Myślałam o piorącym Thomasie z serii Aqua+, ale cenowo mnie powala, więc może ZELMER ZVC762ST (VC7920.0ST) Aquawelt Plus? Jest tańszy od Thomasa, trochę droższy od wodnego Aquosa (który notabene jest większy :kox: ) i chyba dość tani w eksploatacji (worki, proszki etc). Jednak czytam że te Zelmery są awaryjne, a serwis pozostawia wiele do życzenia i tu sama nie wiem, czy nie lepiej kupić po prostu zwykłego wodnego Thomasa (bez funkcji prania) za podobne pieniądze :dontknow:

Nie ukrywam, że liczą się też gabaryty, głośność urządzenia oraz wyposażenie w filtry (musi być Hepa lub coś innego dla alergików), fajnie jakby dodatkowo nawilżał powietrze.

Pomożecie Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.