Skocz do zawartości

9H MrFix


Gość Malwin41

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też nałożyłem specyfik na pół maski, na drugiej połowie QD z Gtechniq nakładane w tym samym dniu, po stronie pasażera mr fix, u kierowcy gtech. Kropelkowanie mr fixa super, podczas deszczu mało co kropel utrzymywało się na masce, bo od razu zjeżdżały, po drugiej stronie krople wyraźnie brzydsze i na madce więcej wody. Zaskoczył mnie wygląd maski na drugi dzień, jak już było sucho, strona z mr fixem na żywo była praktycznie czysta (zabrudzenia, pył, kurz) spłynęły razem z deszczem, zaś po drugiej stronie wyraznie widac brud.

 

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kudłaty znam siebie, nigdy w życiu nie zrobiłbym połowy elementu czy auta i tak jeździł potem
Niestety to najlepszy (i chyba jedyny sposób) aby się przekonać czy warstwowanie przedłuży żywotność. Każdy jeździ w innych warunkach, więc jak sam nie sprawdzisz to się nie dowiesz
Ja osobiście zamierzam w testowym aucie nałożyć druga warstwę dopiero jak zauważę osłabienie działania, a druga warstwa tylko na przetłoczeniu maski (niewielki fragment )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wczoraj założyłem felgi, pogoda zmienna, pół godziny słońca, trzy godziny deszczu i na odwrót.
Felgi pokryte jedną warstwą MR.FIX
Przebieg:
162555 km - 25.04.2018
Stan felg:
324afea909afa8965703a9676f21431a.jpg


Będę tu wrzucał aktualizację co mycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2018 o 09:56, krzygaj napisał:

Zauważyłem, że są 2 wersje tej powłoki (przynajmniej tak mi się wydaje):

  1. Z naklejką do weryfikacji autentyczności:

HTB13SUvdlHH8KJjy0Fbq6AqlpXa2.jpg.c834a84db2402704fb1c1757028d7d61.jpg

2. Bez naklejki - i ta wydaje mi się jakaś podróbką - niestety taką powlokę też otrzymałem, ale w drodze jest już druga teoretycznie z naklejką

@Treys może to był wersja bez naklejki albo źle przygotowana powierzchnia albo zapchała się?

@krzygaj , @Ronin78  - możecie podać skąd braliście? Mam taką jedną z kodem qr (około 10 dolców na ali). Patrzę na ebay a tam jest tego kupa połowę taniej - tylko wyglądają podejrzanie.

 

Poszperałem i tak jak piszesz @krzygaj, jest kilka wersji. Oryginał to taki z naklejką na czystej części opakowania. Naklejka jest ze zdrapką (napis w języku angielskim) a pod nią numer. Nie znalazłem taniej niż 9.99.

Są też takie z fejkową naklejką (napis to jakieś chińskie znaczki). Naklejka jest też umieszczona w różnych miejscach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rygryss napisał:

W tej ofercie inne fotki są w opisie a inne w feedbacku. W opisie sprzedawcy wygląda jak oryginał, natomiast z wrzuconych fotek przez kupujących już jest co innego. Myślę że to podróba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej ofercie inne fotki są w opisie a inne w feedbacku. W opisie sprzedawcy wygląda jak oryginał, natomiast z wrzuconych fotek przez kupujących już jest co innego. Myślę że to podróba.
Ja również zamówiłem od tego chińczyka. Na dniach powinno do mnie trafić to wyślę fotki :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Adaszek96 napisał:

Ja również zamówiłem od tego chińczyka. Na dniach powinno do mnie trafić to wyślę fotki :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Ja właśnie patrzyłem na swoje opakowanie. Jest takie jak pisałem , na pustej stronie zdrapka. Pod nią numer.

Zamawiałem stąd Link 1  - dość długo szło ale oryginał.

Dziś zamówiłem jeszcze od tego sprzedawcy Link 2

Oba w feedbackach mają takie same foto.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smelbo napisał:

@krzygaj , @Ronin78  - możecie podać skąd braliście? Mam taką jedną z kodem qr (około 10 dolców na ali). Patrzę na ebay a tam jest tego kupa połowę taniej - tylko wyglądają podejrzanie.

 

Poszperałem i tak jak piszesz @krzygaj, jest kilka wersji. Oryginał to taki z naklejką na czystej części opakowania. Naklejka jest ze zdrapką (napis w języku angielskim) a pod nią numer. Nie znalazłem taniej niż 9.99.

Są też takie z fejkową naklejką (napis to jakieś chińskie znaczki). Naklejka jest też umieszczona w różnych miejscach.

 

Ja zamówiłem tutaj, jeszcze nie dotarło:

https://m.aliexpress.com/item/32845196261.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wczoraj zapodałem powłokę na felgi. Dwa tygodnie temu odebrane z lakierowania.

Felgi umyte chemią, Rotonem, zmywaczem silikonowym, IPA. Próbowałem aplikować powłokę na felgi za pomocą dołączonego aplikatora, ale okazał się za duży, więc użyłem płatka bawełnianego - a Wy jak aplikujecie na felgi?

D1pjzMph.jpg

Co do samej powłoki, to mam wersję bez zdrapki - także zobaczymy czy długo posiedzi. Zapach nie jest jakiś drażniący, nawet można powiedzieć, że przyjemny i słodki. Aplikowanie z butelki jest dosyć problematyczne - nie zawsze kropelki wylatują z dziurki w dozowniku tylko leci gdzieś bokiem i po butelce, ale czego się spodziewać za 8$ :D, byle trwałość była dobra.

Na lakier wskoczy gdzieś w okolicach września.

Aktualny przebieg - 264658 :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz felg test jeszcze będzie na wydechu :kox:. Nie wiem czy widać dobrze na zdjęciach - robione telefon i w garażu.

Popieściłem go trochę papierkiem 2500:

PamIILih.jpg

Zestaw roboczy:

rCe9tQph.jpg

50/50 - lewy przed polerką:

gHuspdFh.jpg

Przed poszedł zmywacz silikonowy i IPA. Po nałożeniu:

EkNVoHPh.jpg

2rNlFg6h.jpg

Przebieg 264698

Takze na polowie tylnej szyby mam Rain-X i Mr Fix - auto kombi

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus Póki co auto nie wyjechało z garażu od niedzieli :tongue:, ale w tygodniu z jednej strony auta z bocznych własnie ściągnąłem Rain-X i nałożyłem powłokę. Dodatkowo powłoką natarłem także pióra wycieraczek.

Niestety nie zaryzykowałem powłoki na przedniej szybie jeszcze.

Czy podsumowując mam na:

  • felgach
  • wydechu
  • połowie tylnej szyby(druga Rain-X)
  • bocznych z jednej strony auta(z drugiej Rain-X)
  • piórach wycieraczek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz na przedniej szybie stosować - ja mam u siebie nałożoną na przednie szyby w dwóch autach - od ok 60 km/h zaczyna ładnie odpychać wodę - sprawdzone dziś podczas opadów, a nakładałem ją nawet nie pamiętam już kiedy- na pewno było w okolicach 3 stopni C, więc już troszkę leży i nadal działa. 
Przydała się także, gdy samochód obok wjechał w "wielką wodę" i wylądowała cała na boku mojego auta - dosłownie i w przenośni spłynęło to po nim jak po kaczce :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 163613km - 13.05.2018 zrobione 1058 km (18 dni, deszcze, upały, grad itp.), felgi płukane w międzyczasie 2 razy. Dziś umyte Excede wheel cleaner, krople może nie pozwalają(podobne jak po ADBL SSW na dachu nakładane prawie w tym samym czasie) , ale brud zszedłby pewnie nawet bez cleanera.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zaznaczał na początku - jakieś dziwne pudełko także może miał jakąś podróbkę. Niby zjechał ją równo, ale kto wie co było w buteleczce.

Mimo to zamówiłem kolejną buteleczkę - jak wyjdzie lipa na lakierze po aplikacji, to zostanie do szyb, felg i wydechu :-]

Dla mnie ważne żeby przetrzymało zimę - jak wytrzyma dłużej, to dodatkowy plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.