Skocz do zawartości

9H MrFix


Gość Malwin41

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od września mam położony mr. fix "premium" i nadal ma się dobrze. Moim zdaniem widać różnicę między niebieskim już podczas nakładania. Ten obecny szybciej przesycha i trzeba uważać, bo jak zaśpimy, to ciężko później to wetrzeć. Stąd zamawiałem i na wiosnę też sobie zamówię. https://pl.aliexpress.com/item/32980035733.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.78e45c0fNZLYf4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie na aucie żony, gdzie 2 warstwy Fixa położyłem w maju(auto niegarażowane) na masce już jest tafla, dach słabe hydro, ale jeszcze walczy, natomiast pionowe powierzchnie mają się bardzo dobrze - zderzaki, doły drzwi itd...

Maskę i dach ostatnio myłem CT CitrusFoam, CT TechCleaner(tu też przecierałem także stężeniem 1:5) - zastanawiam się czy jeszcze próbować wsr, dekontaminanacji czy deironizacji - nie wiem czy to coś jeszcze wniesie?

Zastanawiam się także nad umyciem CarPro Reset - TechCleaner już powinien odetkać jeżeli coś miałoby jeszcze być.

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzygaj napisał:

Co radzicie

MrFix (ten niebieski, ale podejrzewam, że i ten czarny również) to podobno powłoka polimerowa, bez dodatku składników ceramicznych (muszę odnaleźć w Necie wpis, gdzie laboratoryjnie sprawdzono skład tego produktu i nie odnaleziono nawet śladu ceramiki). Jeśli tak jest rzeczywiście, to jest to produkt podobny do Sonax NPS i odtykanie kwasowymi produktami niewiele daje, poza osłabianiem powłoki. Znajdę ten artykuł, to wrzucę link - ciekawie się czytało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 Dzięki - podeślij jak coś tam odkopiesz.

Spróbuję jeszcze dać jej ostatnią szansę - zamówiłem teraz CarPro Reset, może pomęczę trochę deironem,t&g i wsr - jak nic nie pomoże, to maskę i dach przelecę cleanerem i walnę ponownie Fixa - mam jeszcze trochę buteleczek 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.