Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

mlody85 Pomyśl nad George'm. Ja też długo myślałem nad innymi odkurzaczami i szczerze mówiąc, czułem takie ryzyko przy kupnie Georga, że może nie dać rady. Miałem tak dopóki nie wyodkurzałem całego auta i nie wyprałem w nim całej tapicerki. Do uniwersalnych zastosowań dobry sprzęt, a co najważniejsze jak będziesz chciał komuś tapicerkę wyprać poza domem to masz tylko jeden odkurzacz, a nie dwa :good: Długi kabel to jego kolejna zaleta, wcześniej jak miałem jakiegoś starego "łupa" to musiałem chodzić i przepinać wtyczkę, a teraz to czuję wygodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :-) jako że jestem amatorem to przeczytalem kilkanascie stron jak nie wiecej w tym temacie i szukam odpowiedzi na pytanie jaki sprzęt będzie odpowiedni???

Dokladnie chodzi o pranie dywanow rogowek i tapicerki samochodowej sobie i znajomym (kilka postow wczesniej bylo podobne pytanie ) tylko ze moze byc tak ze to w miesiacu bedzie kilkanascie dywanow i w okresie letnim po kilkanascie aut (w miesiacu). I wstepnie zagubilem sie przy wyborze miedzy numatic george lub ct 470-2 ewentualnie jakas uzywka puzzi 100 lub 200 czy moze macie inne propozycje odpowiedniego sprzetu??

 

Z gory dziekuje za pomoc i odpowiedz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadl mi w oko jeszcze puzzli 8.1c. Trochę lepiej powinien zbierać wodę no i pojemność zbiorników większa. Nad nim tez się zastanawiam. Używka w cenie nowego Georga. Tyle że nie odkurza na sucho, wiec odkurzacz będzie potrzebny. Mętlik w głowie totalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim przypadku będziesz musiał kupić drugi odkurzacz na sucho, najlepiej Profi 45 :-]

 

El-kris Najlepiej to zapytaj kolegi "poorboy", z pewnością Ci doradzi w tej kwestii, albo pozostaje poczytać cały temat, a nie kilkanaście stron :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi "poorboy" pisalem . Ale chyba nie mial czasu odpisac . Temat ma 100stron i rozne podzielone zdania a mi chodzi o konkret . Moze ktos ma podobna sytuacje i poleci sprzęt na ktorym pracuje to wtedy bede wiedzial ze sie nadaje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlody85 Pomyśl nad George'm. Ja też długo myślałem nad innymi odkurzaczami i szczerze mówiąc, czułem takie ryzyko przy kupnie Georga, że może nie dać rady. Miałem tak dopóki nie wyodkurzałem całego auta i nie wyprałem w nim całej tapicerki. Do uniwersalnych zastosowań dobry sprzęt, a co najważniejsze jak będziesz chciał komuś tapicerkę wyprać poza domem to masz tylko jeden odkurzacz, a nie dwa :good: Długi kabel to jego kolejna zaleta, wcześniej jak miałem jakiegoś starego "łupa" to musiałem chodzić i przepinać wtyczkę, a teraz to czuję wygodę ;)

 

 

Dzieki za odpowiedz :good: Ale te karchery 5.100 i 6.100 maja funkcje odkurzania na sucho, wiec nie potrzebne dwa odkurzacze jak piszesz. Chyba ze co inego jeszcze miales na mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie używany karcher se 3001 się do czegoś nadaje?

 

buka, sam go używam i na chwilę obecną jest OK, raz wymieniałam końcówkę i kilka razy filtr i jest w porządku.

Mój sprzęt ma już parę lat, poklejoną rurę ale mimo to śmiga i nie myślę o zmianie na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GVE 370 ogólnie tapicerke w aucie sprząta super. Jeśli ma być tylko do sprzątania aut, to GVE nie ma za małych zbiorników, bo myjnie samochodowe czasem korzystają z niego. Masz opcje zbierania suchego, mokrego i prania, więc sprawa załatwiona w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli głównie auta i małe powierzchnie dywanowe, to George w tym przedziale cenowym będzie dobrą opcją. SE 5.100 ma mniejsze zbiorniki na wodę czystą i brudną, oraz mniejsze podciśnienie 21kPa - a co za tym idzie trochę gorzej odciąga wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Muszę powiedzieć, że jestem właścicielem takiego Odkurzacze George, który kupiłem ponad rok temu za 1300 zł i uprałem nim kilkanaście aut. Miałem też już reklamacje końcówki węża, która rozeszła się na szwie po 3 praniach ale dostałem nową i jest ok.

 

Plusy:

- to zapewne pojemność zbiorników chodz na brudną wodę mógłby być troche większy.

- duża moc ssąca koledzy mają te odkurzacze karchera 5000 i 6000 to bez porównania.

Minusy:

 

- tak drogi sprzęt a kabel zasilający strasznie się robi sztywny jak jest zimno ( do poprawy i to koniecznie)

- rura sztywna jak się zrobi zimniej i to mega minus. (do poprawy)

- budowa końcówki do prania tapicerki za bardzo rozbudowana i ciężki dojść w zakamarki ( do zaprojektowania coś mniej rozbudowanego)

 

Dodam jeszcze, że w tapicerce samochodowej przydałyby się jeszcze 2 końcówki:

 

Jedna taka mała micro powiedzmy 3-5 cm oraz druga zwykła z zaokrąglonymi końcami, żeby łatwiej czyścić te zaokrąglone miejsca w aucie których jest masa.

 

Na pewno nie sprawdza się odkurzacz jako na sucho i na mokro ponieważ za dużo kombinacji lepiej mieć 2 oddzielne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś tanie szlifierki czy wiertarki też były w nich tanie kable i też sztywniały od zimna. Kupiłem szlifierkę Metabo i jest -20 stopni a kabel mięciutki nie zgina się nie łapie nie peka.

 

Jak minie gwarancja to od razu kupię z 10 m takiego miękkiego kabla i zmieniam. Koszt to 1.50 za mb. Szkoda, że nie da się tak samo zrobić z rurą od odkurzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich . Przeczytałem prawie cały temat i mam 3 odkurzacze po miedzy którymi się zastanawiam są to :

 

*Karcher Se 5.100

*Karcher Se 4001

*Numatic George GVE 370-2

 

Odkurzacz używany będzie do prania około 3-4 samochodów osobowych tygodniowo + od czasu do czasu w domu jakiś niewielki dywan .

Który z wyżej wymienionych najlepiej nada się do tych celów i nie rozsypie po 3 miesiącach ? Do wydania mam max 1500 zł . Dziękuje za wszelkie odpowiedzi - Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam użytkownika Poorboy przy zakupach odkurzaczy. Wzorowy kontakt, szybką realizacja zamowienia. Nie wciska droższych odkurzaczy tylko poleca takie które nam się na prawdę przydadza, w moim przypadku wybieralem między Profi 50c i Profi 50.1c. Byłem skłonny zapłacić wiecej, jednak Poorboy polecił mi 50c ponieważ 50.1c ma mocniejsza pompę a do tapicerki nie potrzeba aż tak dużej żeby jej za mocno nie przemoczyć.

 

Dziękuję bardzo i pozdrawiam!

 

Poorboy, będzie to rzeczywiście klopot przy praniu tapicerek przy użyciu 50.1c? Odkurzacz do 2kzl koniecznie z funkcja odkurzania na sucho.. Decyzja padla na 50.1c dopóki nie poszperalem pare stron w tyl do tego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam użytkownika Poorboy przy zakupach odkurzaczy. Wzorowy kontakt, szybką realizacja zamowienia. Nie wciska droższych odkurzaczy tylko poleca takie które nam się na prawdę przydadza, w moim przypadku wybieralem między Profi 50c i Profi 50.1c. Byłem skłonny zapłacić wiecej, jednak Poorboy polecił mi 50c ponieważ 50.1c ma mocniejsza pompę a do tapicerki nie potrzeba aż tak dużej żeby jej za mocno nie przemoczyć.

 

Dziękuję bardzo i pozdrawiam!

 

Poorboy, będzie to rzeczywiście klopot przy praniu tapicerek przy użyciu 50.1c? Odkurzacz do 2kzl koniecznie z funkcja odkurzania na sucho.. Decyzja padla na 50.1c dopóki nie poszperalem pare stron w tyl do tego postu.

 

 

Już jestem :) Profi 50.1C ma większe ciśnienie natrysku, niż 50C. 50.1C będzie lepiej wypłukiwał brud, szczególnie zbite runa, np. dywany, dywaniki czy wykładziny bagażnika. Jednak należy się liczyć z tym że mocniejszy natrysk to więcej wody. Praca będzie szybsza, 50.1c bardzo ładnie wypłukuje brud, ale tapicerka może dłużej schnąć. Coś za coś :) Dużo zależy też od tego w jakich warunkach schnie auto (szczególnie w okresie zimowym, bo w lato nie ma problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

688726 Już jestem Profi 50.1C ma większe ciśnienie natrysku, niż 50C. 50.1C będzie lepiej wypłukiwał brud, szczególnie zbite runa, np. dywany, dywaniki czy wykładziny bagażnika. Jednak należy się liczyć z tym że mocniejszy natrysk to więcej wody. Praca będzie szybsza, 50.1c bardzo ładnie wypłukuje brud, ale tapicerka może dłużej schnąć. Coś za coś Dużo zależy też od tego w jakich warunkach schnie auto (szczególnie w okresie zimowym, bo w lato nie ma problemu

 

dzięki, czyli 50.1c :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.