Skocz do zawartości

9H MrFix


Gość Malwin41

Rekomendowane odpowiedzi

@zibi-M Co do warstwowania robiłem też male próby, i ogólnie zachowanie powłoki jest takie samo. Warstwy kładłem w 12h odstępach. Co do wytrzymałości warstwowanych elementów wielki znak zapytania. Na razie 1 warstwy nie mogę ubić. Czekam z testem soli do środy zobaczymy jak to wyjdzie. 

W instrukcji jest jest wzmianka o zdolności Anti-Graffiti i mam ochotę to sprawdzić. Tylko nie wiem jak to rozumieć. Opcja numer jeden to taka że usuwasz powłokę na której jest farba i lakier nie ucierpiał lub opcja numer dwa że farba łatwo zejdzie z powłoki. Sprawdzimy w czwartek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przygotowałem felgę aluminiową (papiery do gradacji 2000, następnie DA + Autosol + miękki pad), potem IPA 1:1, obecnie felga schnie po myciu - jutro próba powłoki:

1AQHyg6.jpg

EDIT 11.04:

saHZGtf.jpg

4IyJMwC.jpg

Po podschnięciu powłoka zaczyna się lekko mienić:

caY1T0x.jpg

Po przetarciu mikrofibrą:

lvxav20.jpg

Koła odstawione do wyschnięcia; jutro przed wyjściem do pracy potraktuje je deironizerem/degreaserem/APC i zostawię do powrotu - zdam relację. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o 8 rano, po 12h suszenia powłoki w suchym pomieszczeniu (kotłownia) zabrałem się za testowanie powłoki. 

Tak kropelkuje przy atomizerze mglowym:

Myy4E9C.jpg

Tak kropelkuje pod strumieniem lancy:

Ic5VB6m.jpg

Jedna felga została potraktowana skoncentrowaną chemią do mycia silników:

1EFH7Y3.jpg

Druga felga została potraktowana APC Excede 1:1:

aZatDQF.jpg

Felgi splukam wodą o godz 20:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyniki testu - niestety musiałem wieczorem jeszcze wrócić do biura zaś w telefonie bateria była na wykończeniu, stąd brak flesza ale nic :)

Stan na wczoraj, godzina 22:00:

Koła miały na sobie zaschnięty film z APC/degreasera, stąd wypędzelkowałem je szamponem Sonax:

PwYbkZ1.jpg

Lewa felga - po degreaserze - jak widać, powłoka trzyma się bardzo dobrze, nie zauważyłem żadnego osłabienia hydrofobowości:

91XgUOV.jpg

Prawa felga - po użyciu APC 1:1 również pięknie kropelkuje - nie wiem czemu ale jedno z ramion felg (polerowane) tafluje, nawet po ponownym wymyciu i wysuszeniu - albo APC zjadło powłokę na tym jednym ramieniu albo... zapomniałem go zabezpieczyć :)pozostale ramiona (również potraktowane APC) bardzo ładnie odpychają wodę:

9Ll5jKg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wtrącę się.

Zaczynam wątpić w sens jakichkolwiek testów chemicznych na kosmetykach detailerskich ;)

Od 4 dni próbuje usunąć i z taflować klapę na której leży Shiny Garage Wet Protector i Tenzi Quartz Shampoo. Wciąż kropelkuje jak szalona.

Doszło do tego już, że używałem płynu do ściągania naklejek, różnego rodzaju APC, Domestosa x2, płynów do czyszczenia łazienki z kamienia i innej agresywnej chemii.

A teraz na klapie leży sół...

DSC08734.jpg


DSC08736.jpg


DSC08737.jpg


DSC08738.jpg


DSC08739.jpg


DSC08740.jpg



Nic nie pokaże trwałości danego środka jak realne warunki drogowe ;)

52 minuty temu, vangsta napisał:

Mam wyniki testu

Zakładaj te koła na auto i jeździj ;)

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście od 2 dni próbowałem ściągnąć z testowych drzwi dwa woski: Soft99 Kiwami i FK Hi-temp
Poszła różna chemia wszędzie DOTYKOWO:
APC Bulldozer 1:10, 1:5, 1:1, APC ADBL, Prickbort, SG Citrus Oil 1:20, Cleaner SG. Po każdej chemii wlatywała na przemycie IPA 1:1. Po takich zabiegach woski siedziały jak wściekłe, może bardzo deeliaktnie osłabły :o Wczoraj mówię... co jest do cholery.
Przypomniało mi się ze mam jeszcze Tenzi Truck. No to pyk stężenie 1:20 i oprysk.   Spłukanie i...w koońcu zaczęło coś taflować ale nie całościowo. Na drugą aplikacje juz brakło czasu, dzisiaj coś może podziałam dalej ;)  

 Takze @Domel od sobie polecam Tenzi Truck

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.