Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

THOMAS to bardzo dobra firma jeśli chodzi o profesjonalne urządzenia, części są dostępne ale nie są tanie Jedne z droższych odkurzaczy jeżeli naprawia się na oryginalnych częściach. Wyprać da się wszystkim co odciąga wodę i ma natrysk kwestia czasu prania i schnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanawiam się nad dwoma odkurzaczami piorącymi i od razu zaznaczę że ma być to użytek czysto hobbystyczny ażeby pobawić się i zapoznać z takim urządzeniem i jego funkcjami. Znalazłem w dobrej cenie Zelmera Wodnika Trio ( ktoś kiedyś polecał na forum ) vs Thomas Compact 20 o którym nigdy nic nie słyszałem a na Allegro jest tego jak na lekarstwo :o Pozdrawiam i czekam na sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze mogę polecić Georga, wybierałem pomiędzy Karcherem puzi 100 i jestem bardzo zadowolony, sprzęt jest mocny, jak do tej pory użytkowałem go przy 3 samochodach, efekty były bardzo zadowalające, niestety nie robiłem żadnej fotorelacji ale postaram się przy następnym aucie, w tym tygodniu prawdopodobnie będzie coraz więcej samochodów. W domu też go wykorzystałem, wyprałem kilka dywanów oraz łóżko narożne. Więc nadaję się do różnych zastosowań.

Jest bardzo poręczny, radzi sobie w każdym miejscu.

Jak na razie nie miałem z nim żadnych problemów.

 

Oczywiście w tym miejscu muszę również polecić PoorBoya z naszego forum, były małe problemy techniczne na ich stronce, ale od razu parę telefonów szybka piłka i odkurzacz dwa dni później był już u mnie. Więc kontakt bardzo dobry.

 

Jeszcze takie pytanie, jak najprościej wysuszyć wnętrze pojazdu?

Stosowałem patent odpalania auta + lekko uchylone tylne szyby na 3-5 cm i ogrzewanie na maxa. Ale z racji, że nie będę stał przy aucie przez godzinę czy dwie i czasami musiałem oddalić się od niego, boję się, żeby ktoś mi nie zwędził z podwórka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eszcze takie pytanie, jak najprościej wysuszyć wnętrze pojazdu?

Stosowałem patent odpalania auta + lekko uchylone tylne szyby na 3-5 cm i ogrzewanie na maxa. Ale z racji, że nie będę stał przy aucie przez godzinę czy dwie i czasami musiałem oddalić się od niego, boję się, żeby ktoś mi nie zwędził z podwórka.

 

możesz zastosować farelkę :good: puszczasz przedłużacz i bez problemu zamykasz auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tym, że jak w pozamykanym na amen aucie odpalisz farelkę to:

1) Możesz się zdziwić jak bardzo zaparuje Ci wnętrze - zrobisz sobie tym więcej złego niż dobrego

2) Farelki bez nadzoru nie zostawiłbym za nic w świecie... Jak prałem Passata miesiąc temu to co 15min latałem i sprawdzałem czy wszystko ok i przestawiałem ją co jakiś czas w inne miejsce auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobka01,

 

1) no to chyba normalne i logiczne że jak coś schnie to paruje lepiej na postoju niż w czasie jazdy

2) proszę Cię, piszesz że byś za nic w świecie nie wstawił a passata suszyłeś :o

no chyba że masz jakąś starą farelkę ,nie pewną to w takim razie słusznie lepiej doglądać co jakiś czas. Generalnie sposób sprawdzony i w miarę bezpieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, Passata suszyłem ale tak jak napisałem - co 15minut biegałem do garażu zobaczyć co tam się dzieje. Ty natomiast chciałeś zostawić włączoną farelkę na dłuższy czas i po wypowiedzi domniemam, że auto stałoby bez nadzoru ;)

Ale z racji, że nie będę stał przy aucie przez godzinę czy dwie i czasami musiałem oddalić się od niego

Ktoś w tym temacie już wcześniej wspomniał, że słyszał o historii gdzie autko poszło z dymem przez nienadzorowane suszenie dlatego też wolałem dmuchać na zimne :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

2) proszę Cię, piszesz że byś za nic w świecie nie wstawił a passata suszyłeś :o

no chyba że masz jakąś starą farelkę ,nie pewną to w takim razie słusznie lepiej doglądać co jakiś czas. Generalnie sposób sprawdzony i w miarę bezpieczny :)

raz ci się udało ale nie oznacza ze zawsze tak jest

nigdy prze nigdy by wstawił farelki bez dozoru

swego czasu ogladałem samochód po ,,działaniu,, farelki -stopiony materiał,gąbke na fotelu ,koles zostawił farelke na dywaniku i poszedł na obiad i tak miał szczescie ze w porę przyszedł bo tak by zobaczył zgliszcza

farelka tak ale pod nadzorem,uchylone delikatnie okna,częste przestawianie farelki

dawno,dawno temu kiedy nie miałem mozliwosci suszenia(robota w komisie u handlarza) odpalałem samochód,dmuchawa na ful i zastawiałem z przodu i tył innymi samochodami tak aby nie bylo mozliwosci odjechania wypranym samochodem :D:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem dosłownie cały temat (bez ściemy :)) i mimo to nie wiem jaką maszynę wybrać do firmy, głównie do czyszczenia tapicerki samochodowej, wypoczynków i od czasu do czasu wykładzin biurowych. Pomóżcie mi coś wybrać :) Budżet +/- 4000 zł. Moje typy:

 

1. Kärcher puzzi 100, 200 lub coś z nowości 10/1, 10/2

2. Numatic Georg, CT 470-2

3. SANTOEMMA Sabrina

4. TERSUS MINI EX

 

Ewentualnie coś innego godnego polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Kärcher puzzi 100, 200 lub coś z nowości 10/1, 10/2

2. Numatic Georg, CT 470-2

3. SANTOEMMA Sabrina

4. TERSUS MINI EX

 

Ewentualnie coś innego godnego polecenia.

 

Puzzi 200 w stosunku do sabriny nie ciągnie znacznie dłużej schodzi się z odessaniem porządnie wody, na + dla karchera za ssawkę do tapicerki w sabrinie mam aluminiową jest praktycznie nie zniszczalna ale dosyć ciężka i mało poręczna wadą jej jest też brak przezroczystej obudowy na ssawce (zawsze można kupić trochę tańszą plastikową do sabriny)

+ dla Puzzi 200 również za wyjmowane wiadro na brudną wodę ułatwia to pracę u klienta

 

ale jak mam pracować na tej maszynie to mój wybór kolejny raz padł by na sbrinę

+ wyłącznik termiczny silnika i pompy raz pracowałem bez przerwy 10 godzin :P to wiem, że jest i działa.

+ za dużą siłę ssania ułatwia pracę i skraca czas suszenia

+ węże łatwo wymienić wcale nie trzeba kupować oryginalnych

+ złączki do natrysku to te same co są używane do sprężonego powietrza dostępne w większości marketów budowlanych

 

TERSUS MINI EX i Sabrina to te same urządzenia o Numatic i innych karcher się nie wypowiem bo nie używałem i nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TERSUS MINI EX i Sabrina to te same urządzenia o Numatic i innych karcher się nie wypowiem bo nie używałem i nie mam porównania.

 

 

od siebie dodam, że są jednak drobne różnice - zbiornik na brudną wodę w wersji Tersus Mini jest wykonany z białego lekko przezroczystego tworzywa ,są inne lance dywanowe - w Tersus-ie Mini Ex rury lancy są całkowicie wykonane ze stali, Sabrina Mini ma część rury łączącą z wężem z tworzywa, dodatkowo Sabrina ma ssawę z funkcją czszczenia podłóg twardych, Tersus tej funkcji nie posiada. Z tego co pamiętam to ssawa do tapicerki jast chyba osobną opcją przy zakupie (ale mogę się mylić), osobiście używam ssawy z tworzywa, która jest przezroczysta i moim zdaniem też praktycznie niezniszczalna a przy tym lekka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabrina występuje w trzech różnych kolorach w tym również w identycznym jak tersus Mini Ex, nie posiada w wyposażeniu standardowym ssawki do tapicerki trzeba ją dokupić osobno.

 

 

w PL jako nowy sprzęt chyba tylko w kolorze niebieskim - przynajmniej ja nigdy innej Sabriny nówki nie widziałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem parę stron tematu i chciałem się podzielić swoją opinią na temat Zelmera Aquawelt i Numatica George.

 

Zanim kupiłem George'a przeprałem parę (około 10 samochodów) Zelmerem.

 

Siła ssąca jest całkiem przyzwoita, chociaż bez rewelacji. Ssawka do prania tapicerki jest strasznie niewygodna. Łatwo zauważyć, że w profesjonalnych maszynkach ssawka jest zgięta prawie pod kątem 90 stopni, w Zelmerze jest tylko trochę zgięta. Jeżeli nie możemy wyciągnąć przednich foteli z samochodu wypranie ich dołów od strony ręcznego jest bardzo ciężkie, a czasem wręcz niemożliwe. W wielu innych miejscach w samochodzie z tą ssawką jest po prostu ciężko. Ekstrakcja to katorga. Rurka dostarczająca płyn wisi gdzieś w powietrzu, są tylko bodajże trzy zaczepy do niej. Parę razy prawie ją urwałem zaczepiając nią o coś. Niby można ją dociąć, ale wtedy pranie dywanu odpada, ponieważ rurka będzie za krótka. Dysza rozpylająca taka sobie, rozpyla nierówno i długo z niej cieknie po zakończeniu ekstrakcji.

 

Jak ktoś chce raz w roku wyprać samochód może być, ale do częstszej pracy nie polecam nikomu. Sprawdza się za to idealnie jako wodny odkurzacz w domu.

 

Georg'a kupiłem całkiem z przypadku. Początkowo miałem kupić Puzzi 100, ale po lekturze forum kupiłem Georg'a. Głównym czynnikiem zakupu była cena. Za Puzzi musiałbym dać 2k. Numatica kupiłem bezpośrednio w UK i z wysyłką do Polski zapłaciłem za niego 1080PLN. Gratis w paczce była przejściówka na gniazdka EU i 5L płyn do prania tapicerek/dywanów. Płaciłem kartą kredytową w niedzielę, a odkurzacz był u mnie już w czwartek.

 

Plusów Numatica nie muszę chyba wypisywać, jest ich tutaj wystarczająco na forum. Pracy z Georgem nie można nawet porównać do pracy z Aquaweltem. Na rzecz Zelmera jest tylko jeden plus. George jako odkurzacz bardziej mnie denerwował, ponieważ po najechaniu na kabel zasilający wywracał się, także w roli odkurzacza domowego bardziej przypadł mi do gustu Zelmer. To jedyna rzecz do której mogę się przyczepić :)

 

A co do buźki Georga, która niektórym może się nie podobać - przynajmniej w moim Numaticu można ją zdemontować, ponieważ jest na osobnym plastiku. Można mieć wtedy Georga bez buźki. Osobiście ją zostawiłem, ponieważ mi nie przeszkadza. Nawet całkiem pasuje do Karchera, ponieważ mój odkurzacz ma żółty kolor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego dorwałem nowke sztuke za 600 zl w przeliczeniu :D deal zycia i też jestem bardzo zadowolony, co do samego odkurzania to bardzo mocno "ssie" :D bardzo ułatwia to odkurzanie tapicerki w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vitCorleone, kolego też się zastanawiam na Georgem, kiedy kupiłes za taką kase? i podaj proszę dokładny model...

 

Tydzień temu. U bezpośredniego dilera w UK. Jak chcesz podam Ci link. Jedyne co mnie denerwowało to to, że nie wysyłają żadnego potwierdzenia na mail odnoście wysyłki. Zaraz po zapłacie dostałem mail z potwierdzeniem wpłaty i na tym się skończyło. Już miałem wysłać maila z pytaniem czy odkurzacz został wysłany, gdy do drzwi zadzwonił kurier :) Wysyłka kurierem UPS.

 

Model GVE370-2 z kitem A26A + 0,5L jakiejś ekstrakcji produkcji Numatic'a i 5L jakiejś innej ekstrakcji. Trzy kolory do wyboru - żółty, niebieski, zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.