Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po myciu wycierałem hondę - czarna perła. Zacząłem od WET WET LOOK Tao i efekt był marny zamiast wycierać rozmazywał. Więc kończyłem wycieranie fluffy. Niby To jeden z najlepszych ręczników, ale fluffy od początku sprawował się lepiej. Ale pomimo tego auta nie udało mi się dobrze osuszyć. Próbowałem nałożyć qd sonax brillant shine ale w połowie dachu zwątpiłem, po dach pokrywała wilgotna mgiełka.

Ok 3 godzin przed myciem padał deszcz, myłem ok 19 godziny bo mam miejsce nasłonecznione. Tak więc czy to przez wilgoć mogły być problemy?

Ogólnie przez te kilka myć mam wrażenie, że fluffy sprawuje się lepiej. Nie wiem, może coś robię nie tak bo dopiero się uczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trę, przeciągam bez nacisku.

 

Czyli "trzesz" :D A wystarczy położyć, przyklepać lekko, po chwili podnieść, przełożyć w kolejne miejsce... Ewentualnie podnieść, wycisnąć wodę ;) Spróbuj z ręcznikiem waflowym - nabierzesz nawyku przyklepywania, a nie przeciągania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce sobie wymienić swojego Fluffiego na coś z wyższej półki i mam 2 typy:

 

Wet Wet Look Tao czy warto dołożyć do Chemical Guys Woolly Mammoth. Oba mają dobre opinie na forum i sam już nie wiem co wybrać, czy dopłacenie 30zł do CG ma sens??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce sobie wymienić swojego Fluffiego na coś z wyższej półki i mam 2 typy:

 

Wet Wet Look Tao czy warto dołożyć do Chemical Guys Woolly Mammoth. Oba mają dobre opinie na forum i sam już nie wiem co wybrać, czy dopłacenie 30zł do CG ma sens??

 

Kup CG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za waszymi poradami spróbowałem dziś przyklepywania i dało to zdecydowanie lepszy efekt w czasie praktycznie podobnym. Tu zdecydowanie lepiej spisał się WWL od Fluffiego. Bez żadnego wykręcania 2 ręcznikami obleciałem ciągle, jeszcze niestety nie nawoskowaną CRV-kę, chociaż Chemical Guys Pete's 53 czeka już od 2 tygodni.

Najcięższą robotę wykonał WWL i był najcięższy, Fluffy nie miał za wiele do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poradźcie mi co można zrobić, gdy pojawiają się białe kropki po osuszeniu auta?

Dodam, że problem pojawił się niedawno, więc zmieniłem ręcznik na inny, następnie szampon a problem pozostał. Kropki pojawiają się po tym jak osuszam lakier przyklepując ręcznik, jak zaczynam wycierać przeciągając jest lepiej. Wodę mam twardą, ale do tej pory nie działy się takie rzeczy. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie mi co można zrobić, gdy pojawiają się białe kropki po osuszeniu auta?

Dodam, że problem pojawił się niedawno, więc zmieniłem ręcznik na inny, następnie szampon a problem pozostał. Kropki pojawiają się po tym jak osuszam lakier przyklepując ręcznik, jak zaczynam wycierać przeciągając jest lepiej. Wodę mam twardą, ale do tej pory nie działy się takie rzeczy. :dontknow:

 

moze masz jakis stary wosk czy cos innego polozony ? Mialem podobnie przy umyciu i wysuszeniu recznikiem auta oklejonego na czarny mat. Byl polozony wosk z poorboy umyslem sama aktywna piana wytarlem do sucha i zaraz auto zrobile sie cale w biale mgielki. Potem gloria z aktywna , apc i troche ironx painowanie mycie wytarcie i wszystko juz lux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy nikt nie wpadł na pomysł aby np z odkurzacza zrobić dmuchawę i tak ułatwić sobie suszenie ?

Wg mnie osuszanie przez przykładanie nie jest idealnie bo pod fibrą i tak zostanie wilgotny lakier a po wyschnieciu robi sie film=palmki widoczne w słońcu, nawet przy wodzie zmiękczonej do 0', a taka posiadam. Aby to usunąc niestety trzeba potrzeć.

Ja na koniec mycia polewam wolnym pełnym strumieniem wody auto dzieki czemu pozostaja tylko nieliczne krople a wtedy można by użyć dmuchawy i usunąć wodę do minimum. Oczywiście bez wycierania się nie obędzie ale to już formalność.

 

coś na tej zasadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nikt nie wpadł na pomysł aby np z odkurzacza zrobić dmuchawę i tak ułatwić sobie suszenie ?

Wg mnie osuszanie przez przykładanie nie jest idealnie bo pod fibrą i tak zostanie wilgotny lakier a po wyschnieciu robi sie film=palmki widoczne w słońcu, nawet przy wodzie zmiękczonej do 0', a taka posiadam. Aby to usunąc niestety trzeba potrzeć.

Ja na koniec mycia polewam wolnym pełnym strumieniem wody auto dzieki czemu pozostaja tylko nieliczne krople a wtedy można by użyć dmuchawy i usunąć wodę do minimum. Oczywiście bez wycierania się nie obędzie ale to już formalność.

 

coś na tej zasadzie

 

Ja dokładnie o tym samym myślę od dłuższego czasu, dzisiaj otrzymałem odkurzacz Karcher MV3 z funkcją wydmuchu, sprawdzałem "na sucho" to dmucha całkiem, całkiem… Jednak mój pierwszy pomysł odnośnie osuszania auta był trochę inny, a mianowicie osuszanie go pistoletem do przedmuchiwania podłączonym pod kompresor. Mam dokładnie taki pistolecik jak niżej kupiony w Castoramie za 29zł, do tego wąż spiralny o długości 20m i kompresorek Stanleya. Jutro może uda mi się w końcu spróbować jak taka opcja spisuje się w praktyce ;)

 

images?q=tbn:ANd9GcSMt85pBk7EAkxKUvy69d8kvzxz6-FSWBG-XTdJfYCr0LDWpVRMLA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.