Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Rekomendowane odpowiedzi

przeczytałem już większą cześć konwersacji na ten temat jednakże z każdą następną człowiek staje się coraz głupszy.. bo powstaje mętlik w głowie...

piorę tapicerki średnio 3-4 auta w tygodniu.. prawdopodobnie będzie tego troszkę więcej bo chyba dojdzie ktoś do pomocy. Planuję zakup jakiegoś odkurzacza piorącego. planuję przeznaczyć do 2 tys. co byście mi polecili? wcześniej myślałem nad puzzi 100 ale nie zbyt pozytywne ma opinie.. natomiast dużo pozytywnych zbierają odkurzacze Numatic chociażby CT 470-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Numaticu (jak mam Dzordza) strasznie denerwuje mnie opróżnianie zbiornika i dolewanie chemii. Za każdym razem trzeba rozbierać odkurzać, żeby to zrobić, dla mnie jest to niewygodne i czasochłonne. Na obecną chwilę kupiłbym Puzziego- jest o wiele wygodniejszy i w razie awarii wszędzie dokupisz części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Philipsa Triathlona i niestety do auta jest trochę nieporęczny. Ten uchwyt pistolet przeszkadza w praniu,nawet go troszkę spilowałem ale i tak podejście do foteli jest h...

Gdyby mala ssawka była ciut dłuższa i pod innym kątem byłoby lepiej.

No i wielki jest jak do sporadycznego użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelpp, w zestawie jest ssawka do tapicerki samochodowej (wąska)?

 

Tutaj na aukcji np.:

http://philips.strefamarek.allegro.pl/o ... thlon.html

w opisie jest na wyposażeniu:

"Szczotka dywanowo-podłogowa,Ssawka szczelinowa,Szczotka do tapicerki,Szczotka do twardych powierzchni,Turboszczotka,Szczotka piorąca"

Szczotka do tapicerki jest wąską szczotką piorącą czy w zestawie nie ma szczotki, która nadawałaby się do pranai tapicerki samochodowej i trzeba taką osobno zamówić? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Philipsa Triathlona i niestety do auta jest trochę nieporęczny. Ten uchwyt pistolet przeszkadza w praniu,nawet go troszkę spilowałem ale i tak podejście do foteli jest h...

Gdyby mala ssawka była ciut dłuższa i pod innym kątem byłoby lepiej.

No i wielki jest jak do sporadycznego użytku.

Nie przesadzaj,fotele bez problemów się ogarnia :o

Problemem są boczki,ale tam się robi pseudo ekstrakcje i jest git :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LZ jest duża i mała piorąca ale wg. mnie nieporęczna i to nie tylko moja opinia widzę: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=13322

Patrzę na inne ssawki np. Karchera i są dłuższe i węższe...wygodniejsze w użyciu.

 

Kubik byłoby ok gdyby...nie ten wielki pistolet,który przeszkadza. Na płaskich powierzchniach jest jeszcze w miarę ok ale już z boczkami (brzegami) foteli trzeba kombinować. Zaraz pójdę do garażu zrobię fotki dla tych co go nie znają. :)

 

Ok,wrzucone. Strzałką zaznaczone spiłowanie pistoletu przeze mnie.

ssawka2.jpg.b40064e249e8352da6e628648bd129cc.jpg

ssawka.jpg.f6d094528ca04f9dadca385fe6e856f8.jpg

ssawka3.jpg.65136897e48b0a90aed70be18124d944.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra Panowie i Panie również przeczytałem trochę tematu dotyczącego odkurzaczy piorących, mam taki sam dylemat jak kolega xxManiekxx. Na odkurzacz mam przeznaczone około 2000zł. Tapicerki planowo ma być jakies 4-5 samochodów w tygodniu, ale od czasu do czasu też jakieś dywany. Już byłem przekonany co do Puzzi 100 ale czytając wasze opinie o awaryjności sprzętu zacząłem brać pod uwagę też Numatica. Jeśli mam ciągle remontować Karchera, to wolę dorzucić jakąś kwotę i nie męczyć się ze sprzętem - tym bardziej, że ma on na siebie zarabiać. Czy może mi ktoś powiedzieć jak jest z dostępnością części do Numatica i z jego awaryjnością w realu ? może ktoś poleci mi coś innego niż puzzi 100 czy CT-470-2. Czy to prawda, że z końcówkami do Karchera nie ma problemu i nie są jakoś strasznie drogie ? bardzo bym prosił o konkretną pomoc w wyborze sprzętu bo po przeczytaniu tego wątku się zagubiłem :-] pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup jamnikowaty jak puzzi , numatic ma wiadro w wiadrze , dla mnie to porażka , kiedyś miałem numatica ale go sprzedałem, szybko mi padła niby metalowa niezniszczalna szybkozłączka , koszt bagatela 180zł , jednego pucka mam 12 lat i co wymieniłem to wąż ssący (teraz mam zelmerowski za ok 40zł :) ) , pompki wody, no i turbinę, ale to eksploatacja , normalna rzecz ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawiła się niespodziewanie możliwość zakupienia nowego odkurzacz piorącego :D

 

Do domowego zastosowania dywany i auto max dwa razy w roku. Typowo rekreacyjnie.

 

Sęk w tym że tylko karcher wchodzi w rachubę więc

SE 4001

SE 4002

SE 5.100

 

Co wybrać ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupcie sobie puzzi -ego

Ja kupiłem 100 i nie narzekam, jak coś się spierdzieli to części masz pod dostatkiem, jeżeli chodzi o końcówki to od zwykłego odkurzacza pasują, wiec niema sensu wydawać na inne akcesoria

 

ps. ale malkontenci twierdzą inaczej

 

jak nie spróbujesz tak nie wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Pojawiła się niespodziewanie możliwość zakupienia nowego odkurzacz piorącego :D

 

Do domowego zastosowania dywany i auto max dwa razy w roku. Typowo rekreacyjnie.

 

Sęk w tym że tylko karcher wchodzi w rachubę więc

SE 4001

SE 4002

SE 5.100

 

Co wybrać ? :o

 

4001 i 4002 to dobry wybor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytając tego wątku byłem przekonany do zakupu puzziego 100 ale teraz się zastanwiam. Jest jakas dobra alternatywa w tym przedziale cenowym?

 

Ja mam Puzzi 100 i jestem bardzo zadowolony. Fajny sprzęt, prosty w obsłudze, serwisy pod ręką , nie ma problemu z częściami. Używam w domu do prania dywanów i czasami jakieś autko swoje i w rodzinie. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poszukuje dobre odkurzacza piorącego do 1000 zł w porywach do 1200 zł , jako iż kompletnie się na nich nie znam i nigdy nie używałem nie wiem co może być dobre , czytałem że spora część osób do tej ceny używa Zielonego Georga , tylko czy on jest w stanie prać także podsufitki i trudno dostępne miejsca ? czy jest może w tej cenie coś lepszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dobre odkurzacza piorącego do 1000 zł w porywach do 1200 zł , jako iż kompletnie się na nich nie znam i nigdy nie używałem nie wiem co może być dobre , czytałem że spora część osób do tej ceny używa Zielonego Georga , tylko czy on jest w stanie prać także podsufitki i trudno dostępne miejsca ? czy jest może w tej cenie coś lepszego ?

 

 

Ja mam Georga i sobie chwalę, za te pieniądze myślę ze dobry zakup zrobisz. Wypierzesz nim wszystko, podsufitki no z tym musisz uważać żeby nie przemoczyć, ale to jak z każdym odkurzaczem. Trudno dostępne miejsca pryskasz dyszą, zdejmujesz i zakładasz ssawkę szczelinową by odessać ekstrakcję i dojdziesz praktycznie w każde miejsce. Odkurzacz to 1 ważna rzecz ale drugą najważniejszą to chemia i chęci do działania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze maciety1989, tez mam Goorga juz chyba 2 rok, ciagle w uzytkowaniu jako odkurzacz do auta, a jak jest pranie to do prania. Sporo juz mialem okazje nim wyprac i za te $ chwale sobie, dobra chemia to polowa sukcesu, pozniej sprzet i umiejetnosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odkurzacz piorący Numatic George, pracuje u nas 5 dni w tygodniu.

Odkurza na sucho, pierze, sucho, pierze i tak w koło

Ostatnio nawet sprzątał bo remontach, wciąga gruz i wszystko co pozostało po wykuwaniu dziur w ścianie... przekładka końcówki, i zamiana worka na wiaderko i znowu pierze.

Działa w 100% idealnie, nie zawodzi, nie psuje się, moc ssania b.dobra.

osobiście sprawdzony i godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.