Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam raz jeszcze szanowne grono forum :)

 

Szukam porad dotyczacych zakupu urzadzenia do prania tapicerek samochodowych.

 

Urzadzenie bedzie wykorzystywane w firmie na wlasny uzytek (czyszczenie wnetrza naszych pojazdow firmowych).

 

Przeliczeniowo bedzie to okolo 20-30 pran rocznie (kabiny samochodow ciezarowych i dostawczych).

 

Nie zalezy mi na super extra szybkiej pracy takiego urzadzenia, moge poswiecic wiecej czasu na wolniejsza prace czy tez czestsze wymiany zabrudzonej wody.

 

Przewidywany budzet to mysle jakies 2000 pln.

 

Jakie urzadzenia polecacie w tym zakresie wymagan? :)

 

Zalezy mi na dobrej jakosci sprzetu, niekoniecznie parametrow z kosmosu.

 

Z gory dzieki za pomoc

 

 

Tak ciężko przeczytać ze 3 strony tematu, aby po 10 minutach od rejestracji nie zadawać takich pytań? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do profesjonalnych usług używam sprzętów Karcher, jeśli kogoś stać to polecam :) Jeśli macie mniejszy budżet, to myślę że odkurzacz piorący w okolicy 1000-1500 na własny użytek się sprawdzi. Zainwestujcie wtedy w lepsze środki piorące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam raz jeszcze szanowne grono forum :)

 

Szukam porad dotyczacych zakupu urzadzenia do prania tapicerek samochodowych.

 

Urzadzenie bedzie wykorzystywane w firmie na wlasny uzytek (czyszczenie wnetrza naszych pojazdow firmowych).

 

Przeliczeniowo bedzie to okolo 20-30 pran rocznie (kabiny samochodow ciezarowych i dostawczych).

 

Nie zalezy mi na super extra szybkiej pracy takiego urzadzenia, moge poswiecic wiecej czasu na wolniejsza prace czy tez czestsze wymiany zabrudzonej wody.

 

Przewidywany budzet to mysle jakies 2000 pln.

 

Jakie urzadzenia polecacie w tym zakresie wymagan? :)

 

Zalezy mi na dobrej jakosci sprzetu, niekoniecznie parametrow z kosmosu.

 

Z gory dzieki za pomoc

 

Witaj.

Jeżeli chodzi o odkurzacz do ekstrakcji w budżecie do 2 000 zł,to chyba rzeczywiście bezkonkurencyjny pozostaje George.

Mówię to z własnej autopsji,ponieważ od blisko 2 lat użytkuję GVE 370-2 i jestem bardzo zadowolony z jego użytkowania,a przeprałem już nim sporo tapicerek,wypoczynków oraz dywanów.

Podobnie jak ty,przed zakupem badałem rynek w poszukiwaniu najlepszego dla siebie odkurzacza i wybór padł na Numatica.

Dodam tylko,że rozważałem również opcję z Puzzi 100 Karcher'a,ale ostatecznie czytając opinie użytkowników tego forum wybrałem Georga. Moje wrażenia z użytkowania są bardzo pozytywne,a to za sprawą solidnej budowy,dobrych parametrów ssących oraz bogatej listy akcesoriów do odkurzania.Jedyne do czego by można się było przyczepić ,to według mnie zbyt mały zbiornik na chemię.

Moje zadowolenie z Georga spowodowało to,że zakupując kolejny odkurzacz do firmy,zdecydowałem się ponownie na Numatica z tymże na większy model CT-470,który posiada większy zbiornik na ekstrakcję bo 11L (George 6L).

 

Jestem również zadowolony z usług oraz obsługi kolegi "poorboy'a" u którego zakupiłem obydwa odkurzacze.

Myślę,że jeżeli powołasz się na forum to możesz liczyć na bardzo korzystną cenę na zakup odkurzacza jak również pozostałych akcesoriów.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Pytanie z innej beczki. Mam syna z alergią na kurz i roztocza. Stary odkurzacz padł, więc szukam nowego do domu. Naczytałem się o tych wszystkich hepach i srepach, filtrach wodnych i nic z tego nie wiem. Od dłuższego czasu napalałem się na georga, ale nigdy nie miałem argumentu żeby przekonać zarządcę domowym budzetem do powierzenia mi biletów NBP na ten cel. Teraz jest możliwość połączenia kupna odkurzacza do domu i piorącego, więc dlaczego nie skorzystać( żeby nie było niedomówień- walka z roztoczami ważniejsza niż funkcja prania). Znalazłem w eurortvagd urządzenie o nazwie thomas pet&family z funkcją prania, filtrem wodnym i hepa. Jest sens wydać na takie coś ponad 1300pln-ów? Czy lepiej kupić coś innego, a na georga powolutku chować złotówy do skarpety...http://m.euro.com.pl/odkurzacze/thomas-aqua-pet-family.bhtml

p.s. pranie tylko amatorskie ok 3-4 auta rocznie+ jakaś wykładzinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie, czy masz w domu dywany i wykładziny?. Jeżeli tak, a syn jest alergikiem, to bym zaczął od ich usunięcia, w miarę możliwości. Ten podany Thomas szału nie robi, szczególnie dyskwalifikują go małe zbiorniki.Tym bardziej że jest niewiele tańszy od Georga:)Jeżeli ma zbierać roztocza i priorytetem będzie syn alergik, to może warto pomyśleć o zakupie odkurzacza z filtrem wodnym (jak najtańszego) + George w przyszłości. George na sucho zapewnia filtrcję na poziomie 97% (przy worku hepa i filtrze), można także założyć dodatkowy opcjonalny filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne badania mówią że dywany już nie szkodzą alergikom. Wręcz pomagają w tym że cały syf nutę fruwa w powietrzu ale zatrzymuje się w dywanach. natomiast usunąłem wszystkie kwiaty, nie dopuszczam do powstawania grzyba na oknach. Nie mam firanek ani zasłon tylko rolety. Odkurzacz mam zwykły z hepa aeg.

Pokrycia są prane, pościel wynoszę na słońce, materace dzieci mają zwkłe z pianki. Nie mam żadnych bibelotów, rezerwuarów kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Widziałem jedno i drugie w akcji. Co do skutecznośći jest podobna. Zaleta georga że wciąga wszystko a profi to typowy czysty ekstraktor. Za to Profi jest tańsze a kupując jako klient indywidualny można trafić na 10 letnią gwarancję u jednego z dystrybutorów. Gwarancja obejmuje wszystko prócz uszkodzeń mechanicznych, pod warunkiem wykorzystania niekomercyjnego...

 

Sami zdecydujcie ja już wybrałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co myślicie o Puzzi 8/1? miał ktoś, testował? :P

 

 

Na forum istnieje taka magiczna opcja jak "Szukaj".

 

Proszę bardzo search.php?keywords=Puzzi+8%2F1&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam taki odkurzacz zelmera typ aquawelt i można podłączyć bezpośrednio do końcówki ściągającej z pominięciem metalowej rury teleskopowej. Wedle mojej opini ten odkurzacz nie nadaje się do funkcji prania, ze względu na mała pojemność pojemnika na detergent, na złe dysze rozpryskujące(kapiące), zbyt krótki wąż. Ogólnie odkurzacz godny polecenia do domu opcja workowa jak i filtra wodnego-zaleta przy alergenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynam przygodę z detalingiem:

Co myślicie o tym odkurzaczu w tej cenie :

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5174966382

 

Jest tu jakiś haczyk? Pisałem do gościa to powiedział mi że jest na niego gwarancja 2 lata i w ciągu 3 dni wysłał by odkurzacz Bo patrząc na oferty allegro poniżej 1600 zł nie schodzą.

Następne pytanie jakieś akcesoria Karchera do Numatica podejda? Mam kilka szczotek itd

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynam przygodę z detalingiem:

Co myślicie o tym odkurzaczu w tej cenie :

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5174966382

 

Jest tu jakiś haczyk? Pisałem do gościa to powiedział mi że jest na niego gwarancja 2 lata i w ciągu 3 dni wysłał by odkurzacz Bo patrząc na oferty allegro poniżej 1600 zł nie schodzą.

Następne pytanie jakieś akcesoria Karchera do Numatica podejda? Mam kilka szczotek itd

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

Wystawia fakturę? Może sprzedaje z gwarancją podbijaną w Anglii?

Dołóż parę groszy i kup Dzordza u partnera forum kolegi Poorboy. Sam u niego kupowałem i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynam przygodę z detalingiem:

Co myślicie o tym odkurzaczu w tej cenie :

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5174966382

 

Jest tu jakiś haczyk? Pisałem do gościa to powiedział mi że jest na niego gwarancja 2 lata i w ciągu 3 dni wysłał by odkurzacz Bo patrząc na oferty allegro poniżej 1600 zł nie schodzą.

Następne pytanie jakieś akcesoria Karchera do Numatica podejda? Mam kilka szczotek itd

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

Haczyk jest taki, że sprzęt z tej aukcji nie ma polskiej gwarancji:) Do Georga podejdą akcesoria fi32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.