Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, zeea napisał(a):

@xadamx Czy macie inne pomysły na takie przypadki? 

W pierwszej kolejności zapytaj właściciela czy coś wie na ten temat, to może Cię naprowadzi. A jak nie będzie wiedział, to spróbuj w mało widocznym miejscu przyłożyć na chwilę nasączoną T&G mikrofibrę i ewentualnie idź w górę z agresywnością "kombinacji". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat usuwania powłoki był już poruszany i w sumie niewiele z tego wynika. Ale mam poważny problem na aucie leży CP 3.0 UK, a trzeba wykonać naprawę lakierniczą. Mialem już przygody podczas lakierowania z zabezpieczonymi samochodami i tym razem wolałbym tego uniknąć. Jakieś rady?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zeea napisał(a):

@xadamx Masz rację. Miałem teraz chwilę, przyjrzałem się dokładnie i w rantach karoserii widać resztki tego czegoś. Nie wiem co to, ale wizualnie nie pomogło, a zaszkodziło 😅 magiczna gąbka i APC ? Czy macie inne pomysły na takie przypadki? 

Zapytaj najpierw właściciela czy coś wie na ten temat. Jeśli to RRC to APC+gąbka niewiele pomogą. Wówczas odezwij się do RRC oni przyślą chemię, którą to ściągnie. Jeśli cos innego to sprawdź czy mocne APC+gąbka pomogą. Możesz też wypróbować APC + twardsza szczotka na wkrętarce lub przepolerować. Z tym, że polerowanie może nieznacznie wybłyszczyć tworzywo.  

58 minut temu, Mumins napisał(a):

spróbuj w mało widocznym miejscu przyłożyć na chwilę nasączoną T&G mikrofibrę

To też można wziąć pod uwagę. Może okaże się, że to był tylko jakiś marny dresing.

19 minut temu, MirekGTS napisał(a):

Ale mam poważny problem na aucie leży CP 3.0 UK, a trzeba wykonać naprawę lakierniczą.

Jak powłoka się kończy to mocniejsze APC powinno ją ubić. Jeśli powłoka ma się dobrze to polerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xadamx napisał(a):

Zapytaj najpierw właściciela czy coś wie na ten temat. Jeśli to RRC to APC+gąbka niewiele pomogą. Wówczas odezwij się do RRC oni przyślą chemię, którą to ściągnie

U mnie nie pomogła chemia którą przysłali, zero działania, zeszło dopiero po APC i magicznej gabce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie. Podczas zabezpieczania felg przez przypadek wylałem trochę powłoki Neoxal 1.61 Reload prosto z butelki na oponę 🤦‍♂️ Pod ręką miałem spryskiwacz z wodą, więc szybko spryskałem oponę i wytarłem mikrofibrą, którą docierałem powłokę. Czy w jakiś sposób mogło to niekorzystnie wpłynąć na gumę? @NEOXAL EUROPE co o tym sądzisz? Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dzisiaj sobie ig przegladam i wpadko mi takie cos na główna

https://www.instagram.com/reel/Cx6DHgVttjx

Testowal ktos takie cudo na aucie do osuszania? Cena z tego co widze nie najnizsza (~500plnow wg komentarzy), ale zapowiada sie ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, Skav napisał(a):

Tak dzisiaj sobie ig przegladam i wpadko mi takie cos na główna

https://www.instagram.com/reel/Cx6DHgVttjx

Testowal ktos takie cudo na aucie do osuszania? Cena z tego co widze nie najnizsza (~500plnow wg komentarzy), ale zapowiada sie ciekawie

Wszędzie to teraz lata.

Generalnie do efektywnego osuszania potrzebne są dwa parametry.

Tutaj ziomek o tym mówi od 0:58 (KiteArmy)

2 types of numbers:image.png.9f6015efb347ab17c8c64dc64bf6839c.png

1. CFM - czyli powierzchnia powietrza do przeniesienia na mile (można to przeliczyć na m3/h albo)
2. MPH czyli prędkość można przeliczyć w km/h

W tym mini kompresorku mamy dużo prędkość a mała powierzchnie powietrza do przeniesienia podobnie jak pistolet w kompresorze:

cimage.png.dfab182f9b855c4346d08fda2b25d3ee.png

Osuszysz ale ile to potrwa? Chciałbym to zobaczysz i ocenić bo do efektywnego osuszania - szczególnie na myjni gdzie czas goni - potrzebne sa wysokie dwa parametry wspomniane wyżej.

Aktualnie testuje dmuchawe Ryobi - i jedyne do czego sie nadaje to wydmuchiwanie wody z wnęk gdzie EGO osuszysz całe auto i mała mikrofibra sobie tylko dotrzesz kropelki.

Montuje filmik.

A w tym mini pistoleciku moze zastosowana jest "specjalna" konstrukcja dyszy która zwieksza powierzchnie i predkosc - nie wiem ale chętnie bym sie tym pobawił.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Darekk78 napisał(a):

Witam ,czy na kanapke carpro uk 3.0 i gliss  mozna ,trzeba stosowac reload, i jeszcze jedno pytanie ,czy carpro reset to dobry szampon do mycia tych powlok ,czy lepiej wybrac cos innego

Jak czujesz potrzebę to można stosować.

Szampon polecam Neoxal 737

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na już muszę wyczyścić i zabezpieczyć skórzane boczki foteli (Astra H, 2005, wartość - niska). 

Nie mam nic do skóry - czym działać? 

Mam rzeczy adbl: apc, bonnet, snowball, interior Cleaner i Wow. 

 

Off top - rejestracja Gmail nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na już muszę wyczyścić i zabezpieczyć skórzane boczki foteli (Astra H, 2005, wartość - niska). 
Nie mam nic do skóry - czym działać? 
Mam rzeczy adbl: apc, bonnet, snowball, interior Cleaner i Wow. 
 
Off top - rejestracja Gmail nie działa...

Kupić Colourlock - nie ma sensu wyważać otwartych drzwi nie jest drogi, a bardziej sprawdzonego i bezpiecznego środka chyba nie ma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle określiłem problem: "na już" to znaczy bez możliwości kupienia czegokolwiek, dysponując praktycznie tylko tym co wymieniłem + jakieś rzeczy bez związku typu k2 nuta + chemia domowa 
 

Możesz w niewidocznym miejscu spróbować ic i rozrobione apc, żeby zobaczyć czy nie narobią bałaganu. Tylko średnio masz coś do zabezpieczenia po czyszczeniu - nasi dziadkowie, żeby odżywić skórę smarowali kremem nivea ale znowu zaczynamy wkraczać powoli na teren druciarstwa.

Zdefiniuj bardziej „na już” - może warto chociaż markety obskoczyć i zobaczyć czy coś w miarę markowego znajdziesz, nawet jakieś all-in-one do czyszczenia i zabezpieczenia. Tylko jest ryzyko, że skóra będzie po zabiegu śliska. Kiedyś miałem z TW mleczko i super z jasnej skóry zbierało przebarwienia od jeansów, nie świeciło i fajnie zmiękczało.

Albo na własne ryzyko zgoogluj sobie domowe sposoby

Edit:
Widzę, że podałeś, że jesteś z Rzeszowa - szybki risercz i widzę conajmniej 2 sklepy detailingowe do których możesz podjechać i nie tylko kupić, ale też dostać poradę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Adrian89 napisał(a):

Możesz w niewidocznym miejscu spróbować ic i rozrobione apc

To zrobię, niech właściciel sobie już później zabezpiecza 🙂

Już po zadaniu pytania odkryłem, że ADBL na swoim fb polecali lata temu swoje apc do skóry 🙂

 

Gdybym teraz był w Rzeszowie to bym nie pytał tylko kupił coś dedykowanego nawet z marketu - niestety jestem utknięty w rejonie Bieszczad a auto mam do jutra rana - dlatego pytam o sposoby wkraczajacajce w druciarstwo. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2023 o 11:00, zeea napisał(a):

@xadamx Masz rację. Miałem teraz chwilę, przyjrzałem się dokładnie i w rantach karoserii widać resztki tego czegoś. Nie wiem co to, ale wizualnie nie pomogło, a zaszkodziło 😅 magiczna gąbka i APC ? Czy macie inne pomysły na takie przypadki? 

Pędzelek i APC powinien dać radę. Szkoda struktury plastiku na magikspondża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co na chwilę obecną polecacie z QW/QD? Chciałbym żeby był w miarę trwały, dawał śliskość i podbijał wygląd (nawet jeśli na lakierze nie ma żadnego wosku itd) łatwa aplikacja, aplikacja również na mokro, żeby nie zostawiał mazów (ciemny lakier). Zapewne nie ma takiego który by spełnił wszystkie oczekiwania
Myślałem o Artdeshine Bio Nano Pro ale piszą że na ciemnych lakierach może mazać i że wcale nie jest taki quick




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co na chwilę obecną polecacie z QW/QD? Chciałbym żeby był w miarę trwały, dawał śliskość i podbijał wygląd, łatwa aplikacja, aplikacja również na mokro, żeby nie zostawiał mazów (ciemny lakier). Zapewne nie ma takiego który by spełnił wszystkie oczekiwania
Myślałem o Artdeshine Bio Nano Pro ale piszą że na ciemnych lakierach może mazać



Z tego co piszesz to Autograph Sapphire spełnia wszystkie łącznie z kryterium QD/QW bo w zasadzie ciężko toto skategoryzować na byle jak przygotowanym lakierze po ponad miesiącu dalej jest dobre hydro po myciu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel23584 @Adrian89 tak jak kolega pisze w tym temacie nic lepszego i mniej problemowego  niż sapphire nie znajdziesz:) rozlewam wlasnie drugie 5 litrów po znajomych i każdy jest zachwycony brakiem mazów i efektem po:) siedzi spokojnie miesiąc, fajnie szkli i błyskawicznie odparowuje nawet na szkle:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.