Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Rekomendowane odpowiedzi

kris_lodz200E, Zdecydowanie popieram. Ja kupiłem wspomnianego wcześniej Zelmera Wodnika Quattro i jestem bardzo zadowolony. Świetnie sobie poradził z całością prac, bo uprał całą tapicerkę, a plastiki i zakamarki doczyścił parą wodną :) Autko było prane w garażu, temperatura około 10-15 stopni i wyschło dosyć szybko. Jak już kolega napisał, dobra chemia i głowa na karku :)

 

"Nie ważne czym, ważne jak"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, używam od 4 lat, piorę bardzo dużo w tym tapicerki samochodowe, mieszkania, domy....

 

OK. odniosłem się do tej części postu. Ten odkurzacz nadaje się do wyprania swojego samochodu raz w roku i to pod warunkiem braku mocnych zabrudzeń. W zupełności nie nadaje się do profesjonalnego prania dywanów, wykładzin.

 

Pompka wodna jest wielkości pompki od ekspresu do kawy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcą.Mam Zelmera aquawelta -do domu jest ok. ale żeby tym pracować profesjonalnie to nie ma szans.zresztą jest to urządzenie do domowego użytku,ma za małą wydajność w natryskiwaniu chemii i jej późniejszej ekstrakcji.Urządzenie do pracy ciągłej [profesjonalnej] musi spełniać inne kryteria ,ale cena jest kilkakrotnie wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, używam od 4 lat, piorę bardzo dużo w tym tapicerki samochodowe, mieszkania, domy....

 

OK. odniosłem się do tej części postu. Ten odkurzacz nadaje się do wyprania swojego samochodu raz w roku i to pod warunkiem braku mocnych zabrudzeń. W zupełności nie nadaje się do profesjonalnego prania dywanów, wykładzin.

 

Pompka wodna jest wielkości pompki od ekspresu do kawy ....

 

Bo często w domowych odkurzaczach piorących siedzą takie pompki:P - ULKA:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Proszę o pomoc potrzebuję zakupić profesjonalny odkurzacz, który będzie robił dobrą robotę. Będzie on wykorzystywany codziennie do odkurzania aut w myjni samochodowej która zajmuję przygotowaniem pojazdów do sprzedaży.

 

Czy można i czy warto kupić odkurzacz który będzie odkurzał na sucho oraz będzie służył do prania tapicerki?

 

Kwota jak mnie interesuje to do ok 2000zł.

 

Proszę o pomoc, jakieś propozycje modeli i marek.

 

Dziękuję i pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można i czy warto kupić odkurzacz który będzie odkurzał na sucho oraz będzie służył do prania tapicerki?
Do profesjonalnych zastosowań sprawdza się tylko posiadanie dwóch odkurzaczy -na sucho i do ekstrakcji. Przezbrajanie co chwile odkurzacza jest kłopotliwe i czasochłonne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ekstrakcji George GVE370-2 firmy Numatic jest wystarczający?

To bardzo dobry wybór choć do zastosowań profesjonalnych ma jedna wadę- wygląd. Trzeba przyznać ze może nie wzbudzić zaufania wśród klientów :)

Nie jestem pewien bo nie miałem go w reku, ale minka Georga jest chyba naklejana także można by się tej wady pozbyć.

Co do odkurzacza na sucho...hmm. Szukaj takiego o dobrych parametrach i tyle. Po zakupieniu Georga zostanie Ci ok 500zl na "suchego" i coś się już wybierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że zakupisz Geogra z GB za cenę ok 200 GBP to zostanie 1000 zł na drugi odkurzacz. Problem jest tylko z gwarancją bo trzeba odsyłać na wyspy. Chociaż myślę, że i tak się opłaca.

Pisałem maila do Numatica w Polsce i niestety gwarancja musi być realizowana w kraju, w którym sprzęt został zakupiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
w takim budzecie, ze sprzetow profesjonalnych polecam Truvox Hydromist Lite, cena ok 1500. Parametry porownywalne z puzzi 200 ktury kosztuje dwa razy tyle a pod wzgledem ergonomii to cudem nie jest. przy wiekszym budzecie polecam maszyny Santoemma model Sabrina, na pewno jest to lepszy produkt niz puzzi i przy tym stricte profesjonalny (czego nie mozna powiedziec o puzzi 200 np)

Jeśli chodzi o truvox znalazłem na angielskim ebay

coś co wyglada tak samo tylko kolor obudowy jest inny cena była 220funtow i nazywa się

Aquarius Pro Valet Carpet & upholstery cleaner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam zielone światło w domu na zakup Georga. Będę zamawiał na dniach wersję normalną na cleanstore bo refurbished nie ma.

 

Jeszcze takie pytanko

TUTAJ jeden uzytkownik Georga pisał:

"Na początek usług wydaje mi się , że będzie idealny. DO odkurzania wstępnego na zewn. jak nie ma dużo syfu to tylko wlewam trochę wody na dno i nie zakładam worka. "

 

Można tak ? Jak rozumiem, bez natrysku wówczas ale już chyba poruszaliśmy to zagdanienie, że wówczas pompa może się wykończyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz być zadowolony :) spójrz na to :)

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=8109

 

atak georgem sprzed kilku dni :) Pan wulkanizator zapomnial ze samochód mial kiedykolwiek taki wzór na siedzeniu :)

Ja ze swojej strony gorąco polecam. Sprzęt który moment się zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanko

TUTAJ jeden uzytkownik Georga pisał:

"Na początek usług wydaje mi się , że będzie idealny. DO odkurzania wstępnego na zewn. jak nie ma dużo syfu to tylko wlewam trochę wody na dno i nie zakładam worka. "

 

Można tak ? Jak rozumiem, bez natrysku wówczas ale już chyba poruszaliśmy to zagdanienie, że wówczas pompa może się wykończyć ?

 

Tak stanowczo nie można :zly:

Jest to najszybsza droga do uszkodzenia turbiny, serwis nie uzna gwarancji.

 

Pompa nic nie dostaje, bo jest po prostu wyłączona, przy odkurzaniu na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję złożyc zamówienie na cleanstore i jak przechodzę do płatności "Continue to secure payment" otrzymuję następujący komunikat:

 

An error occurred on the server when processing the URL. Please contact the system administrator.

If you are the system administrator please click here to find out more about this error.

 

 

Próbowałem z trzech kompów i nie wiem co jest nie tak. Pisałem do nich ale zero o odpowiedzi...

 

pozdrawiam

 

EDIT:

I dałem sobie spokój z Cleanstore. Wysłałem im kilka maili zero odzewu. To co by było jakbym miał jakieś problemy ze sprzętem. Lipa

Wczoraj sprzęt zamówiony u Poorboya (dziękuję bardzo za doskonałą obsługę i ofertę 8-) ) czekam na dostawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię sobie zestawienie odkurzaczy w różnych cenach. Proszę o wasze porady:

 

WD 3.200 i 3.300 da się kupić w cenie do 300zł.

 

Czy w cenie do 500zł znajdę coś lepszego od tych powyżej?

A do 700zł?

 

No i czy warto kupować coś droższego, skoro chcę tylko odświeżyć tapicerkę w samochodach w domu i ewentualnie odświeżyć kilka dywanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio zastanawiam sie nad kupnem odkurzacza piorącego.

I zastanawiam się nad kilkoma.

Karcher se 4001/4002

I nie wiem czy ktoś słyszał lub zna takie cudo, Hydro 7000.

Sprzęt będzie używany tylko do prywatnego użytku, czyli 2/3 auta co roku i np. jakaś sofa w domu.

 

A drugie pytanie, to czy jak naniosę środek czyszczący na tapicerkę, np karcher RM 519 to czy wystarczy potem przejechać maszyną i przy tym natryskując samą wodą, czy jeszcze potrzebuję dodatkowego płynu do płukania, rozrobionego z wodą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria jest taka, że preprey należy wypłukać środkiem do tego przeznaczonym. Dlatego wszyscy producenci mają tego typu płukanki. Ale jak nie masz mocno zabrudzonej tapicerki to sama ciepła woda powinna również spełnić to zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMS rok temu miałem podobny dylemat. Chciałem na odkurzacz wydać ok. 500zł wybór padł na WD 3.200. zadzwoniłem do firmy Wójcik Karcher link zapytać, czy mają ten odkurzacz w ofercie i pan przez telefon powiedział że szkoda pieniędzy na ten model, że jak już to proponuje coś z serii 7.xxx bo to dalej "Home&Garden" ale już składane na częściach z serii NT czyli profesjonalnych. Tak też zrobiłem, kupiłem WD 7.200 za 549zł i nie żałuję. Odkurzacz ciągnie jak smok, mimo że cały czas mam pierwszy worek, który jest już sporo zapełniony.

Proponuję Ci dokupić zestaw końcówek do samochodu, ja w neo24 zapłaciłem 180zł.

 

 

 

Masta ja do prania tapicerki samochodowej i meblowej używam ValetPRO Heavy Duty jako pre-spray i jako proszek do ekstrakcji RM 760. Zasada jest taka, że najpierw należy usunąć plamy pre-sprayem. Jak nie ma plam to możesz jechać od razu środkiem do prania ekstrakcyjnego. Po dokładnym odkurzeniu natryskujesz na tapicerkę rm 760, szczotką szorujesz miejsce po miejscu, odczekujesz 5 min żeby proszek rozpuścił brud i ściągasz wszystko odkurzaczem. W następnej kolejności natryskujesz i odciągasz jednocześnie. Każdy ma swoją metodę na pranie, którą trzeba sobie wyrobić, tu masz przykład wypranego w ten sposób szczura.

 

Pranie Vectra C

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio zastanawiam sie nad kupnem odkurzacza piorącego.

I zastanawiam się nad kilkoma.

Karcher se 4001/4002

I nie wiem czy ktoś słyszał lub zna takie cudo, Hydro 7000.

Sprzęt będzie używany tylko do prywatnego użytku, czyli 2/3 auta co roku i np. jakaś sofa w domu.

 

Ja mogę polecić Odkurzacz Vax. Maszyna z filtrem wodnym, sporo końcówek. Bardzo dobrej jakości wykonanie. Mamy już go z 10 lat. Częste remonty, odkurzanie garażu, piwnicy. Pranie dywanów, 3 samochodów.

 

Ciągnie tak samo :-]

 

Zdjęcie nowszego modelu, chociaż wygląd się nie zmienił. :)

 

odkurzacz-pioracy-vax-6151-sx-z-filtrem-wodnym-optimum_0_b.jpg

 

Końcówka do prania tapicerki :

 

mitsubishicolt011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niniejszym postem chciałem serdecznie podziękować Poorboyowi.

 

Dziękuję za doskonałą ofertę, gratis i szybką wysyłkę.

Całość doskonale opakowana i dodatkowo w środku mini poradnik + chemia na start.

 

Szczerze polecam zakupy u Łukasza. Dobra cena i gwarancja na towar.

 

W piątek odebrałem Georga a dzisiaj były pierwsze testy. W miarę szybko ogarnąłem co i jak z maszyną, instrukcja obrazkowa doskonała, odkurzyłem na sucho a potem pranie wykładziny u teściów w bocznym pokoju. Była potwornie zaniedbana. Nie prana chyba nigdy a ma już ponad 10 lat. Nie wiem czy za bardzo jej nie przemoczyłem przy odsysaniu bo dorabiałem ekstrakcji bo było mało, ale każdy pasek musiałem przejechać kilka razy. Prespray rozrobiony wg wskazówek, napryskany opryskiwaczem Kwazara.

Też na początku nie wiedziałem czy dobrze robię bo w sumie nic się nie pieniło itp. a to mój pierwszy raz :kox: Wykładzina taka szara biurowa, mocno zbita w niektórych miejscach, ciężko było wcierać bo była wręcz śliska. Odczekałem 10 min i ponownie wtarłem szczotką (którą dostałem od Łukasza, potem zmieniłem na nieco twardszą), żadnej piany nic tylko mokrawo. A potem ekstrakcja i intensywne wietrzenie pokoju. Nie wiem czy za dużo nie pryskałem, ale dopiero po kilku przejazdach schodziło. Z efektu jestem bardzo zadowolony, jutro zobaczę jak wszystko wyschnie. Wykładzina dostała drugie życie.

A na długi weekend biorę się za Avkę.

 

I tu chciałem Was podpytać. Jaką ilością presprau i ekstrakcji powinienem ogarnąć siedzenia i kanapę ? Boję się ich przemoczyć…

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.