Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Chcąc wybrać dobrze, a zarazem mając ograniczony budżet chciałem Was zapytać co sądzicie o:

 

Odkurzacz piorący Profi 50 (koszt około 1200 zł.)

Czy ktoś z Was użytkuje ten sprzęt, jak się sprawuje, jak z awaryjnością, serwisem?

 

Odkurzacz piorący Numatic GVE-370-2 (koszt około 1300 zł.)

Czy ktoś z Was użytkuje ten sprzęt, jak się sprawuje, jak z awaryjnością, serwisem?

 

Odkurzacz chcę kupić dla siebie, do prania tapicerki w samochodzie i przy okazji prania znajomym, z polecenia. Czyli sprzęt nie będzie mocno, często używany.

 

Ja osobiście wybrał bym Profi 50, lecz mało informacji znalazłem na jego temat. Parametrami jest to Puzzi 100 ale nie wiem jak wygląda jego trwałość, wydajność na tle Numatica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Chcąc wybrać dobrze, a zarazem mając ograniczony budżet chciałem Was zapytać co sądzicie o:

 

Odkurzacz piorący Profi 50 (koszt około 1200 zł.)

Czy ktoś z Was użytkuje ten sprzęt, jak się sprawuje, jak z awaryjnością, serwisem?

 

Odkurzacz piorący Numatic GVE-370-2 (koszt około 1300 zł.)

Czy ktoś z Was użytkuje ten sprzęt, jak się sprawuje, jak z awaryjnością, serwisem?

 

Odkurzacz chcę kupić dla siebie, do prania tapicerki w samochodzie i przy okazji prania znajomym, z polecenia. Czyli sprzęt nie będzie mocno, często używany.

 

Ja osobiście wybrał bym Profi 50, lecz mało informacji znalazłem na jego temat. Parametrami jest to Puzzi 100 ale nie wiem jak wygląda jego trwałość, wydajność na tle Numatica.

 

 

Zadałeś sobie trochę trudu aby przejrzeć forum??

 

O obu sprzętach jest sporo.

Polecam niezwykle przydatną opcję "Szukaj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość zakupu SE 5.100 czy to coś warte - używane sporadycznie (przerobione kilka dywanów i ze 3 kanapy)

Jak się ma ten odkurzacz do GVE-370-2?

 

Przeczytałem cały temat i jeśli się zdecyduję to właśnie na ten model. Dlaczego? SE 4001 ma niewygodny dostęp do zbiorników z wodą a przy różnicy cenowej między nim a SE 5100 wole dopłacić do tego właśnie. Do tego mamy dostępne bezproblemowo części zamienne / akcesoria. I to jest to czego nie ma Numatic - pewnego wsparcia technicznego. Może nie być potrzebne ale jeśli już to może być problem - szczególnie gdy ktoś kupuje z przesyłką z UK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z licznymi pytaniami jakie otrzymuję o gwarancję na Numatica:

 

1.Odkurzacze Numatica objęte są 24 miesięczną polską gwarancją, bez względu czy jest to zakup na paragon czy FV.

2.Sprzęt Numatica, który nie pochodzi z polskiej sieci dystrybucji nie jest serwisowany w PL, w ramach gwarancji.

3.Serwis odbywa się w systemie "door to door", kupujący nie ponosi żadnych kosztów w czasie obowiązywania gwarancji.

4.Każdy odkurzacz posiada nr.seryjny na podstawie, którego ustalane jest źródło pochodzenia sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam pytanie czy miał ktoś z was styczność z tymi odkurzaczami :

HYUNDAI VC5750

ZELMER AQUAWELT 919.0ST

LAVOR GBP20

szukam czegoś w granicach 500-600zł mianowicie raz na jakiś czas przeprać dywan czy tapicerkę. Jest to sprzęt warty uwagi czy od razu odpuścić, z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparco911 mam i używam zelmera 919.0st, mogę jedynie stwierdzić iż jest to dobry duży gabarytowo odkurzacz godny tylko odkurzania na sucho lub mokro. Pranie czegokolwiek tym odkurzaczem jest wielką pomyłka, dysze źle rozpryskują,wężyk ma słabe mocowanie,wielką uwagę trzeba zwrócić na pompkę aby nie chodziła na sucho bo łatwo ja spalić.

Mój wniosek po doświadczeniach z zelmerem to kupić tańszy odkurzacz do odkurzania dolożyc pieniędzy zaoszczędzonych na odkurzaczu tańszym i kupić numatica lub druga opcja od razu kupić georga. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Również mam pytanie co do wyboru odkurzacza piorącego.

Odkurzacz ma służyć głównie do użytku domowego (kanapy, dywany + 3 samochody)

Który z podanych odkurzaczy najlepiej sprawdzi się do tego typu zadań:

-Turbo Power Cleaner by Welmax

-Karcher 5.100

-Karcher 4.100

 

Trzy podane odkurzacze są przedmiotami używanego max 9 miesięcy w tych samych pieniądzach ~600 zł.

Co byście na moim miejscu wybrali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mogę odpowiedzieć na pytania odnośnie naszego odkurzacza Turbo Power Cleaner. Oprócz standardowego odkurzania ma również wiele innych funkcji - w tym pewnie interesującą Pana możliwość czyszczenia tapicerki samochodowej.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć orientujecie sie dlaczego karcher tak podniósł ceny? W salonie firmowym ze zniżką ceny do wzięcia:

HD 5/15 C 2700zł

puzzi 100 2600zł

puzzi 8 1980zł

Ponoć tak skoczyły od marca

 

Chciałem kupić puzzi do tapicerek ale przy takich cenach to mi sie odechciało. Na alledrogo taniej o 300-400zł ale tam boje się kupić

Poza tym sprzedawca poleca puzzi 100 a nie 8 bo ponoć w 8 pada silnik i coś tam jest lepeij zrobione z wiaderkiem do brudnej wody. Ale ja będę używał tylko do prania tapicerek w autach i sam nie wiem czy dołożenie takiej różnicy do puzzi 100 ma sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko co?

Mam philips thriatlon ale dużo zabawy jest z tą nieporęczną ssawką i długo schnie. Chciałem kupić coś do 1500zł i z teco co się orientowałem to puzzi 8 byłby w budżecie a tu mi z cena 2tyś wyskakuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć natknąłem się na firmę PROFI

odkurzacz piorący PROFI 50 za 1700zł

 

Wydajność teoretyczna (m2/h): 45

Wydatek powietrza (l/s): 65

Podciśnienie (mbar/kPa): 250/25

Ciśnienie spryskiwania / tłoczenia (bar): 4,8

Wydajność spryskiwania (l/min): 2

Moc turbiny: 1400

Moc pompy (W): 45

Zbiornik wody czystej / brudnej (l): 9 / 7,5

Ciężar (kg): 8,7

Wymiary (dł. x szer. x wys.) (mm): 610 x 300 x 420

 

wydajność spryskiwania 2l/min jak w puzzi 200, podciśnienie i wydatek powietrza też większy niż w puzzi 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Przymierzam się do zakupu odkurzacza piorącego (w gre wchodzi tylko karcher). Odkurzacz będzie służył do użytku wielokrotnego , można powiedzieć codziennego prania tapicerki samochodowej. Chciałbym was prosić o pomoc w wyborze modelu. Głównie zastanawiam się nad modelami Puzzi 100 puzzi 8/1 puzzi 10/1 i ewentualnie puzzi 200. Podpowie ktoś czym dokładnie różnią sie te modele ? Jak się spisują w praniu tapicerki samochodowej itd. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Przymierzam się do zakupu odkurzacza piorącego (w gre wchodzi tylko karcher). Odkurzacz będzie służył do użytku wielokrotnego , można powiedzieć codziennego prania tapicerki samochodowej. Chciałbym was prosić o pomoc w wyborze modelu. Głównie zastanawiam się nad modelami Puzzi 100 puzzi 8/1 puzzi 10/1 i ewentualnie puzzi 200. Podpowie ktoś czym dokładnie różnią sie te modele ? Jak się spisują w praniu tapicerki samochodowej itd. Pozdrawiam :)

 

Po co setny raz przepisywać forum??

Poszukaj, a wszystko znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzelba666 ja w tamtym tygodniu kupiłem odkurzacz Karcher SE4001 z tego wzgledu iż nie chciałem wydać na urządzenie więcej niz 800zł.

Model SE 5001 był droższy o 400-500zł a o modelach puzzi to nie wspomne bo to inna liga.

Po pierwszym praniu kanapy gdzie pierwszy raz miałem styczność z odkurzaczem wodnym, powiem ci ze jestem bardzo zadolowny. Wyprał kanape tak ze wyglada jak nówka. Prawdą jest ze trzeba mieć profesjionalna chemie żeby osiągnąc jeszcze lepsze efekty, ja na wersalke akurat użylem próbke chemi karcher z zestawu, i moim zdaniem taka sobie wydajność gdyż 100ml poszło na na 1/2 łozka i to zabrakło.

A co do odkurzacza to bardzo zadowlony jestem. Bardzo fajnie pracował, efekty możesz zobaczyc w moich postach gdzie przedstawiłem wyniki pracy SE 4001.

Jak na moje wymagania na ta chwile wystarczy i w zupełności polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem puzzi 8 po przeanalizowaniu parametrów, serwisówek z karchera itp Uczciwy serwisant powie prawdę, chociaż namawiał do 100 bo bedę mógł dywany prać.

A ja dywan z domu to wyciągam na pole, lecę z pianownicy, żona szczotką szoruje, potem myjka w dłoń i wypłukuje karcherem i na trzepak. Szybko i żadna ekstrakcja takiej roboty nie zrobi, ale to wersja hardcorowa :evil:

Puzzi 8 to to samo co puzzi 100 czy nowy Puzzi 10/1 tylko bez końcówki do dywanów, minimalnie jest mniejszy, ma mniejsze pojemniki na płyny turbina minimalnie się rózni i jest tańszy 0 500zł

Jak dla mnie do tapicerek jest ok, chyba że ktoś myśli o dywanach to lepiej dołożyć do puzzi 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.