Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kiedyś pożyczylem znajomej Philipsa do wyprania dywanu. Napaliła się,że też sobie kupi jakiś piorący. Spodobały jej się Zelmery... dopóki nie "pomacała" takiego w sklepie. Stwierdzila, że zdecydowanie mój Philips jest solidniejszy i takiego samego jej zamówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasek, " Tylko ssawka do tapicerki jest niewygodna i nieporęczna."...juz tu kiedyś to samo pisałem i zdj wklejalem. No i trochę za duży jest. Zbiornik na brudną wodę mógłby być mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mało udzielam się tu na forum, ale zacząłem się zajmować korektą lakieru jakiś czas temu i chcę poszerzyć działalność o pranie wnętrza, dlatego chcę nabyć jakiś dobry odkurzacz piorący tylko i wyłącznie do prania auta, czasami może do wyprania jakiś dywanów, więc zależało by mi na tym, by były przyjazne w "ciasnych miejscach" prawdopodobnie będę robił 4-5 aut tygodniowo, to zależy jak będę stał z czasem, mój budżet to takie 2 tyś ale jeżeli warto dopłacić nawet 500 czy 600 zł do czegoś lepszego to raczej śmiało. Wiem, że te pytania pada co chwile, ale też na rynku pojawiają się ciągle nowe rzeczy i może się coś zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szybka piłka, mam trudny wybór i bardzo proszę o pomoc co wybrać, rywale to:

 

- Numatic George za około 1600 zł z wysyłką i 2 lata gwarancji

- Karcher Puzzi 8/1 za 1680 zł (odbiór os.) ale ma 1 rok gwarancji.

 

Który będzie lepszy, mniej awaryjny? Wyczytałem na oba dobre opinie, w szczególności na Numatica, ale pomiędzy tymi dwoma co wam serce i rozum podpowiada?

 

Głównie do zastosowań domowych i pranie tapicerek w autach kilkanaście razy w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do domu i uzytkowany tylko do prywatnych samochod to georg za uniwersalnosc ;) Ja wybralem Georga bo kupilem jedno urzadzenie zamiast 2och, mam na mysli odkurzanie na sucho. A rocznie troche aut/dywanow wypierze nie mowiac juz o cotygodniowym odkurzaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dofinansowanie na dzialalnosc i musze kupic odkurzacz pioracy. Wybralem sobie puzzi 200. Glownie bede chcial prac tapicerki w samochodzie. Gosc w sklepie karchera powiedzial ze 200 za bardzo nie nadaje sie do tapicerek ze ma 2 pompy i ze zaleje tapicerke. powiedzial ze puzzi 100 lepiej sie do tego nada. Moglby ktos odniesc sie do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dofinansowanie na dzialalnosc i musze kupic odkurzacz pioracy. Wybralem sobie puzzi 200. Glownie bede chcial prac tapicerki w samochodzie. Gosc w sklepie karchera powiedzial ze 200 za bardzo nie nadaje sie do tapicerek ze ma 2 pompy i ze zaleje tapicerke. powiedzial ze puzzi 100 lepiej sie do tego nada. Moglby ktos odniesc sie do tego?

 

zmień sprzedawce bo ten jest nie do informowany,zalać to mozesz ale myjką ciśnieniowa jak masz otwarte okno-dobrze ze ci nie powiedział ze do tego rodzaju usług nadaje sie tylko odkurzacz sucho-mokro

100 jak i 200 nadaje się jak najbardziej do prania tapicerek i róznia się tylko ciśnieniem spryskiwania i oczywiscie cena i niczym innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z timurem. Bez względu na to czy wubierzesz puzzi 100 czy 200 tak samo wypierzesz auto.

Puzzi 100 ma jedną pompkę 40W a p200 2x40W co nie zmienia faktu, że przepływ wody w ssawce do tapicerki będzie taki sam czyli ok 1,14L/min.

Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Puzzi 200 możesz śmiało wziąć jak będziesz też prał dużo dywany. Jak tylko auta to 100 starczy poco przepłącać..., zależy ile chcesz przeznaczyć kapitału, bo obecne ceny p200 tego nowego modelu to lekkie przegięcie:) dobra maszynka to też cleanfix t412 praktycznie klon:) W obydwu maszynach - serwis na każdym winklu, prosta budowa, kształt jamnika :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wybralem CTD 570-2

 

Świetny wybór :good:

 

Jakie zalety względem naszego Georga :) ??

Względem naszego Georga to całkiem inna bajka :-] Miałem okazję porównać oba odkurzacze i George przy nim jak zabawka, chociaż niektóre części są identyczne 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wybralem CTD 570-2

 

Świetny wybór :good:

 

Jakie zalety względem naszego Georga :) ??

Względem naszego Georga to całkiem inna bajka :-] Miałem okazję porównać oba odkurzacze i George przy nim jak zabawka, chociaż niektóre części są identyczne 8-)

 

 

dwie turbiny robią robotę , jest sporo większy od georga i nie ma oczów :D , ale cena w Polsce jest niestety chora :thumbdown: ja mojego kupiłem za 670 euro + vat - oczywiście nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.