Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

ciężko przeczytać cały temat, także krótkie pytanie, czy odkurzacz parowy karchera nadaje się do prania siedzeń i tapicerki?

 

 

Przed zadaniem takich pytań lepiej odwiedź google i wpisz sobie żądane hasło, poźniej szukaj go na forum poprzez opcje "Szukaj" wpisując slowa kluczowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcher 5.100 vs 6.100. Warto dorzucać do 6.100? Co ew. innego do 1200zł można dobrego trafić? (pranie dywanów i tapicerki samochodowej)

 

Ja mam od półtorej roku Numatic George i nie zamieniłbym go na Karchera (miałem styczność z puzzi 100). Planuję dokupić jako osobny Numatic Henry żeby nie tracić czasu na przekładanie wnętrza ale na początek super!

 

Jest stosunkowo cichy jak na tą moc i ma aluminiowe złączki. 2 lata gwarancji.. jeśli zaczynasz to polecam. Musisz niestety dołożyć 300zł do budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zapytaj poorboy, niedawno kupiłem u niego george. Z Uk jak sciagasz to nie masz polskiej gwarancji a poorboy ma w dobrej cenie i dobre gratisy dodaje wiec chyba lepiej dopłacic pare zł i mieć gwarancje polska i pare gratisów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Skad najtaniej sciagnac georga z uk? Jakiś sprawdzony i polecany esklep?

 

Jeśli chcesz go ściągnąć do Polski to z Amazona chyba najtaniej wyjdzie bo wysyłają za darmo do Polski (powyżej chyba 25f). Ja parę miesięcy temu kupiłem za 160f teraz widzę są w okolicach 180f.

 

Właśnie doczytałem, że od kwietnia zmienili zasady i już jednak nie ma darmowej wysyłki za granicę, więc trzeba jeszcze doliczyć koszt przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poza wyglądem (i wyposażeniem) są jakiekolwiek różnice pomiędzy odkurzaczami Puzzi 8/1, Puzzi 10/1, Puzzi 100?

 

Ktoś miał okazję bezpośrednio porównać któryś z powyższych odkurzaczy z odkurzaczem Profi 50?

Na "papierze" parametry Profi 50 wyglądają lepiej niż dla powyższych karcherów i kosztuje 1200zł. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi to samo co karcher puzzi nawet kolor jest ten sam tylko napis karcher jest wart tyle co złoto kadzidło i mirra. Do tego cześci do karchera są kilka razy droższe z powodu tego samego co wyżej. Polecam kupić probi 50 za 1200zl, a nawet 1100 i do tego dokupić naklejkę karcher za 5zł wyjdzie taniej :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi to samo co karcher puzzi nawet kolor jest ten sam tylko napis karcher jest wart tyle co złoto kadzidło i mirra. Do tego cześci do karchera są kilka razy droższe z powodu tego samego co wyżej. Polecam kupić probi 50 za 1200zl, a nawet 1100 i do tego dokupić naklejkę karcher za 5zł wyjdzie taniej :kox:

 

Nie zgodzę się z tą wypowiedzią. Czy miałeś oba sprzęty w rękach? Podkręślam, że nie handluję Karcherem. Profi ma niestety gorszej jakości tworzywa i średni osprzęt. Szkoda bo jak wprowadzali to sam liczyłem, że będzie to dobry sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tą wypowiedzią. Czy miałeś oba sprzęty w rękach? Podkręślam, że nie handluję Karcherem. Profi ma niestety gorszej jakości tworzywa i średni osprzęt. Szkoda bo jak wprowadzali to sam liczyłem, że będzie to dobry sprzęt.

 

Na czym polegają te różnice? Szczególnie chodzi mi o "średni osprzęt" ponieważ gorszej jakości tworzywa (o ile nie jest to drastycznie gorsza jakość) można przeboleć przy zastosowaniach amatorskich zważywszy na to, że kosztuje ok. 2 razy mniej od Karchera o porównywalnych (przynajmniej na papierze) parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcher miałem pożyczony a Profi ma kolega od niedawna i tylko widziałem jak z nim pracuje.Co do jakości no ok ale jeśli części są tanie więc nie na problemu i też jest gwarancją. Po za tym jak z każdym sprzętem trzeba uważać. Z metalu to nie jest i nikt po tym młotkiem trzaskal nie będzie. Wolę kupić nowy sprzęt z gwarancją niż używany nie wiadomo jak bez. Od dłuższego czasu ostrze sobie na niego zęby ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze najlepszy wybor to sprzet nowy z gwarancja i to nie podlega dyskusji.

 

Natomiast , napisze tak, to co w dobrym ekstraktorze jest z metalu, w puzzi jest z plastiku, to co w puzzi na przestrzeni lat uchowalo sie metalowe, w profi jest z plastiku. Czekam na profi 50 II, moze poprawia kilka rzeczy i bedzie pozadny polski ekstraktor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast , napisze tak, to co w dobrym ekstraktorze jest z metalu, w puzzi jest z plastiku, to co w puzzi na przestrzeni lat uchowalo sie metalowe, w profi jest z plastiku

 

Jakie elementy/komponenty konkretnie?

 

Czekam na profi 50 II, moze poprawia kilka rzeczy i bedzie pozadny polski ekstraktor ;)

 

Kiedy ma się pojawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tukobi, mam numatica GVE 370 od poorboy i nie narzekam ciągnie jak wściekły. a z resztą też jestes z legnicy jak poorboy tak że umów się z nim i sobie pogadacie i powie ci co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam chce zakupic odkurzacz pioracy dla wąłsnego użytku . Cena max 1000pln Sprzet bezie głownie używany do prania typowych rzeczy w domu . Chce go również wykorzystać do prania tapicerki w aucie wiec ważne by miał sporo przystawek z tym związanych .

 

Mam kilka faworytów :

 

SE 4001 Karcher cena dosc spora ale nie oferuje on zbyt wiele no i brak filtra hepa . Ciekaw jestem jak rodzi sobie z praniem bo do tego głownie bede używał sprzetu. No i licze na wytrzymałosc/jakosc w koncu to Karher

 

Zelmer AQUAWELT PLUS VC 7920.0 bardziej przypomina odkurzacz domowy :smutny: i nie wiem czy do konca poradzi sobie z poradzi z praniem gorszych zabrudzen.Plus to filtr hepa ;)

 

MPM MOD 02 czytałem na jefo temat sporopod wzgledem mocy i zabawek w zestawie bije na głowe reszte . Obawiam sie troche o jego wytrzymałosc :smutny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.