Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

 

SE 4001 Karcher cena dosc spora ale nie oferuje on zbyt wiele no i brak filtra hepa . Ciekaw jestem jak rodzi sobie z praniem bo do tego głownie bede używał sprzetu. No i licze na wytrzymałosc/jakosc w koncu to Karher:

 

mam se4001 i jestem zadowolony.

kupiłem go w oleole za niecałe 800 zeta już z małą końcówką do tapicerki.

Mocowo daje radę - szeroką ssawką podnosi mi wykładzinę nie mówiąc o obiciach na kanapie.

jedna rzecz trochę uciążliwa to konieczność pilnowania zapełnienia zbiornika. Nawet mało pieniący środek jak vp hdcc potrafi z niego 'dymić'.

Co do dopierania to raczej zależy od chemii, ale nie licz raczej, że jakimkolwiek sprzętem zaczniesz wyciągać z dywanu czystą wodę.

 

Ogólnie wygodnie sie z niego korzysta, łatwo czyści, jestem zadowolony.

Co do filtra hepa, to jeżeli chcesz głównie prać, to przecież kurz wyciągasz razem z wodą więc to trochę jakby był z filtrem wodnym (ale nie przy odkurzaniu na sucho).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że na allegro są to wiem, ale czasami można różne ciekawe rzeczy znaleźć sporo taniej w sklepach internetowych, które od razu nie wyskakują w googlach. Trochę tych odkurzaczy jest na forum więc myślałem, że ktoś coś podpowie.

No nic pewnie zamówię z oczywistego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Chciałem podzielić się z Wami moją opinią dotyczącą Georga.

Odkurzacz zakupiłem za pośrednictwem Poorboya, w cenie bardzo atrakcyjnej :good: . Dodatkowo otrzymałem chemię w postaci prespraya i proszku do prania :o .

 

Odkurzacz:

 

Odkurzacz miał być urządzeniem do zastosowania domowego oraz ewentualnie dorabiania (kilka, kilkanaście prań w miesiącu). Długo zastanawiałem się nad zakupem karchera z serii SE 4001 i 5100 bo przecież to Karcher, czyli w opinii "kowalskiego" najlepszy sprzęt. Po przeanalizowaniu Waszych postów wyleczyłem się z żółtej marki, i doszedłem do wniosku że porównywalne urządzenie do w/w mogę zakupić w bogatszym wyposażeniu za mniejszą kasę, czytaj Lavor. Na temat produktów tej marki w necie są tak skrajne opinie, i tak mało jest dostępnych materiałów na jego temat że zdecydowałem się na zainwestowanie nieco większej kasy i zakup Georga.

 

Moje wrażenia są bardzo pozytywne. Pierwsze co mnie zaskoczyło to ilość akcesoria, końcówek, i jakość ich wykonania. Sam odkurzacz również sprawia bardzo pozytywne wrażenie, jest starannie wykonany, z dobrych materiałów, a grubość plastików "kubełka" wydaje mi się być sporo większa niż w w/w odkurzaczach.

 

Chemia od Poorboya.

 

Wraz z odkurzaczem otrzymałem, prespray Stockmeier KT22 APC oraz proszek do prania EX-1.

 

Pranie

 

Uzbrojony we wszystkie niezbędne "narzędzia" przystąpiłem do wyprania swojego samochodu. Sześcioletnia skoda z siedzeniami zalanymi napojami typu cola, energetyki, jak i moczem (dwulatek bez pieluchy nie zawsze zdąży :idea: ).

 

Po odkurzeniu foteli, opryskiwaczem naniosłem prespray (KT22 10ml na 1L wody), następnie przy pomocy szczotki całe siedzenia przetarłem. Do odkurzacza przygotowałem roztwór EX-1 20gr na 6L o temperaturze 50st/c. Pranie trwało 40 minut po których w łączyłem ogrzewanie samochodu z klimą i uchyliłem tynie szyby. Samochód pozostawiłem na około 1,5h do wyschnięcia.

 

Efekt przeszedł moje oczekiwania. Siedzenia wyglądają jak nowe, wszelkie plamy zabrudzenia zniknęły w 100%, a po praniu w samochodzie pozostał przyjemny cukierkowo, balonowo, owocowy, zapach.

 

Po tak zadowalającym efekcie prania siedzeń w samochodzie uprałem w domu dwa dywany, dywan z długim włosiem oraz dywan z pokoju syna w wzorze chłopięcym (drogi, budynki, lotnisko itd....) Efekt również SUPER, do tego według mojej żony kolory na dywanie z pokoju syna stały się bardziej żywe.

 

 

Jestem już po praniu jasnego dywanu oraz jasnej bezowej wersalki (pranie u klienta). Efekt jak wyżej opisywane, klient zadowolony :good:

 

 

Podsumowując. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Odkurzacz jak i chemia jaką otrzymałem od kolegi spełniły w 100% moje oczekiwania!

 

POLECAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywając przekonały mnie dwa czynniki.

Cena - w podobnych pieniądzach nie znajdziesz tak wszechstronnego oraz wyposażonego odkurzacza.

Wszechstronność i wyposażenie - wszystko, dosłownie wszytko. Można odkurzać na sucho, można prać, a ilość końcówek jest "pełna".

 

Nie zapominając, ekstraktor bez odpowiedniej chemii jest zwykłym odkurzaczem. Poorboy wyposażył mnie nieodpłatnie w próbki chemii (po 1 kg) prespraya i proszku do prania.

Efekt, brak plam i zanieczyszczeń, a woda w zbiorniku czarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bez wahania kupił bym teraz ekstraktor Profi. Osobiście kupiłem Puzzi mam go niecałe pół roku ale gdybym się cofnął Profi bez wahania na dodatek cena duuuuzo mniejsza.

Wcześniej miałem Philipsa thriatlona jak za kasę za którą sprzedałem prawie nówkę 450zł jako budżetówka do domu również polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem. Właśnie też noszę się z zamiarem kupna odkurzacza z funkcją prania. Zastosowania typowo domowe (wykładzina w jednym pokoju) no i oczywiście do aut (nie zarobkowo więc nie będzie hardkorowo eksploatowany). Zaczynam przeglądać oferty i właśnie i chyba za 1500zł nie ma zbyt dużego wyboru w markowych odkurzaczach? Aktualnie najbardziej zastanawiam się nad Numatic GVE370-2 George. Ma on chyba najlepsze wyposażenie dodatkowe, końcówki wąskie szerokie itp. Czy ma on możliwość odkurzania na sucho, ale zamiast worka będzie filtr z nalanej wody? (Tak jak w Wodnikach Zelmera?) Jeśli tak to czy lepiej odkurzać by z workiem czy z wodą? Na ile +- starcza jeden oryginalny worek? Nikt nie pisze też czy są one na wyposażeniu w pudełku. Psuje się :roll: ? Jak z częściami zamiennymi? Patrząc po allegro do karchera można kupić jakieś elementy elektryczne do wymiany, całe silniki. A może polecicie jakąś alternatywę dla niego do, jak już nadmieniłem, 1500zł?

Odkurzacz oczywiście ma być u mnie już na długie lata.

 

 

@poorboy Czy jest jakieś promo urządzenia dla zdecydowanych użytkowników forum? ;)

 

 

Pozdrawiam Was :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numatic GVE370-2 George. Ma on chyba najlepsze wyposażenie dodatkowe, końcówki wąskie szerokie itp
Warto poszukać dodatkowych, np. dłuższą wąską ssawkę.

 

Czy ma on możliwość odkurzania na sucho, ale zamiast worka będzie filtr z nalanej wody? (Tak jak w Wodnikach Zelmera?)
Odkurza na sucho z workiem.

 

Na ile +- starcza jeden oryginalny worek?

Jeśli będziesz używał George'a tylko dla siebie to starczy na długo.

 

Nikt nie pisze też czy są one na wyposażeniu w pudełku.

Jeśli mnie pamięć nie myli, to są chyba 3 (??)szt.

 

Psuje się ?
Mam go drugi rok, używany przy samochodach, tapicerkach, sporadycznie przy dywanach, jak dotąd pękła rura od ekstrakcji.

 

Jedyna rzecz która mnie w nim drażni, to jego pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki odkurzacz pioracy polecilibyscie do wlasnego domowo/samochodowego uzytku, tak do 700-800zl ?? :o

Wielkiego wyboru nie ma,chyba,tylko karcher se4001,lub jakiś używany sprzęt :dontknow:

Triathlonem długo sobie radziłem jakoś,ale teraz po przesiadce na george'a widzę jak się męczyłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. :) bo inwestowac ponad tysiaka (choc 800zl juz malo nie jest) w odkurzacz, ktory nie bedzie na siebie pracowal jakos zarobkowo to sredni interes, jedynie odswiezyc jakos delikatnie raz do roku 3 auta, no i jakies tam dywany w domu itp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. :) bo inwestowac ponad tysiaka (choc 800zl juz malo nie jest) w odkurzacz, ktory nie bedzie na siebie pracowal jakos zarobkowo to sredni interes, jedynie odswiezyc jakos delikatnie raz do roku 3 auta, no i jakies tam dywany w domu itp. ;)

Doskonale Cię rozumiem, i myślę,że podoła ,miałem ten sam dylemat parę dni temu,tylko udało mi się upolować używanego George'a w podobnym budżecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Osobiście polecam PROFI 50 zakupiony w sklepie SFERIS- dlaczego tam? Jako jedyny sklep ma autoryzację i umowę na 10 letnią gwarancję dla wykorzystania niekomercyjnego. Sprawdziłem to u producenta. Jestem po 3 praniach odkąd odebrałem odkurzacz od kuriera. Bardzo miło zaskoczyło mnie pranie tapicerki. Końcówka wygląda porządnie i mam nadzieje że takową będzie... Kolega ma PROFI 50 i czyści tapicerek całkiem sporo, jedynym mankamentem jest pękająca pokrywa jak się nim szarpie i nie dba. Jeśli urzywasz sprzętu tylko dla siebie to gwarantuje ci że będziesz zadowolony z tego zakupu.

 

PS. Kupiłem go za jedyne 1048 zł jakieś 2 tygodnie temu.

 

Zastanów się czy nie warto dołożyć te 250 zeta i mieć coś o klasę lepszego od SE4001 czy innego niskobudżetowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam raz jeszcze szanowne grono forum :)

 

Szukam porad dotyczacych zakupu urzadzenia do prania tapicerek samochodowych.

 

Urzadzenie bedzie wykorzystywane w firmie na wlasny uzytek (czyszczenie wnetrza naszych pojazdow firmowych).

 

Przeliczeniowo bedzie to okolo 20-30 pran rocznie (kabiny samochodow ciezarowych i dostawczych).

 

Nie zalezy mi na super extra szybkiej pracy takiego urzadzenia, moge poswiecic wiecej czasu na wolniejsza prace czy tez czestsze wymiany zabrudzonej wody.

 

Przewidywany budzet to mysle jakies 2000 pln.

 

Jakie urzadzenia polecacie w tym zakresie wymagan? :)

 

Zalezy mi na dobrej jakosci sprzetu, niekoniecznie parametrow z kosmosu.

 

Z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.