Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Rekomendowane odpowiedzi

W końcu udało mi się uprać Toyotę Georgem i odświeżyłem nieco podsufitkę APC.

Najpierw wymontowałem fotele (kanapa została z tyłu), potem pranie kanapy i podłogi na koniec fotele. W Georgu żurek.

 

Potraktowałem swój samochód jako trening. Efekt końcowy znakomity.

A oto efekty.

 

eo7p.jpg

80tm.jpg

7xg3.jpg

sbnx.jpg

3dle.jpg

yiqa.jpg

4mhf.jpg

z92.JPG

t72w.jpg

h0bx.jpg

b5n.JPG

5od3.jpg

t144.jpg

ci6g.jpg

c6b9.jpg

qztk.jpg

1ncz.jpg

fcnz.jpg

bpjd.jpg

n107.JPG

jwhn.jpg

tu1e.jpg

x4rs.jpg

f3sk.jpg

i3rj.jpg

4ji0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poorboy dostarczył mi Georga, wszytko objaśnił co i jak z czym się je. Obsługa z jego strony to pierwsza klasa, pełen profesjonalizm. Już niebawem będę walczył z siedzeniami. Pozdro dla Łukasza!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zwracam się z prośbą do użytkowników Georga, aby zerknęli na kilka fotek poniżej, bo sam już nie wiem czy jestem technicznym debilem-ignorantem, czy też sprzedano mi chińską podróbkę, albo jest to faktycznie tak smutne dziadostwo..... :/

 

Model:

 

bxbd.jpg

 

1. Umiejscownienie końcówki podającej natrysk w głowicy. Na instrukcji jest tak:

 

fijp.jpg

 

Na zdjęciu które ukradłem z posta wyżej widzę że tak samo:

 

t72w.jpg

 

A w moim tak: :shock:

 

py04.jpg

 

Przy konfiguracji z krótką końcówką nie było problemu, ale dziś wziąłem się za dywan i aby zrobić setup z długą rurą i nie gnieść wężyka brakuje tyle :shock: ...

 

sqgd.jpg

 

A w hmmm ciągu rury brakuje kolejne 3-4 cm...

 

bx0.jpg

jkf6.jpg

 

Założyłem na siłę, ale wówczas można na wężyku brząkać niczym na jednostrunowej gitarze - obawiam się że dla trwałości nie będzie to obojętne....

 

To tyle z konfiguracji "dywan". Proszę o wypowiedzi, bardzo mile widziane zdjęcia, jak to powinno wyglądać. Teoretycznie nie da się tego poskładać źle, ale...... :evil:

 

Dodam tylko że George trafił do pierwszej naprawy już po pierwszej godzinie pracy na sucho - przegrzewał się i wyłączał, stygł 5 minut i pracował potem 1 min itd itd...

 

Miałem okazję zobaczyć jak i z czego jest to zrobione "w środku". Powiem tylko tak :shock::shock::shock: Planującym zakup cudu firmy Numatic proponuję jednak chwilę rozwagi i refleksji na alternatywą na K ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

końcówka jest założona w drugą stronę, na PM-a poszła wiadomość w tej sprawie.

 

Swoją drogą piszesz że widziałeś głowicę od środka, pytania kto ją rozkręcił ?

 

wężyk ma być tak naciągnięty, nie skraca to jego żywotności, naciąg zapobiega spadkom ciśnienia.

 

Nie jest to żadna chińska podróbka, można bez problemu sprawdzić po numerze seryjnym sprzętu.

 

Jeżeli chodzi o ilość elementów składowych głowicy, "prostota wykonania jest zaletą tego sprzętu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w nerwach krótka piłka - wkrętak i naprzód :D rozebrałem, poskładałem jak trzeba, poprawiłem sprasowany wężyk od pompki :shock::wallbash: i śmiga. Głowica składa się z silniczka, pompki (takie pudełko zapałek), kilku kabelków i przełączników widocznych na zwnątrz.

Panowie, jak coś, to ciągnąć to z UK, albo skądkolwiek gdzie taniej...gawrancja niepotrzebna, co trzeba to się dokupi - I TERA JA JESTEM SERWISANT :lol:

 

[ Dodano: 26 Lipiec 2013, 16:25 ]

kto ją rozkręcił ?

 

Serwistant z firmy, widniejącej na stronie numatic.pl, za drugim razem już ja :kox:

 

na PM-a poszła wiadomość w tej sprawie

 

Dzięki, ale nie jesteś serwisantem sprzętu Numatic, wszystko co grubsze z PL leci i tak do Szczecina. Prawda? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nie jesteś serwisantem sprzętu Numatic, wszystko co grubsze z PL leci i tak do Szczecina. Prawda? ;)

 

Co więcej powiem że wszystkie naprawy realizuje serwis w Szczecinie, bo taka jest rola gwaranta przez 24 miesiące trwania polskiej gwarancji, naprawy pogwarancyjne wykonujemy sami.

 

Jest to normalna praktyka, jeżeli psuje się np. aparat Nikona trafia na serwis centralny, tak samo jak telewizor Samsunga, laptop Acera i cała masa produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam poszukuję też odkurzacza piorącego. Czy dostanę coś lepszego niż:

LAVOR GBP20

za podobną cenę?

 

Też się podłączę do pytania o ten sprzęt. Karcher 4001 z ssawką do tapicerki to już wydatek 900zł, natomiast Lavor to około 700 zł. O myjkach Lavor były pozytywne opinie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się podłączę do pytania o ten sprzęt. Karcher 4001 z ssawką do tapicerki to już wydatek 900zł, natomiast Lavor to około 700 zł. O myjkach Lavor były pozytywne opinie.

Pozdrawiam

 

Ja kupiłem SE 5.100 w castoramie za 800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś promocja była? bo ceny tego 5.100 to raczej powyżej 1 tyś się zaczynają.

Do tego kto to wymyślił że nie ma w komplecie ssawki do tapicerki, a sama ssawka to ponad 100zł

Pozdrawiam

 

Ja kupiłem nówkę ssawkę karchera za 55zł a cena odkurzacza to normalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma Philips Triathlon do Georga. Wiem, że temat poruszany był wielokrotnie ale zawsze było to operowanie ogólnikami bez żadnych rzeczowych, merytorycznych porównań.

 

Jaka jest główna różnica pomiędzy takim Triathlonem a Georgem.

Z informacji na Forum wynika, że głownie chodzi tu o pompę ale:

1. Czy chodzi o wytrzymałość?

2. Czy o wydajność a może jedno i drugie?

 

I jeśli różnica jest w wydajność to jakiego rzędu wielkości są to różnice? Konkretnie, 5%, 10%, 50%, 200% ?

 

Na Forum spotyka się informacje typu Triathlon ma mniejszą pompkę ale... co to właściwie ma do rzeczy? Dzisiejsze telefony mają większą wydajność od komputerów z przed 10-15lat więc argument wielkości nie zawsze jest trafiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytam i dalej metlik w głowie. Odkurzacz piaracy do czyszczenia samochodu pełny komplet co polecacie? Powiedzmy około 1000zl mam.

Numatic George :good:

 

a zmieszczę się w kwocie? kto jest dobrym sprzedawcą? kontaktować się z poorboy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy konfiguracji z krótką końcówką nie było problemu, ale dziś wziąłem się za dywan i aby zrobić setup z długą rurą i nie gnieść wężyka brakuje tyle :shock: ...

 

Obrazek

 

A w hmmm ciągu rury brakuje kolejne 3-4 cm...

 

Obrazek

Obrazek

 

Założyłem na siłę, ale wówczas można na wężyku brząkać niczym na jednostrunowej gitarze - obawiam się że dla trwałości nie będzie to obojętne....

 

To tyle z konfiguracji "dywan". Proszę o wypowiedzi, bardzo mile widziane zdjęcia, jak to powinno wyglądać. Teoretycznie nie da się tego poskładać źle, ale...... :evil:

 

 

 

U mnie to samo, konfiguracja dywan poskładana zgodnie z instrukcją i wężyk napięty jak baranie jaja, do tego stopnia, że wypina (wręcz wyrywa) się spust podczas pracy z mocowania na rurze. Wywaliłem ori wężyk i zastąpiłem go trochę dłuższym przewodem paliwowym. Spadku ciśnienia nie zauważyłem, może i jest ale dla mnie nieodczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Jakbym zapytał co lepsze - George czy Triathlon to zaraz miałbym pewnie ze 100 odpowiedzi "Bierz Georg`a!" a jak pytam o konkrety to nikt nie odpowie? :song:

Ja mam triathlon-a i uważam,że w tej kasie daje radę,aczkolwiek ostry szczur po praniu musi chwilę poschnąć,nie mniej jednak,nigdy buby po wyschnięciu nie miałem :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem triathlona i służył mi dzielnie przez dłuuuugi czas. Padł w tym roku, ale ogólnie sporo przeszedł przez te wszystkie lata i byłem z niego bardzo zadowolony. Teraz używam Electroluxa Praxio, wyprałem nim już dwa auta i dywan i też jest ok. Generalnie do amatorskiego zastosowania moim zdaniem są wystarczające ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.