Skocz do zawartości

Twój arsenał 3


Eryczek

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę nowości wpadło do arsenału 😁 przez wielu chwalony "szwagier" to będziemy sprawdzać. 

Mafra Maniac Line coś czego jeszcze nie miałem a mnie zaciekawiło i powiem że zapowiada się sztos. QD zarzucony na szybko na maskę i w domu na lakierowane meble pokazał super śliskość , bezproblemowy szybko wyparowuje. Kropelki- cudne, okrągłe grubaski 😁

Niestety był mały wypadek w transporcie....

c1_20240302_22394978.jpeg.1fffaeb0fc98554c0f89083b11174125.jpeg

QD od SWAGa zarzuciłem dzisiaj i zobaczymy jak się będzie spisywać. Zapach jakiś wieloowocowy, bardzo przyjemny, nie za słodki. Atomizer mistrz oszczędności. 

Aenso zapach orbit- po kupnie dresingu do opon musiałem mieć zapach 😎 bardzo fajny i długo się utrzymuje w samochodzie jak i w domu 👌 inny niż zapachy samochodowe. 

Z racji małego wypadku w transporcie i wylania się ok 1/3 QD @MrCleaner zareagował błyskawicznie i wysłał jeszcze raz produkt plus trochę gratisów 🥳 c1_20240302_22394947.jpeg.dde298fc5913ad32281027b4250655bf.jpeg

Dzięki @MrCleaner 🫶

  • Lubię to 10
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Zakupy z ostatnich dwóch miesięcy.

20240302_130218.jpg.c3f4f4838dff9dfe6feeeb49b27ef0ec.jpg

VASCO Prewash Tixotrop. Najlepsze wg mnie mycie wstępne, połączone z usuwanie resztek asfaltu👍. Przy okazji pytanie do osób które go używały, znaleźliście coś lepszego od niego. Przerobiłem kilka odsmalaczy ale lepszego produktu od Vasco nie trafiłem.

Fireball Emerald Shampoo - bo jest świetny🤩

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Eryczek napisał(a):

VASCO Prewash Tixotrop. Najlepsze wg mnie mycie wstępne, połączone z usuwanie resztek asfaltu👍. Przy okazji pytanie do osób które go używały, znaleźliście coś lepszego od niego. Przerobiłem kilka odsmalaczy ale lepszego produktu od Vasco nie trafiłem

Przerobiłem na prawdę masę różnych produktów typu tar&glue i fakt Vasco to top produkt o ile mamy czas dać mu popracować, Kiurlab Tarpen jest świetny ale wychodzi drogo.  Coś zmienili w prickbort bo jest niesamowicie słaby
Polecić mogę:
Ultracoat tar&glue remover
Kiurlab Tarpen
Nie widzę sensu wydawać kupy kasy na Tara od Gyeona czy Carpro ponieważ to produkty dopakowane rozpuszczalnikami i lepiej działają punktowo na fibrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, zeea napisał(a):

@Eryczek Nakładasz go z oprysku? Nie robi problemów na  gołych plastikach ?

Nie, nic nie odbarwia, nie wchodzi w żadne reakcje.

2 godziny temu, Gardor napisał(a):

Polecić mogę:
Ultracoat tar&glue remover
Kiurlab Tarpen
Nie widzę sensu wydawać kupy kasy na Tara od Gyeona czy Carpro ponieważ to produkty dopakowane rozpuszczalnikami i lepiej działają punktowo na fibrze.

Ultracoata używałem jak się pojawił. Był ok, może trochę za szybko wysychał. Wtedy używałem głównie Prikborta i pamiętam że uznałem że produkty są porównywane. Natomiast zakup vasco wg mnie, był odczuwalną różnicą jakościową i przy nim zostałem.

Kiurlaba Tarpena nie używałem. Jest żelowy czy płynny?

Co do Gyeona i Carpro - pełna zgoda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eryczek napisał(a):

VASCO Prewash Tixotrop. Najlepsze wg mnie mycie wstępne, połączone z usuwanie resztek asfaltu

Dobrze rozumiem, że Vasco zastępuje Ci zwykły prewash w postaci jakiejś piany/oprysku, a na dodatek usuwa jeszcze drobinki asfaltu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, belzebiasz napisał(a):

Dobrze rozumiem, że Vasco zastępuje Ci zwykły prewash w postaci jakiejś piany/oprysku, a na dodatek usuwa jeszcze drobinki asfaltu?

W cotygodniowym myciu auta, oczywiście nie. Natomiast przed położeniem wosku, można tak powiedzieć. Vasco zdejmuje NAPRAWDĘ dużo, nie tylko drobinki asfaltu. Oprysk z APC robię, bo nie mogę się odzwyczaić😀 ale kiedy na koniec myje auto rękawicą to woda w wiaderku jest przezroczysta.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@belzebiasz, Vasco w Polsce jest błędnie nazywane Tar and Glue Remover'em, a tak tak naprawdę jest to Prewash do usuwania najcięższych zabrudzeń - asfaltu, soli drogowej, smarów itd. Jego największymi zaletami jest długi czas pracy i bezpieczeństwo, można go zostawić na kilka godzin i nie wyrządzi żadnych szkód 😉 

  • Lubię to 4
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Slovak napisał(a):

@belzebiasz, Vasco w Polsce jest błędnie nazywane Tar and Glue Remover'em, a tak tak naprawdę jest to Prewash do usuwania najcięższych zabrudzeń - asfaltu, soli drogowej, smarów itd. Jego największymi zaletami jest długi czas pracy i bezpieczeństwo, można go zostawić na kilka godzin i nie wyrządzi żadnych szkód 😉 

Większość z odsmalaczy można by nazwać prewashami. Mniej lub bardziej skutecznymi. 

Co zimę zaskakuje mnie praca, moje białe auto nigdy nie zabezpieczone, zima nawet nie płukane. Kończy się zima i jest problem umyć kombinacja piana/szampon. Gdy wleci jakiś tar cały ten osad jest tak zmiękczony że wtedy można użyć gąbki i szamponu i biały znów jest "biały" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, Tomas-sg napisał(a):

Gdy wleci jakiś tar cały ten osad jest tak zmiękczony że wtedy można użyć gąbki i szamponu i biały znów jest "biały" 

To po Vasco, nie trzeba nawet używać gąbki - wystarcza myjka ciśnienowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eryczek napisał(a):

To po Vasco, nie trzeba nawet używać gąbki - wystarcza myjka ciśnienowa.

Szczerze nie pamiętam, brud zbiera się cholerny. Jeszcze 2 może 3 tygodnie i możliwe że skończy się zima to wyciągnę Vasco i sobie sprawdzę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Tomas-sg said:

Większość z odsmalaczy można by nazwać prewashami. Mniej lub bardziej skutecznymi. 

Brakuje im odpowiedniej penetracji i separacji zabrudzeń, od początku są tworzone z myślą o usuwaniu danego rodzaju zanieczyszczeń. Vasco jest o wiele wszechstronniejszych preparatem i obecnie, nawet nie ma do czego go porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 19.02.2024 o 16:23, przemas.p napisał(a):

Dostałem na walentynki więc muszę się pochwalić emoji16.png
 

Smarowałeś już tym Primo Waxem?

Chciałbym sobie kupić pierwszy wosk od Infinity. Wstępnie padło właśnie na Primo ale za dużo o nim nie znalazłem:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tarów dobrym i w miarę tanim jest jeszcze CarLab.

 

Dziś poczyniłem testy woolpada z aliexpress i to jest bajka a nie praca. Jedyna wada że gnój na jedno zamoczenie w wiadrze zabiera z niego jakieś 2l wody. Wiadro z Casto, 10l wody z szamponem, 4 zamoczenia i pad już leżał na gritguardzie. Jeszcze nie wiem jak z dbaniem o niego. Jak wyschnie to jutro spróbuję go rozczesać.

 

IMG_20240303_192818.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Slovak napisał(a):

@belzebiasz, Vasco w Polsce jest błędnie nazywane Tar and Glue Remover'em, a tak tak naprawdę jest to Prewash do usuwania najcięższych zabrudzeń - asfaltu, soli drogowej, smarów itd. Jego największymi zaletami jest długi czas pracy i bezpieczeństwo, można go zostawić na kilka godzin i nie wyrządzi żadnych szkód 😉 

Dokładnie tak jak piszesz Damian, ciężko vasco porównać do innego produktu.

A nawet jak zostanie coś smoły po umyciu, to po wysuszeniu zawsze można punktowo zaatakować np. zmywaczem silikonowym i po problemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smarowałeś już tym Primo Waxem?
Chciałbym sobie kupić pierwszy wosk od Infinity. Wstępnie padło właśnie na Primo ale za dużo o nim nie znalazłem:(.
Jeszcze nie miałem okazji ale @antek1987 pisał że jest spoko. Dziś mnie korciło bo Vonixx Blend i Infiniti wax Diablo na golfie już dogorywają ale nie miałem na to czasu. Wrzuciłem na szybko hydro foam od Fireball, jak zdechnie to będzie woskowanie .

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.