Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Rekomendowane odpowiedzi

Mała modyfikacja starej dyszy zelmera z wykorzystaniem dyszy płaskostrumieniowej kwazara (koszt dyszy kwazara 5 zł).Całość idealnie pasuje na wcisk.Jest to końcówka dyszy do opryskiwacza.ja zastosowałem FE80/1.2/3 kąt strumienia 80 stopni.kwazar na swojej stronie int.ma bardzo dużo dysz można coś dobrać tą która najbardziej pasuje (oczywiście musi być płaskostrumieniowa).końcówkę starej ,zniszczonej dyszy rozwierciłem wiertłem fi 2mm.Koszt nowej dyszy zelmera to ponad 20 zł i jakość wykonania otworu spryskującego jest tragiczna.

DSC00198.JPG.1a9a291c0345d1f523019102076440ff.JPG

DSC00199.JPG.70348a0825414590c412467e451f3791.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

Też na początku nie wiedziałem czy dobrze robię bo w sumie nic się nie pieniło itp. a to mój pierwszy raz :kox: Wykładzina taka szara biurowa, mocno zbita w niektórych miejscach, ciężko było wcierać bo była wręcz śliska. Odczekałem 10 min i ponownie wtarłem szczotką (którą dostałem od Łukasza, potem zmieniłem na nieco twardszą), żadnej piany nic tylko mokrawo. A potem ekstrakcja i intensywne wietrzenie pokoju. Nie wiem czy za dużo nie pryskałem, ale dopiero po kilku przejazdach schodziło. Z efektu jestem bardzo zadowolony, jutro zobaczę jak wszystko wyschnie. Wykładzina dostała drugie życie.

A na długi weekend biorę się za Avkę.

 

I tu chciałem Was podpytać. Jaką ilością presprau i ekstrakcji powinienem ogarnąć siedzenia i kanapę ? Boję się ich przemoczyć…

 

 

PS

 

Chemia do prania z zasady jest niskopieniąca, stąd brak piany i tak ma być :)

W jednym ciągu roboczym zwykle trzeba przejechac ssawką kilka razy by wypłukać brud.

 

Możesz także rozrobić minimalnie mocniejszy roztwór prespray-u, na ciężko zabrudzone powierzchnie.

 

Dziękuję za miłe słowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą być miłe bo Klient zadowolony :D

A tak na marginesie wg instrukcji George ma trzy tryby pracy:

 

1. sucho

2. ekstrakcja

3. mokro

 

No właśnie i co do trybu na mokro. Napisane jest, że włożony jest tylko element z kulko/firanką bez zbiornika do ekstrakcji. Czyli np. mogę sobie wciągnąć brud z mokrego balkonu ? Albo np. rozpylić sobie kwazarem jakiś Ajax i potem to wciągnąć ?

 

A czy można np. również np. jakiś Ajax do podłóg używać do pojemnika do ekstrakcji (tryb 2) ? Wówczas zamiast kwazarem bym sobie napylał na balkon taki roztwór Georgem i wciągał tą dwustronną szczotko/gumką ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to git

Wczoraj byłem obejrzeć efekty prania wykładziny. Wyszło bardzo dobrze, no może za jakiś czas poprawię, wykładzina była masakrycznie brudna i jest znacznie lepiej. Niestety w najbrudniejszych miejscach polałem chyba za mocno i miejscami minimalnie wstała, ale mam nadzieję, że się położy :lol:

Następnym razem zrobię ciut mocniejszy wywar.

 

Macie może linki do jakichś fajnych, poglądowych filmików prania tapicerki ? Chcę właśnie zobaczyć ile psikać presprayu itp ?

 

Acha i jeszcze jedna rzecz. Ktoś o ile pamiętam pisał, że bardzo ważna jest temp. presprayu. Tylko no właśnie jak ta rozpylona mgiełka doleci na dywan to już jest zimna chyba ? Ja nie poczułem ciepłoty w miejscach, które dopiero co spryskałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiecie, czy mogę Ajaxem potraktować balkon Georgem ?

 

Nie jestem do końca pewien, ale Ajax jest chyba za mocno pieniący jak do odkurzacza piorącego. No chyba że jakiś biedny roztwór, ale to z kolei będzie za słabe ;)

 

A co do balkonu i Ajaxa się nie wypowiem. Zależy co tam masz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacekKu,

 

Nie wiem czy to ma jakiś sens aby natryskiwać na terakotę i od razu odsysać. Efekt będzie pewnie żaden :o

 

Ja myłem ostatnio balkon i efekty zaczęły być tak naprawdę widoczne dopiero przy ostrym szorowaniu szczotą (użyłem Blue Gela jako że to najmocniejsze co mam :D ) a potem myjka ciśnieniowa i punktowy strumień 10cm od płytki. Przed tym nawet nie było widać żeby cokowliek schodziło. No tyle że ja miałem ten komfort że to był balkon w domku jednorodzinnym i mogłem sobie pluskać. ;)

 

Jeśli zależy ci na zrobieniu tego bez zalewania bo mieszkasz w bloku, wyszoruj i wtedy co najwyżej ściągaczka do wody. Odkurzacz zostaw do dywanów i podłóg :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie nie, nie tak

Instukcja pokazuje coby natryskać środek , szczotą z kompletu potrzeć a potem używając tej samej szczoty tylko obróconej i wtedy jest ściągaczka ściągać i odsysać syf.

Balkon mam w bloku więc myjki nie mogę zapodać co innego u teściów tam tak.

Ostatnio pojechjałem taką wirującą szczotą po tarasie z betonu to zrobił się biały....

 

Chodzi mi bardziej o to czy George ma jakieś opory co do stosowanej chemii (raczej niczego z dodatkiem chloru nie będę używał) ? No i wiadomo trza uważać na pianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej o to czy George ma jakieś opory co do stosowanej chemii (raczej niczego z dodatkiem chloru nie będę używał) ? No i wiadomo trza uważać na pianę

 

Nic z chlorem i na pewno nic żrącego. Nie może się też pienić. Na koniec przepłukać wąż natryskujący i umyć resztę gratów.

Poza tym ciężko tam coś zepsuć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki

płukanie oczywiście obowiązkowe

Ostatnio jak prałem pierwszy raz to wciągnałem na koniec ze dwa litry wody przez rurę z granka i przepryskałem również wodą ze zbiornika na chemie dysze

No i Georga opłukałem pod kranem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o terakotę:

 

- gres? szkliwiony?

 

 

zależy jak bardzo profesjonalnie chcesz podejść do tematu:)

 

Poszukaj u siebie w mieście środków np. z Buzila

 

na lżejsze zabrudzenia Blitz Orange/Citro, do gruntownego czyszczenia np. Erol + Erol cid

 

Zasada jest taka :

zmieć, odkurz na sucho

 

przygotuj roztwór roboczy chemii w opryskiwaczu,

nanieś na podłogę, odczekaj, przeszoruj,

zbierz odkurzaczem (opcja mokro)

całość zmyj czystą wodą (neutralizacja)

zbierz odkurzaczem (opcja mokro)

 

zawsze zimna woda i zawsze neutralizacja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze 100% Profesjonalista ;)

Dzięki za info. Na allegro są te środki

 

Jak chcę podejść, no wiesz po domowemu, brudzi się z nieba mocno, co tydzien trzeba przetrzec, ale też wiesz nie będę się zabijał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś myślał/zastanawiał się nad tym odkurzaczem PROFI 50

Profi 50

Było już trochę na forum o tym odkurzaczu. Jak nie boisz się, że każda część jest ze słabej jakości plastiku to warto zaryzykować ;) Jedni chwalą ted model, drudzy wręcz przeciwnie. W tej cenie lepiej sprawdzi się Numatic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś myślał/zastanawiał się nad tym odkurzaczem PROFI 50

Profi 50

 

jeżeli zadowala Cię puzzi 100 to możesz brać, pompa i turbina ta sama co w puzzi. Jest też wersja 50.1 - odpowiednik puzzi 200.

Jakość plastików kiepska ale cena częsci przyzwoita.

Do tapicerek (podobnie jak Puzzi) się nadaje, do dywanów i wykładzin już nie koniecznie (chyba ze chcesz odświeżać dywany w domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy. Ten temat przeczytalem prawie caly i zamierzam kupic odkurzacz pioracy do domu i do sporadycznego wyprania autka(znajomym, sobie). Uzywalem juz kilka razy puzzi 100, jednak po przeczytaniu tematu sklaniam sie do GEORGEa. Zastanawiam sie nad kupnem z UK i mam takie pytanie do osob ktore tez chcialyby kupic czy nie lepiej zamowic w jednej paczce 2 sztuki, przesylka wyjdzie zawsze taniej:) Jakby co jestem z okolic Warszawy.

Podaje link do strony, ktory pojawial sie juz w tym temacie

http://www.cleanstore.co.uk/products/Product.asp?ID=206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałem z kupna na cleanstore. Zero odp na maile, zupełnie brak kontaktu. Nawet podczas gdy miałem problem ze złożeniem zamówienia. Ostatecznie kupiłem u Poorboya z gwarancją polską i tą opcję Ci polecam :song:

 

 

Acha jeszcze jak zadziwić Henrego

 

http://kwejk.pl/obrazek/1796468/wciaganie-koksu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.