Skocz do zawartości

9H MrFix


Gość Malwin41

Rekomendowane odpowiedzi

https://pl.aliexpress.com/item/Car-Liquid-Ceramic-Coat-Auto-Detailing-Glasscoat-Anti-scratch-Polish-Car-Motorcycle-Paint-Care-Super-Hydrophobic/32824099643.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2c8c5c0f0KgbzC

Ja zamawiałem z tej aukcji, przejrzałem prawie cały feedback i na większości zdjęć była zdrapka, na niektórych fotkach pudełeczko było dodatkowo jeszcze w zgrzewanej folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zamawiałem, przyszła dwa dni temu. Jak będzie chwila dodam zdjęcia

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2018 o 13:36, Bullitt napisał:

Ja myślę że nie ma się co z nimi pierdzielić i zakładać spór jak nie ma zdrapki. Zwłaszcza jeśli wygląda to tak jak przedstawił krzygaj.

Spór o taką rzecz na aliexpress, będzie wyglądał tak, że będą kazali Ci odesłać NA SWÓJ KOSZT do Chin powłokę, a oni CI oddadzą pieniądze te, które zapłaciłeś na początku, czyli pewnie koszt powłoki + free shipping. Za Twoją paczkę Ci nikt nie odda. Najtańszy list do chin to chyba koszt ok 20pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tommy Lee napisał:

https://pl.aliexpress.com/item/Car-Liquid-Ceramic-Coat-Auto-Detailing-Glasscoat-Anti-scratch-Polish-Car-Motorcycle-Paint-Care-Super-Hydrophobic/32824099643.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2c8c5c0f0KgbzC

Ja zamawiałem z tej aukcji, przejrzałem prawie cały feedback i na większości zdjęć była zdrapka, na niektórych fotkach pudełeczko było dodatkowo jeszcze w zgrzewanej folii.

Również zamówiłem z tej aukcji 3 szt i wszystkie w pudełku z hologramem i dodatkowo w folii zgrzewnej. Zrobiłem dzisiaj test na kapslu i faktycznie robi się szkiełko więc jest ok 😀 jutro kładziemy na auto.

P.s docieraliście mokrą fibrą czy na sucho ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie również zrobiłem próbkę. Powłoka zamawiana tutaj:

https://pl.aliexpress.com/item/Car-Polish-Anti-scratch-Auto-Detailing-Glasscoat-Motocycle-Paint-Care-Super-Hydrophobic-Glass-Coating-9H-Car/32817141371.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.25ed5c0fBtf3KO

Nalałem kilka kropel na kawałek plastiku, po 10h krople zaschły i dały się wykruszyć (pod palcem gumowate). Może powinienem czekać dłużej to utwardziłoby się to mocniej. Koniec końców i tak wiemy, że twardości nabiera po kontakcie z wodą (wilgotna mikrofibra na docieranie) więc może coś z tego będzie.

33594048_2073483956253329_2759517849184632832_n.jpg

33432959_2073483939586664_2109062459707883520_n.jpg

33421572_2073483949586663_613504355605151744_n.jpg

Żeby urozmaicić wrażenia dodam, że opakowanie mam ze zdrapką, a całą resztę jak to po prawej stronie co zaprezentował w swoim teście Krzygaj (może za wyjątkiem gąbki, która wygląda jak ta po lewej, ściereczki i dozownik w butelce jak te po prawej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały upload powłoki Mr Fix 9H na Tesli (folia) - po około miesiącu od położenia jednej warstwy - kropelki od deszczu (szybki wjazd na blaszak - ucieczka przed burzą 🙂

vDeFkc0.jpg

90DJJVF.jpg

LpoGy8I.jpg

Kropelki na boku słabe z racji że dopiero zaczynało padać (auto było na parkingu); maska ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę popsuje światopogląd 😉
Mam taką samą powłoke bez naklejki oraz kodów jak @krzygaj
dokładnie ta po prawej stronie, ostatnio nakładałem na szyby działa, na lakier dalej bym tego nie kładł, dlaczego ? bo nie i koniec 🙂
Jednak stwierdziłem że zrobię test i naleje do koreczka trochę powłoki, i o dziwo moja normalnie zastygła, i można było ją normalnie wykruszać.
Nie wiem czy potrzebuje wilgoci, czy czegoś mokrego do utwardzenia gdyż ja nie czytają nawet instrukcji 😄, kładłem ją bez niczego mokrego i dalej działa a z jej docieraniem nie miałem problemów 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładłem dzisiaj mrfixa i tak: pierwsza próba suchą mikrofibrą masakra, wszystko się maże, lakier tępy, trzeba się strasznie namachać fibrami zanim wkroczy jakaś śliskość lakieru. Następny ruch to najpierw mokra mikrofibra i później sucha, trochę lepiej ale również bez szału bo przez długi czas lakier jest tępy. Spodziewałem się czegoś lepszego po zachwalanej aplikacji w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zibi-M napisał:

Kładłem dzisiaj mrfixa i tak: pierwsza próba suchą mikrofibrą masakra, wszystko się maże, lakier tępy, trzeba się strasznie namachać fibrami zanim wkroczy jakaś śliskość lakieru. Następny ruch to najpierw mokra mikrofibra i później sucha, trochę lepiej ale również bez szału bo przez długi czas lakier jest tępy. Spodziewałem się czegoś lepszego po zachwalanej aplikacji w tym temacie.

No to ja mam zupełnie inne doznania,  też dzisiaj kładłem i docieranie bajeczne, najpierw przecierasz natarty element wilgotną i przecierasz suchą, jak ktoś zainteresowany efektem jest relacja, zrobimy za jakiś czas update jak to się sprawuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strus napisał:

Pany, po jakim czasie należy to to docierać ?

Ja czekałem najpierw około 5 minut później około 3 bo o ile dobrze pamiętam to na instrukcji wyczytałem,że w lecie czekać 5 minut a w zimie 10 co jest całkowicie bezsensowne bo wiadomo lato czy zima pojęcie względne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno szybkie pytanie - aplikator jest za duży żebym dokładnie pokrył ramiona felg. Czym go zastąpić ?

 

I czym zastąpić te ściereczki z zestawu ? Bo jedną zużyłem na szyby a drugą zużyję na felgi. Czy błędnie założyłem że to są jednorazówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strus napisał:

To jeszcze jedno szybkie pytanie - aplikator jest za duży żebym dokładnie pokrył ramiona felg. Czym go zastąpić ?

 

I czym zastąpić te ściereczki z zestawu ? Bo jedną zużyłem na szyby a drugą zużyję na felgi. Czy błędnie założyłem że to są jednorazówki ?

Jednorazówki bo twardnieją i nie da się tym nakładać.
Zastąp to normalnie składajac sciereczke typu squede z car pro,gyoena etc. w mały kwadracik i atakuj 🙂
Albo klasycznie bawełnianym płatkiem kosmetycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się - dotarła buteleczka z Ebay i mogę porównać ją z tym z Aliexpressu - niestety z Ebay - bez pudełka, z tą dziwną ściereczką zamiast papierowych, i z "zatyczką" oraz inną czcionką - aplikatory też odrobinkę różne. Wersja z Ali bez zatyczki w pudełeczku ze zdrapką. Zapach taki sam.  Wła śnie robię próbę "kapsla"

Screenshot 2018-05-30 18-29-30.jpg

Screenshot 2018-05-30 18-29-14.jpg

Screenshot 2018-05-30 18-29-22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się skusiłem, jaka by wersja nie przyszła to za tę cene nie bede wybrzydzał ani tez i moje felgi nie będą 😄 Panowie jak to w koncu jest z aplikacją?

1. Nakładam

2. Odczekuje 2-5 minut (w zależności od temperatury na zewnątrz)

3. No i teraz najważniejsze, atakujemy to wilgotną a nastepnie suchą mikrofibrą czy tylko suchą? 

Czytam, czytam i dalej nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DaV napisał:

I ja się skusiłem, jaka by wersja nie przyszła to za tę cene nie bede wybrzydzał ani tez i moje felgi nie będą 😄 Panowie jak to w koncu jest z aplikacją?

1. Nakładam

2. Odczekuje 2-5 minut (w zależności od temperatury na zewnątrz)

3. No i teraz najważniejsze, atakujemy to wilgotną a nastepnie suchą mikrofibrą czy tylko suchą? 

Czytam, czytam i dalej nic nie wiem.

W instrukcji jest,że mikrofibrę moczymy w wodzie, wyciskamy tak żeby z niej nie kapało i przecieramy panel. Później bierzemy sucha mikrofibrę i docieramy do uzyskania zadowalającego efektu. Można użyć później trzeciej dla pewności ale z tego co zauważyłem ta powłoka prawie wcale nie przyciemnia więc nie wychodzą mazy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.