Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako nowy :)

 

Potrzebuję "rasowego" odkurzacza piorącego. Ma porządnie prać. 3-5 razy do roku auto, kanapa kilka razy i dywan. Potrzebuję do domu i do auta.

Miałem starego Zelmera Wodnika trio. Wąż się przełamywał, szybko zaczął cieknąć, dyszki nie pasowały w gniazda - najlepiej je było przykleić na super-glue. A jak już dyszka weszła, to ciekła i kapała. Zbiornik z płynem po napełnieniu i założeniu miał prawie zawsze problem z tym, iż się zapowietrzał. Pompka nie dała rady wessać płynu. Trzeba było ponownie zdjąć zbiornik (cieknący) i "zalać " wlot do pompki wody, żeby "załapała". Ssawka szeroka nie nadawała się do niczego-nie potrafiła nawet trochę odciągnąć wody. Tylko i wyłącznie wąska coś dała radę zrobić. Ale wąska była na tyle szeroka, że w aucie był fatalny dostęp do zakamarków. Poza tym pompka ledwo dawała radę podawać płyn. Strasznie ciężko było umyć wnętrze po skończonej pracy-dużo ostro zakończonych krawędzi. Łatwo "łapał" wodę do silnika po szarpnięciu np. za kabel lub rurą.

 

Odkurzacz ma mieć: (tak mi się bynajmniej wydaje-proszę mnie ew. poprawić):

-mocną pompkę wody, podającą ją pod wysokim ciśnieniem

-komplet ssawek z możliwością dokupienia/rozbudowy, a najlepiej różnych wąskich

-odpowiednio dużą moc, żeby dać radę odessać mokry brud

-łatwy w myciu po skończonej pracy

-gdyby miał opcję "odkurzania paneli i terakoty na mokro" to by już było siódme niebo :)

 

Gdyby się sprawdził w domu, może bym się pokusił o wykorzystanie komercyjne, np. pranie auta klienta lub dywanu u klienta w domu :)

 

Nie musi być cichy ani extra lekki. Ma być porządny i ma przede wszystkim PRAĆ. Do odkurzania mam dwa inne.

Chętnie z UK (Ebay lub używka np Gumtree), mam możliwość taniego transportu :)

 

Coś polecicie konkretnego? Budżet 1200-1500zł. -o ile coś porządnego się znajdzie w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przeczytałeś w ogóle jakieś wypowiedzi z tego tematu ? W tej cenie to raczej George...

 

Tak oczywiście, i im dalej czytam tym wybór staje się trudniejszy...

George GVE 370-2 na tym filmiku widać jak mocno leci z dyszek, nie rozpyla tylko ciurem - jak ze starego Wodnika:

(czas 1:41)

 

nie wyobrażam sobie tak lać wodę np. podsufitkę w aucie, a chemia będzie ciekła po łokciu i desce rozdzielczej. Czy coś z tym odkurzaczem nie tak, czy one tak leją? A może inny model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w georgu wszystko gra, dysza tak nie cieknie jak na tym filmie, może przez to, że zaraz po włączeniu pociągnął spust a nie nabiło ciśnienia odpowiedniego :) Moim zdaniem to bardzo dobry odkurzacz jak za tą cene, nie jedno już auto wyprał i cały czas w formie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyundai VC5750 czy tym odkurzaczem da sie umyć płytki, panele ?? wode w jakiej temperaturze wlewamy sa jakie normy ???

 

Dodane po :

Hyundai VC5750 czy tym odkurzaczem da sie umyć płytki, panele ?? wode w jakiej temperaturze wlewamy sa jakie normy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie George radzi z dywanami czy wykładzinami da rade wyprać? Bardzo to wszystko będzie mokre?? Czy w odciąga dobrze?? ;)

 

Bardzo dobrze odciąga lekko wilgotne zostaje pamiętajmy że musisz mieć dobrze wentylowane pomieszczenie okno czy balkon otwarte ja robie tak "piore" potem podkładam jakiś taboret pod dywan aby wentylacja była lepsza i schnie szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

Mam zamiar sobie kupić taki sprzęt tylko nie wiem który wybrać, myślę o Karcher bo to jednak sprawdzona marka jakiś puzzi 8/1 lub 10/1 ( duża różnica miedzy nimi jest? ), mam zamiar prać tapicerki samochodowe własne i może czasem jak się trafi klient to zarobkowo a poza tym wykładziny dywanowe w domu bo mam dziecko małe i co chwilę nowe plamy :)

Co możecie o tych Karcherach napisać? warto? czy może coś lepszego w podobnych pieniądzach? nigdy nie widziałem w akcji takiego sprzętu i efektów bo na YT to nie wiele jest gdzie widać faktycznie rezultaty po zastosowaniu takiego sprzętu.

Ps. jakie środki stosować przy takim sprzęcie? preferowane przez producenta czy można kupić coś lepszego?

A co najlepsze to według danych producenta 8/1 jest mocniejszy od 10/1 64L/s vs 54L/s i 23.6mPa vs 22mPa tyle że 10/1 ma większą wydajność roboczą tzn większa powieżchnia w ciągu godz. ale ten fakt mnie nie przekonuje bo i tak auto nie ma aż takiej powierzchni a pokoje można prać po kolei a nie wszystkie od razu :)

I to przemawia do mnie żeby któryś kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam puzzi 10/1 i jak dla mnie bomba :good: Na pytanie 8/1 czy 10/1 musisz sam sobie odpowiedzieć, bo tak z grubsza różnią się pojemnością zbiorników i 10/1 ma szeroką ssawkę do dywanów. Jak możesz dołożyć to proponowałbym 10/1, bo pranie dywanów wąską ssawką to mordenga. Środków jakich używam to prochem s789 i s777, chemspec enz-all. Środki karchera według mnie są słabe i mało wydajne, ja dostałem 4x po 800g i je sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie różnica pojemności nie jest zbyt duża a szeroką ssawkę można zawsze dokupić, niestety mocy nie dołożysz :) a jednak dziwne i mnie to dziwi że większy model jest słabszy wg parametrów, dobrzy by było żeby ktoś się wypowiedział kto miał oba w użytku i potwierdzi że parametry robią różnicę lub to tylko cyferki w opisie. Dobrze wiedzieć że środki producenta nie są aż takie super :) dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koniecznie musi być Karcher to tak:

 

8/1 - tylko tapicerki, próba dokupienia osprzętu do dywanów - wyjdzie drożej niż 10/1

10/1 - tapicerki, dywany, z tym że podciśnienie będzie gorsze

 

Z cyferek najważniejsze jest podciśnienie i moc pompy.

Ogólnie gdyby te sprzęty były o 1/3 tańsze było by uczciwie:)

 

Ze środków do prania - proponuję lekturę forum. Może być stosowana dowolna chemia przeznaczona do prania - niskopieniąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie ta marka, myślę o niej bo jednak jest sprawdzona i wydaje się wiodącą na rynku, to fakt ceny mają odstraszające ale jeżeli za ceną idzie jakość i wydajność to myślę że warto raz a konkretnie kupić taki sprzęt. No tu właśnie pies pogrzebany bo skoro może być używany zarobkowo to jednak 8/1 wypada lepiej z większym ciśnieniem, ale fakt przystawki trochę kosztują więc pytanie, czy duża różnica jest między 23.6mPa a 22mPa? bo dla mnie to cyferki nie wiele od siebie stojące :)

Z góry podziękowania za każdą pomocną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś kupował Numatica w firmie eben-hezer (numatic-eh.pl) z Warszawy?

Z tego co widzę jeszcze w zeszłym roku byli na liście autoryzowanych serwisów i dystrybutorów na stronie numatic.pl, ale w tym roku ich już nie ma. Gwarancję realizują tylko w swoim serwisie, ale skoro dotychczas byli autoryzowanym serwisem, to chyba nie problem?

Odkurzacze wg rozmowy telefonicznej są z dystrybucji europejskiej, nie angielskiej, więc mają "nasze" wtyczki.

Czy coś ryzykuję kupując u nich?

Cena GVE370-2 w tej chwili dość atrakcyjna - 1215 zł ze standardowym fabrycznym zestawem akcesoriów A26A i dodatkami w postaci 4 worków HEPA i 0,5 litra chemi Nuchem.

Uprzedzając sugestie - do poorboya już pisałem w tej sprawie :) Nie odpisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę, żeby było jakieś potwierdzone info kiedy ma dokładnie wejść do sprzedaży.

Śledząc tamten wątek można się zorientować, że termin był już wielokrotnie przesuwany, więc nic nie jest pewne, oprócz tego, że wiosna przeminie, a samochody brudne :)

George ma też więcej akcesoriów w standardzie, które na pewno mi się przydadzą - mam dwoje małych dzieci, więc kanapy i dywany w domu mogę prać co 2 tygodnie ;)

Jeśli tamten sprzęt się sprawdzi i odniesie sukces tu na forum (czego mu życzę, bo wygląda na dobry i przemyślany produkt) to wtedy na spokojnie będę mógł się zastanowić nad sprzedażą uśmiechniętego Numatica i zakupem tego nowego cuda :)

A póki co potrzebuję sprzętu na już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się zastanawiałem nad zakupem tego nowego odkurzacza od poorboya ale w necie można kupić za około 1200 zł Georga (znalazłem za 1185 zł) więc różnica jest raptem jakieś 200 zł a ilość akcesorii do Georga w zestawie jednak większa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wydmuch do czego może się przydać? Do osuszania samochodu?

Gniazdko dla mnie akurat zupełnie zbędne.

Mi się podoba ten odkurzacz z zupełnie innych względów, ma dość kompaktową budowę patrząc na robocze zdjęcie i solidnie wygląda, jeśli jest tak jak się zapowiada to cena jest atrakcyjna. Może tylko więcej ważyć niż George ze względu na pojemniki ze stali.

Tak czy siak za dużo na razie niewiadomych a ja nie mam już chęci czekać, bo to się może jeszcze przeciągnąć - zanim trafi do sprzedaży, zanim przejdzie testy i będzie wiadomo czy warto...

Dzisiaj kupiłem Numatica GVE370-2 od eben-hezer i zobaczymy.

Na razie odkurzyłem dywan w salonie i widzę, że to co robiłem Zelmerem Cobra do tej pory to w ogóle nie było odkurzanie tylko głaskanie - Numatic ciągnie konkretnie i wygląda na dość pancerny sprzęt.

Wieczorem będę odkurzał dość zaszczurzony samochód i jak starczy czasu to wezmę się za pranie również dość zapuszczonych foteli - postaram się coś zrelacjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacGy tez zastanawiam sie nad zakupem z tej aukcji i mam pytanie czy dostałeś wszystko tak jak jest opisane ? Ile czekałeś na odkurzacz?

 

I pytanie do innych bo czy wybrać profi 50 czy Numatic ?

Mam dylemat i czym więcej czytam tym głupszy jestem ;) Numatic ma zabezpieczenie przed przelaniem odkurzacza ?

 

Aha no i jeszcze jedno do prania tapicerki samochodowej w tym monecie używam thomasa Aqua x10 i kolejne pytanie o ile wyżej wymienione bedą lepsze od obecnego ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dostałem wszystko tak jak w opisie - pełen zestaw fabrycznych akcesoriów zgodnie ze specyfikacją producenta i dodatkowe gratisy od producenta: 4x worek HEPA oryginał Numatic i 500 ml płynu Nuchem. Wysyłkowo można też kupić u innych sprzedawców w podobnej cenie - bez gratisów, ale z polską gwarancją. Eben-hezer daje tylko swoją gwarancję, więc w razie czego trzeba naprawiać u nich (byli bardzo długo autoryzowanym dystrybutorem i serwisem Numatica, ale już nie są).

Nie czekałem bo pojechałem odebrać osobiście - kliknałem na allegro i za dwie godziny już wracałem do domu z odkurzaczem.

Tak, Numatic ma zabezpieczenie przed przelaniem, jest w środku duża pływająca kulka, która w momencie osiągnięcia pewnego poziomu wody zatyka otwór prowadzący do silnika.

Ja wybrałem Numatica ze względu na dłuższe doświadczenie w branży, czyli bardziej sprawdzony w boju sprzęt. No i Profi chyba nie ma funkcji odkurzania na sucho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

642542 Wysyłkowo można też kupić u innych sprzedawców w podobnej cenie - bez gratisów, ale z polską gwarancją. Eben-hezer daje tylko swoją gwarancję, więc w razie czego trzeba naprawiać u nich (byli bardzo długo autoryzowanym dystrybutorem i serwisem Numatica, ale już nie są).

 

Nie bardzo rozumiem... Jeżeli kupujesz sprzęt z polskiej dystrybucji, masz na to paragon/fakture to wysyłasz do jakiegokolwiek autoryzowanego serwisu z dowodem zakupu i naprawiają... co to znaczy, że dają "tylko swoją gwarancję" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.