Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - szybkie pytanie:

Czym budżetowo (powiedzmy do 200PLN) zabezpieczylibyście nowe z salonu auto z grupy VAG (służbowo-prywatne).

Na pewno bez polerki po odbiorze jak kolwiek będzie wyglądać - brak czasu, miejsca, umiejętności 😉

Tylko mycie, usuwanie smoły i deironizacja i(bo muszę dojechać 300km do miejsca zamieszkania) - kolor szary metalik.

 

- zastanawiałem się nad klasykiem Fusso Coat, ale wpadły mi w oko powłoki roczne: Neoxal N365 etc. choć ostatnio najbardziej pochlebne opinie słyszałem o Geyon Can Coat. 

Zależy mi żeby posiedziało do od października chociaż do maja.

W maju na sezon wpadnie coś innego, będzie więcej czasu na mizianie 😉

Przebiegi msc od 4 do 8k km. 

Parking pod chmurką, raz na msc mycie ręczne, poza tym tylko myjki samoobsługowe Orlenowskie (flota)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Kyau1Can Coat to fajna opcja. Przy przebiegach o których piszesz, nie ma mowy żeby wytrzymał Ci rok na aucie ale 3 - 4 miesiące, pewnie da rade. Za 200 zl bedziesz mial preparat który starczy Ci na 5- 6 aplikacji, więc na jakieś dwa lata.

Produkt bardzo prosty w użyciu. Neoxala nie miałem więc się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@MikeLBNmoże i tak być. Nigdy nie używałem. Przy okazji podpytam. Ten CarPro Lite jest sprzedawany w butelkach 150 ml. To duzo... Jak sie zachowuje po otwarciu? Moze stac? Nie krystalizuje sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryczek Gdzieś kiedyś przeczytałem że zalecają "odlać" sobie w mniejszą buteleczkę ilość na jedną aplikację aby jak najbardziej ograniczyć odparowywanie nośnika powłoki. Ja mam za sobą dopiero 2 aplikacje, i przy obydwu tak zrobiłem - jak na razie po ~8 miesiącach nic jeszcze się nie skrystalizowało, ale zabezpieczam buteleczkę taśmą izolacyjną + w woreczek strunowy.

Ponoć do 2 lat od otwarcia potrafi wytrzymać

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś, co da maksymalny mat na kokpicie. Do tej pory używałem FW Mademoiselle, ale jednak decha świeci. Czy jest coś bardziej matowego i w miarę trwałego? Myślałem nad Zymol Vinyl Conditioner lub Gtechniq C6. Czy ma ktoś może porównanie tych produktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bawgo napisał(a):

Szukam czegoś, co da maksymalny mat na kokpicie. Do tej pory używałem FW Mademoiselle, ale jednak decha świeci. Czy jest coś bardziej matowego i w miarę trwałego? Myślałem nad Zymol Vinyl Conditioner lub Gtechniq C6. Czy ma ktoś może porównanie tych produktów?

Angelwax Enigma Interno. Gdyby nie hydro - nie zauważyłbyś gdzie czysty plastik, a gdzie dresing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Cleantle napisał(a):

Stężeniem, a od typowych APC że nie mają wodorotlenku sodu 😛 Rozcieńcz np. APC2, Industrial Degreaser (tylko on nie jest pieniący się ale tłuste ogarnie), Fabriclean+ (najlepszy do "bonnetu" będzie).

Czyli całe to „kapsułkowanie brudu” jak niektórzy producenci podają w co należy po wyschnięciu odkurzyć to kolejny detailingowy mit? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kyau1 napisał(a):

Parking pod chmurką, raz na msc mycie ręczne, poza tym tylko myjki samoobsługowe Orlenowskie (flota)

 

 

 

Jak będziesz mył ręcznie raz w miesiącu, to poszedłbym w kierunku jakiegoś bardziej trwałego spray waxa (ADS Bio Nano, Turtle FLEX itp.). Bio Nano fajnie działa jako wspomagacz osuszania i przez miesiąc na pewno będzie siedział. Opcjonalnie jakiś sprawdzony produkt typu wet coat, który da Ci to czego oczekujesz, przy minimalnym nakładzie pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, lodowa napisał(a):

polerowanie

Miałem ostatnio przypadek na czarnym lakierze w Oplu i polerka, o dziwo pastą Zvizzer One, bez problemu sobie poradziła. O ile naklejka zejdzie bez problemu i nie pozostawi po sobie jakiegoś zwulkanizowanego kleju czy folii, to jest to chyba kwestia tylko rys, które będą występowały poza naklejką. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bawgo gtechniq tak ale. Nie wszędzie da total mat. Są miejsca gdzie coś jednak się lekko świeci. Deska wygląd fabryczny a boczki mają minimalny shine. Fotki kłamią - nierówne oświetlenie LED. Ale różnice widać. Nie wymatuje na pewno fabrycznego wyglądu 😉

Produkt którego aplikacji nie lubię albo dalej nie umiem 🙂 Szybko odparowuje. Trzeba go równo rozłożyć i dotrzeć bo mogą być smugi. Jak ktoś ma exp i podpowie to pytam poraz kolejny 😉

Na plus reszta tj trwałość kurz wg deklaracji zabezpieczenie. 

20230926_204956.jpg

20230926_205007.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, analyzator napisał(a):

gtechniq tak ale.

Produkt którego aplikacji nie lubię albo dalej nie umiem.

A próbowałeś w innych samochodach? Nie spotkałem się z problemami przy C6. Używałem go kilkukrotnie i zawsze psikałem na aplikator MF i tak nanosiłem na tworzywa. Myślę, że to ten lekko-śliski fordowski plastik może być przyczyną efektu smużenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator

Też siedzi u mnie C6 i mam podone doswiadczenia. W jednym miejscu nie dotarłem ( drewno ) i widać smugi jak sam.... Inni nie widzą może ale ja tam widzę 😛

Cięzko to usunąć bo siedzi jak wściekłe, mało ciągnie do tego brud ( kurz to już inna kwestia ). Ogółem powłoka na plus ( może poza ch.. aplikatorem, który po kilku psiknięciach przestał pompować ).

Muszę zrobić porównanie z Neoxalem12. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mumins w samym fokusie mam kilka rodzajów plastiku ale tak w lexie było podobnie. Nie podoba mi się że jest bardzo mokro szybko schnie ciężko tym zrobić 1/10 deski żeby już nie było trzeba wycierać. Jak powłoka 😉 30x30 i na czas. Kiepski user experience. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy APC Koch Gs w oprysku na lakier wpłynie jakoś źle na wosk? Czy moge użyć jakoś do mycia ?

Bardzo spoko jako prewash, ale jeśli chciałbyś użyć do mycia dotykowego (wspomóc się mechanicznie) to na trwałości się pozytywnie na pewno nie odbije


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, zeea napisał(a):

czy właściciel nałożył jakiś dressing i teraz schodzi...?

Raczej to. Nie chce i się wierzyć, ze po 3 latach coś by się działo z plastikami. Nawet Dacia nie ma z tym problemów po takim czasie.

Czy to aby nie są początki złego po uzyciu dresingu do plastików z RRC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx Masz rację. Miałem teraz chwilę, przyjrzałem się dokładnie i w rantach karoserii widać resztki tego czegoś. Nie wiem co to, ale wizualnie nie pomogło, a zaszkodziło 😅 magiczna gąbka i APC ? Czy macie inne pomysły na takie przypadki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.