Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Mi wyszło 1080, ale mBank przeliczył funty po strasznie lipnym kursie. Powinno być 1050. Ale cena w porównaniu do tej w PL i tak bardzo dobra. Wysyłka wychodzi 80PLN na nasze i nie wiem czy jest sens kombinować wysyłać przez kogoś. W razie uszkodzenia przesyłki nie odbieramy jej, kurier pisze protokół i nie musimy się niczym martwić. Czekamy na nowy odkurzacz. Ze znajomego skorzystał bym ewentualnie gdyby jechał samochodem do PL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałem przez znajomych, bo kupiłem jeszcze 5l Prespray Gold z Prochemu za niecałe 100zł w przeliczeniu. W porównaniu do 250zł w kraju za to samo - jest różnica.

Ale w przypadku gdy kupuje się sam odkurzacz to zgadzam się, że wygodniej z wysyłką kurierem.

Jedyny minus to gwarancja w UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, ja nie jestem zadowolony z zakupu z UK. Odkurzacz przyjechał uszkodzony, a po opakowaniu nie było widac. Problem w kontakcie ze sklepem w Anglii. Reklamacja nie uznana, chciałem oszczędzić a dopłaciłem sporo do interesu. Drugi raz już bym się nie skusił, mnie nie stać na oszczędzanie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, ja nie jestem zadowolony z zakupu z UK. Odkurzacz przyjechał uszkodzony, a po opakowaniu nie było widac. Problem w kontakcie ze sklepem w Anglii. Reklamacja nie uznana, chciałem oszczędzić a dopłaciłem sporo do interesu. Drugi raz już bym się nie skusił, mnie nie stać na oszczędzanie:(

 

Dlatego paczkę sprawdza się przy kurierze i jeżeli jest coś nie tak nie odbiera się jej. Kurier spisuje protokół i paczka wraca do nadawcy.

 

Każdy szanujący się sklep informuje o tym, żeby sprawdzić przesyłkę przy odbiorze, inaczej reklamacje nie są uwzględniane i nie widzę w tym nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

strona nasza:) aczkolwiek nie jest jeszcze gotowa w 100%, w kwestii akcesoriów i cen proszę o kontakt na PM-a, bo nie ma jeszcze wdrożonego systemu rabtów:) akcesoria: http://ktrade.pl/50-akcesoria-do-odkurzaczy-numatic ale nie ma jeszcze wszystkiego z oferty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W puzzi 100 to nie ma paść . Jeśli padni to pompka za 150 zł lub turbina za 120 zł czyli niedużo .Ogólnie warto dołożyć do karchera moim zdaniem zamiast numatica po pierwsze ze względu na części ,cena i dostępność ,a po drugie ergonimia pracy przy samochodach .Pracowałem przez dłuższy czas na puzzi 100/200 i georgu .Praca nim to droga przez męke w porównaniu z karcherem.Co do puzzi 8/1 nie mam pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwujące rzeczy według mnie przy georgu to : lipna ssawka do tapicerki i dywanów ,wylewanie wody nieporęczne trzebe zdejmować całą górę,(tak samo nalewanie wody),przewód doprowadzający wodę nieosłonięty.Dla kogoś kto pierze rzadko to może być i numatic bo takie rzeczy nie denerwują przy okazjonalnym praniu ,jednak dla kogoś kto pracuje na tym sprzęcie cały czas jest to spora rożnica .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na numaticu już 2 rok i wad nie widzę, no może poza drobiazgami, ale nie ukrywajmy nie ma idealnego odkurzacza bez wad.

A pracowałem z karcherem (puzzi100), numatikiem (george), celanfixem (TW 300), nilfiskiem (TW 300 Car) i każdy ma jakieś większe czy mniejsze wady, albo to włącznik za nisko/daleko, albo ssawka nie dokładna, albo przewód za krótki/długi albo "droga mleczna mało mleczna".

Akurat w Karcherze nie lubię jak zbiorniki są poodkrywane, a w numaticu wymiana płynu dla mnie jest okazja na chwilowa przerwę w pracy.

No chyba że ktoś lubi pracować jak w pitstopie w F1 i wymieniać chemie w kilka sekund...

Trzeba to albo pokochać albo znienawidzić. Albo z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność zbiornika ekstraktora (czysta/brudna):6 L / 6 L .Do tapicerek OK ,ale do dywanów czy dłuższej pracy już nie bardzo.Odkryty zbiornik na czystą wodę to jedynie dla mnie zaleta.Najwiekszy plus numatica to jego cena i jeśli chodzi o jakość wykonanej pracy czy to puzzi czy georga decyduje chemia i operator.Czas powinien być podobny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prześledziłem cały wątek i wybór padł na Georga GVE370

Patrząc nawet na części to widzę ich sporo na ebay'u więc wydaje mi się że nie będzie problemów. Zwłaszcza że na chwilę obecną nie będzie on u mnie katowany - 1 samochód na tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie również zakupiłem Georga GVE370 tylko, że na amazonie. 1094zł z wysyłką za FREE. Troszkę spodziewałem się, że kurs będzie niższy, a tu 5,36 !!! Za tydzień liczę, że będzie ładna pogoda i auto rozebrane w środku całe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień liczę, że będzie ładna pogoda

...albo sypnie śniegiem ;)

 

Co do Georga to jednyną wadą, która przeszkadza w pracy jest pojemność zbiornika, trzeba kontrolować co jakiś czas aby nie było za dużo brudnej wody, ale idzie się przyzwyczaić. Poza tym super sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyciągnę pod dachem do gołej blachy środek i w piwnicy podłogę i fotele będę prał i suszył.

Zastanawia mnie czy nie dało by się jakoś turbo-szczotki od innego odkurzacza domontować. Mam od zelmera. A nie zastanawiałem się jak zamawiałem. Była za około 150zł od henry'ego, w Polsce ponad 300 kosztuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.