Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

To zatem czekamy na film z działania ub1103 od novus'a

 

Cena obydwu modeli jest praktycznie taka sama, a juz po budowie widać ze UB1103 jest trochę większe, skoro jest regulacja sily dmuchawy, to moge mieć też 2.8 jak w starszym modelu, ale też moge dołożyć na maksa i mieć 4.1 m3, a to może się przydać. Nie zdążyłem nagrać filmiku z UB1101 bo nie miałem auta pod ręką, a teraz już jest spakowana i leci do wysyłki. Ale na YT jest filmik jak gosc osusza felgi i karoserie BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośne to to, w porównaniu np. do pracującej myjki ?

 

Yyyy tzn film przekłamuje bo gopro w obudowie czyli wytłumione, ale jakby porównać do myjki to podobnie, może ciut ciszej. Załóżmy, że jak odkurzacz :D

Nie przeszkadza w żaden sposób dźwięk naprawdę. Dobrze, że końcówka jest cała gumowa i nawet jak się człowiek rozkojarzy i dotknie lakieru to nie będzie bu bu jak z plastikiem.

 

Jak na taką cenę to świetna alternatywa dla blastera :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novus nie kryję, że się trochę napaliłem na tą Makitę UB 1103 :-]

Mógłbyś wrzucić jeszcze filmik jak dmucha ta dmuchawka, ale wode z umytego samochodu? Nie koniecznie musi na nim leżeć jakieś cudo za gruby hajs :mrgreen: Jakby było to jeszcze pod takim kątem, że widać było by dokładnie czy zdmuchuje wodę w 100% czy tylko grubsze krople... :oops:

Wiem że to nie koncert życzeń, ale jeśli istnieje taka możliwość to byłbym wdzięczny :good:

Czasem po prostu muszę umyć auto "na szybko", ze względu na brak czasu i cały efekt psuje właśnie wyciekająca woda i lepiący się do niej kurz, brud itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zaopatrzyłem się w makitę UB1103 i jestem już po testach.

Ogólnie fajnie dmucha, ale czy osuszanie idzie szybciej niż ręcznikiem, to nie jestem taki pewien.

Panele pionowe łatwiej jest wysuszyć praktycznie do zera, na poziomych natomiast trochę ciężej i zostają takie bardzo małe kropelki - tak było w moim przypadku i żeby było idealnie to musiałem jeszcze lekko przejechać MF w niektórych miejscach.

Przewaga nad ręcznikami to oczywiście to, że wydmuchuje wodę z zakamarków, gdzie ręcznikiem się nie dojdzie i nie ma później niespodzianek typu zacieki z wody, która wyleciała gdzieś spod plastików, lusterek itp. ;)

 

ogólnie nice fun,

wnęki też się fajnie osusza, lecz tutaj już ze zmniejszoną mocą - co by do środka nie leciało.

 

wiadomo, że lepsza byłaby wersja bez kabla, ale z tego co widziałem takie urządzenia na akumulatorze pracują z 10min, a to może być trochę za krótko.

 

ot takie moje pierwsze wrażenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo, dobry wosk lub powłoka i nie powinno nic zostawiać. To czy szybciej się tym robi niż ręcznikiem to jedna sprawa, ale na pewno nie narobisz holosów i rysek przy wycieraniu, a w przypadku czarnych lakierów to jest dla mnie największa zaleta, już nie mówiąc jak ktoś wcześniej wspomniał o wydmuchiwaniu wody z zakamarków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a akumulatorze pracują z 10min, a to może być trochę za krótko.

 

Osuszanie dmuchawą zajmuje dłużej niż 10 minut? :idea:

Sam myślałem swojego czasu nad zakupieniem dmuchawy, ale brałem pod uwagę tylko wersje z akumulatorem. :cry:

 

A jak dmuchawa działa na autach mytych zaraz po korekcie jeszcze niezabezpieczonych? Ładnie zdmuchuję wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A osuszał ktoś kompresorem z taką dyszą?

f-metabo-bp300-901054614.jpg

 

Dane sprzedawcy:

Charakterystyka :

-Nieograniczone możliwości zastosowania w produkcji i warsztacie, przy samochodzie i w domu

-Do szybkiego czyszczenia dużych powierzchni i w miejscach trudno dostępnych

-Obudowa z tworzywa sztucznego

-Dokładne dozowanie sprężonego powietrza

Dysza Venturiego:

- 5-krotnie większy strumień powietrza w porównaniu z tradycyjnymi pistoletami wydmuchowymi

-Efektywność i oszczędność energii dzięki zastosowaniu dyszy Venturiego zasysającej 2/3 powietrza otoczenia

-Szeroki strumień powietrza o bardzo dużej sile wydmuchu dzięki zastosowaniu dyszy

 

Dane techniczne :

Ciśnienie robocze : 2 - 6 bar

Pobór sprężonego powietrza : 200 l/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.