Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Opcja - Kupic Używke Puzzi 100 Za + - 1400zł Na tablicy widze są oferty i nie tylko tam, tak jak pisał kolega wyzej jedynie co moze paść to pompka lub turbina a to nie duzy wydatek a kupujac nowego puzzi 100 to koszt Jak dzwoniłem do karchera w Szczecinie, to 2300, przy nadaniu super rabatu po zakupie to jakies 2 k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Standardowy problem... Chcę kupić odkurzacz piorący, lecz nie wiem jaki. Czytając w internecie mam coraz większy mętlik w głowie.

 

Potrzebuję odkurzacza piorącego do czyszczenia wnętrza samochodu. Przepustowość to hmm... Jeden samochód na 2 miesiące + dywaniki 2x w miesiącu. Załóżmy średnią jedno auto w miesiącu, to taki max.

- nie potrzebuję dużej pojemności - dla mnie to nie problem wylać co chwilę.

- nie potrzebuję możliwości prania na sucho

- może być duży, to również nie problem.

- fajnie gdyby posiadał chociaż 2 letnią gwarancję i w miarę tanie części typu dodatkowe szczotki.

- aby nie był wadliwy.

 

Cena w okolicach 700-1600zł już z końcówką natryskującą do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Standardowy problem... Chcę kupić odkurzacz piorący, lecz nie wiem jaki. Czytając w internecie mam coraz większy mętlik w głowie.

 

Potrzebuję odkurzacza piorącego do czyszczenia wnętrza samochodu. Przepustowość to hmm... Jeden samochód na 2 miesiące + dywaniki 2x w miesiącu. Załóżmy średnią jedno auto w miesiącu, to taki max.

- nie potrzebuję dużej pojemności - dla mnie to nie problem wylać co chwilę.

- nie potrzebuję możliwości prania na sucho

- może być duży, to również nie problem.

- fajnie gdyby posiadał chociaż 2 letnią gwarancję i w miarę tanie części typu dodatkowe szczotki.

- aby nie był wadliwy.

 

Kolego po przeczytaniu całego tego tematu, smialo moge polecić Tobie do prania tapicerki oraz małych dywaników, Karcher Puzzi 8/1 Cena to ~1700zł na alledrogo, dużo części gwarancja roczna bodajże, ale naprawde nie bedziesz narzekał na niego bo karcher ma dobry sprzęt i nie psuje sie często, potwierdzone przez kolegów którzy używają tej firmy sprzętu. Idealne urzadzenie do prania tapicerki, mały odkurzacz poręczny i o silnej mocy wsysania brudu, wiecej poczytaj sobie o tym modelu na googlach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Standardowy problem... Chcę kupić odkurzacz piorący, lecz nie wiem jaki. Czytając w internecie mam coraz większy mętlik w głowie.

 

Potrzebuję odkurzacza piorącego do czyszczenia wnętrza samochodu. Przepustowość to hmm... Jeden samochód na 2 miesiące + dywaniki 2x w miesiącu. Załóżmy średnią jedno auto w miesiącu, to taki max.

- nie potrzebuję dużej pojemności - dla mnie to nie problem wylać co chwilę.

- nie potrzebuję możliwości prania na sucho

- może być duży, to również nie problem.

- fajnie gdyby posiadał chociaż 2 letnią gwarancję i w miarę tanie części typu dodatkowe szczotki.

- aby nie był wadliwy.

 

Cena w okolicach 700-1600zł już z końcówką natryskującą do auta.

 

 

Numatic George GVE370-2 cieszy się dobrą opinią. Na Amazonie powinieneś go dostać tak za około 1000-1100 złoty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym miał prac 1 auto na miesiąc albo 2 to kupiłbym sobie karcher se4001 , sam mam 3001 i nie narzekam na niego wogole jest rewelka , nie mam z niczym problemów.a jak masz placic 1700 żeby odkurzyć 1 auto na miesiąc to nie ma sensu wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem ten temat i tego numatica george polecacie ze względu na jakość, ale ja nie zauważyłem by np karcher jakościowo wypadał źle. A czy to jest plastik czy metal, to nie robi mi już tak wielkiej różnicy.

 

Rozumiem, że dużo zależy od środków czyszczących, ale czy jest ktoś w stanie wskazać fakty, które przemawiają za kupieniem 8/1 zamiast 4001 i wydania 1000zł więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem ten temat i tego numatica george polecacie ze względu na jakość, ale ja nie zauważyłem by np karcher jakościowo wypadał źle. A czy to jest plastik czy metal, to nie robi mi już tak wielkiej różnicy.

 

Rozumiem, że dużo zależy od środków czyszczących, ale czy jest ktoś w stanie wskazać fakty, które przemawiają za kupieniem 8/1 zamiast 4001 i wydania 1000zł więcej?

 

Model 4001 Ma zbiornik na wode czysta/brudna 4L/4L a 8/1 8L/7L, napewno 8/1 ma mocniejszy silnik, a to jest podstawa przy odssysaniu brudu i spryskiwaniu pranego elementu, Plusem dla 4001 jest to że ma dośc dużo końcówek w zestawie, a 8/1 nie ma tego w zestawie tylko ma podstawową dysze do prania tapicerki ponieważ jest to odkurzacz przeznaczony glównie do prania tapicerki samochodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że dużo zależy od środków czyszczących, ale czy jest ktoś w stanie wskazać fakty, które przemawiają za kupieniem 8/1 zamiast 4001 i wydania 1000zł więcej?

 

Model 4001 Ma zbiornik na wode czysta/brudna 4L/4L a 8/1 8L/7L, napewno 8/1 ma mocniejszy silnik, a to jest podstawa przy odssysaniu brudu i spryskiwaniu pranego elementu, Plusem dla 4001 jest to że ma dośc dużo końcówek w zestawie, a 8/1 nie ma tego w zestawie tylko ma podstawową dysze do prania tapicerki ponieważ jest to odkurzacz przeznaczony glównie do prania tapicerki samochodowej.

 

Tak jak pisałem, pojemność zbiorników nie stanowi problemu. Co do mocniejszego silnika, czy wiąże się to z tym, że 4001 będę musiał po prostu więcej razy przejechać po pranym elemencie, czy po prostu niemożliwe jest tak dokładne wypranie nim, jak 8/1? Bo tak jak mówię, piorąc sobie jedno ze swoich aut, czy najbliższej rodziny raz w miesiącu, nie ma dla mnie problemu, by poświęcić mu i 2 dni ;)

 

Gdzieś czytałem, że numatic ma jeszcze mocniejsze silniki, niż 8/1. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do modelu 4001 nie mam za dużej wiedzy, a co do Puzzi 8/1 to wiem ze poradzi sobie bez problemu z tapicerką i drobnymi robótkami domowymi, ponieważ jest przeznaczony typowo do tapicerki itp... Dzwoniłem wczoraj do Szczecina do Karchera, pytając o puzzi 100 i 8/1 to babka mowiła ze oba modele sprzedają sie bardzo dobrze i w sporych ilościach, tak wiec jest to produkt naprawde polecany przez samych sprzedających ze względu na wysoką sprzedaż i zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co miała powiedzieć:) Jeżeli chodzi o siłę ssania to ważnym parametrem jest podcisnienie, niekoniecznie moc turbiny, bo tu producenci lubią poszaleć:)

 

puzi 8/1 podcisnienie 2360mm h2o

george podcisnienie 2500mm h2o

 

8/1 ma niestety ubogie wyposażenie podstawowe, doposazenie np. w ssawe do dywanów to już sie robi cena puzzi100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że dużo zależy od środków czyszczących, ale czy jest ktoś w stanie wskazać fakty, które przemawiają za kupieniem 8/1 zamiast 4001 i wydania 1000zł więcej?

 

Model 4001 Ma zbiornik na wode czysta/brudna 4L/4L a 8/1 8L/7L, napewno 8/1 ma mocniejszy silnik, a to jest podstawa przy odssysaniu brudu i spryskiwaniu pranego elementu, Plusem dla 4001 jest to że ma dośc dużo końcówek w zestawie, a 8/1 nie ma tego w zestawie tylko ma podstawową dysze do prania tapicerki ponieważ jest to odkurzacz przeznaczony glównie do prania tapicerki samochodowej.

 

Tak jak pisałem, pojemność zbiorników nie stanowi problemu. Co do mocniejszego silnika, czy wiąże się to z tym, że 4001 będę musiał po prostu więcej razy przejechać po pranym elemencie, czy po prostu niemożliwe jest tak dokładne wypranie nim, jak 8/1? Bo tak jak mówię, piorąc sobie jedno ze swoich aut, czy najbliższej rodziny raz w miesiącu, nie ma dla mnie problemu, by poświęcić mu i 2 dni ;)

 

Gdzieś czytałem, że numatic ma jeszcze mocniejsze silniki, niż 8/1. Prawda to?

 

czy 4001 będziesz robil dluzej to zależy. jak się dobrze wprawisz to raz dwa zrobisz i tym i tym.

 

kanapa od hondy jak widzisz na zdjęciu brudna i to fest. a na kolejnym mam ta sama kanape już po 2 godzinach jak skladalem auto. musze znaleźć lepsze zdjecie to będzie widać efekt.

 

wszystko kwestia sprawy , co do 3001/4001 problem jest tylko przy zbiorniku brudnej wody , jak mocno się pieni przy odkurzaniu.

maleee.jpg.ef31d8c6abb9fd21ad67aac619b8c3b5.jpg

kanapa.jpg.b37f25478eeeabcc58d715113dc2c974.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co miała powiedzieć:) Jeżeli chodzi o siłę ssania to ważnym parametrem jest podcisnienie, niekoniecznie moc turbiny, bo tu producenci lubią poszaleć:)

 

puzi 8/1 podcisnienie 2360mm h2o

george podcisnienie 2500mm h2o

 

8/1 ma niestety ubogie wyposażenie podstawowe, doposazenie np. w ssawe do dywanów to już sie robi cena puzzi100

 

 

Jeżeli komus jest potrzebny odkurzacz głównie do tapicerki to nie bedzie potrzebował ssawy do dywanów, a do domowych prac czy odplamień dywaników itp wystarczy 8/1 bez owej ssawy do dywanów poniewaz końcówką do tapicerki też upierzemy dywan, co prawda w dłuzszym odstepie czasu, ale to nie powinno przeszkadzać nikomu pracując w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co miała powiedzieć:) Jeżeli chodzi o siłę ssania to ważnym parametrem jest podcisnienie, niekoniecznie moc turbiny, bo tu producenci lubią poszaleć:)

 

puzi 8/1 podcisnienie 2360mm h2o

george podcisnienie 2500mm h2o

 

8/1 ma niestety ubogie wyposażenie podstawowe, doposazenie np. w ssawe do dywanów to już sie robi cena puzzi100

 

 

Ty używasz george? Mógłbyś coś bliżej o nim się wypowiedzieć? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad zakupem odkurzacza piorącego. Rozważałem zakup profesjonalnego odkurzacza, przynajmniej takiego, jakie proponowane są na forum. Jednak wielkość tych odkurzaczy była dużym problemem, brak miejsca do przechowywania. Drugą kwestią była częstotliwość używania - kilka razy do roku: wypranie kanapy, tapicerki krzeseł i oczywiście tapicerka w dwóch samochodach. No i możliwośc korzystania w codziennych porządkach i wykorzystywanie wodnego filtra. Rozważając te kwestie, wybór padł na Zelmer Aquawelt Plus VC 7920.0 ST.

 

Nie miałem wcześniej doświadczenia z odkurzaczami piorącymi, jedynie z firmą sprzątającą( z karcher-em - nie wiem jaki model) , którą zamawiałem do prania kanapy. Na takiej podstawie mogę stwierdzić, że nie widzę różnicy w jakości wypranej jasnej tapicerki kanapy. Jedyna różnica, to piorąc Zelmerem kanapa jest suchsza i po dwóch godzinach można ją było użytkować. Użyłem chemii Nielsen Nap Low Foam jako prespray i do ekstrakcji. Teraz kupiłem Prespray CHEMSPEC- ENZ-ALL i proszek do ekstrakcji Formula 90 - zobaczymy jak będzie z praniem tapicerki w samochodzie, w którym prania nie było od 10 lat.

 

Jedyny minus tego odkurzacza to mały pojemnik na chemię do ekstrakcji 1,7 litra. Ale do mojego użytku wystarczające. Nie widzę problemu z kilkakrotnym napełnianiem pojemnika.

 

Miłego prania, już sezon się zbliża. Nie mogę się doczekać testów prania samochodu.

Norbert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zelmer jest dobry do momentu az dysze sie wyrobia i pompka kleknie :D

 

Pewnie masz racje albo nie - nie wiem :P Nie jest to sprzęt do wykorzystywania przemysłowego, tylko do domowego. Jest 4 lata gwarancji, więc liczę, że "klęknie" przed upływem czterech lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.