Skocz do zawartości

Usuwanie Water Spotów


kiler113

Rekomendowane odpowiedzi

@dejnasm A co tam z bycia pro. Psikasz na fibrę albo lakier (musi być chłodny) polerujesz, w pogotowiu druga mokra fibra i po temacie 🙂 Tylko pamiętaj kwas pewnie zeżre ci większość wosków i niewidzialnych wycieraczek. Nie wiem jak jest w przypadku dedykowanych produktów do water spotów, ale domyślam się że chemii nie oszukasz i osad trzeba traktować kwasem więc efekt ten sam. Jak nie jesteś pewny to zacznij od rozrobienia takiego kwasowego cleanera 1:15 i zobacz czy schodzi. Przy takim stężeniu krzywdy nie zrobisz. Jesli masz nagminnie problem z waterspotami to polecam kupić QD Koch FSE, nie raz ratuje sytuacje. Na świeże waterspoty po myciu bajka, rusza nawet te starsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że auto na którym leży powłoka ale ma podklad w postaci CarPro essence jest znacznie mniej podatna na ws to raz, ale dwa najważniejsze ze duzo łatwiej można je zdjąć.

Obserwacji poddałem tą samą powłoke jednakże jedno auto bez drugie z podkładem w postaci essence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po każdym myciu osuszysz dokładnie auto i użyjesz QD to ich nie będzie- nowych.

Twoje jeśli są świeże i nie leżały na słońcu długo powinny zejść dedykowanym preparatem.

Ja raz nie wysuszyłem i już zostały. Na ten moment nic nie pomaga- na szczęście tylko na masce więc maska do polerki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym pomysłem na ciężkie do usunięcia waterspoty może być 3D Eraser Water Spot Remover.

Z racji swojej żelowej konsystencji produkt łatwo się aplikuje, próbowałem na mniejszych i większych śladach i usuwał bez bez problemu.

Ważne, żeby później lakier zneutralizować czystym QD lub produktem typu waterless. Na szybach produkt powinien być nie dłużej niż minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym pomysłem na ciężkie do usunięcia waterspoty może być 3D Eraser Water Spot Remover.
Z racji swojej żelowej konsystencji produkt łatwo się aplikuje, próbowałem na mniejszych i większych śladach i usuwał bez bez problemu.
Ważne, żeby później lakier zneutralizować czystym QD lub produktem typu waterless. Na szybach produkt powinien być nie dłużej niż minutę.

A jak oceniacie go w stosunku do Gtechniq W9?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator Ja tego nigdy nie zostawiam żeby sobie leżało. Robię to tak, upewniam się że stoję w cieniu a szyba jest chłodna. Kilka strzałów z atomizera na MF (tak żeby było dość sporo tego produktu) i poleruję do uzyskania zadowalającego efektu, potem biorę mf z wodą albo płynem do mycia szyb i poleruje pozostałości po kwasie. W ten sposób bardzo szybko pójdzie usuwanie water spotów a jak trzeba to można dać mocniejsze stężenie. Stosowałem nawet czysty Valet pro Blue Gel Wheel Cleaner na szybę i wszystko jest ok. 

Na lakierze jak widać też radzi sobie fest, co do szkła to jestem innego zdania niż autor filmu 🙂 Jednak jak z wszystkim trzeba wpierw przetestować w mało widocznym miejscu albo gorszym aucie 😄 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was pytanie co byście mogli poradzić na takie waterspoty, bo nie mam już do tego sił na aucie była robiona korekta lakieru i nałożony soft99 po pierwszym myciu już się porobiły takiego rodzaju plamy, które udało mi się zlikwidować dopiero wełną i pastą cutingową, a po wczorajszym myciu znów wyskoczyły ;/ Dziwne jest ponieważ zawsze suszę auto po myciu dość dokładnie.

20200604_163536.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oellll09@gmail.com miałem u siebie taką sytuację. Nie usunąłem do końca chemicznie water spotów a następnie zrobiłem korektę. Po jakimś czasie wyszły spowrotem i już nie dało rady ich usunąć, bynajmniej mi się nie udało 🤣 ponowne polerowanie je znów zamaskowało na jakiś czas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, S2ybki napisał:

Co sądzicie o shiny garage spot off, poradzi sobie?

po wyglądzie nikt nie powie, 

na lakierze jak nie pomaga wsr to polerka

 

metody od najłagodniejszych stosowane na szybach:

płyn do szyb z odkamieniaczem

WSR

Pasta polerska tnąca na twardym padzie

pasta do szyb z dodatkiem tlenku ceru + filc

tlenek ceru

 

polecam shiny garage glass polish pro, sprawdza się gdy jest grubo i wsr oraz pasty polerskie na twardych padach zawodzą

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cięższe przypadki, zarówno na lakierze jak i na szybie, wysoką skuteczność wykazuje 3D Car Care Eraser.

Aplikując na szyby należy usunąć bezpośrednio po aplikacji i nie doprowadzić do wyschnięcia, pózniej dobrze jest zneutralizować czystym qd bez wspomagaczy.

Produkt jest w formie żelu, wydajność bardzo duża!

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.