Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, pablo15005 napisał(a):

@jelinski17 ciekawe jak te pasty ewocar się mają do 3d bo chyba wypracowywanie mają takie samo 🤔

Na tych samych padach ewocar lepiej mi wycina niż 3d one,docieranie też delikatnie na plus one cut 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, PROPER napisał(a):

Czy mając Capro Essence warto kupować Enigmę 

Tak. To są 2 inne produkty. Jeśli chcesz coś wyciąć to Essencem tego nie zrobisz. Ale jeśli masz czym wyciac rysy i masz czas na 2 etapy to Essence bardzo ładnie ci wykończy. To samo tyczy się bardzo zadbanych lakierow: Essence w zupełności wystarczy. 

Enigmą z dobrze dobranym padem jesteś w stanie zrobić naprawdę dobrą robotę w jednym kroku.

Obie pasty idealnie nadają się jako podłoże pod powłoki. I nie ma konieczności ich wymywania, chociaż ja zawsze to robię tuż przed położeniem powłoki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do praczy tapicerek. Jak radzicie sobie z suszeniem? Wiadomo, idealnie byłoby zrobić pranko w gorący, słoneczny dzień. Po wszystkim zostawić auto na słońcu z delikatnie uchylonymi szybami i niech się suszy. Niestety nie zawsze jest tak cudownie. Ciekawią mnie Wasze patenty na suszenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieply nadmuch i uchylone szyby (skuteczne, oczywiście o ile wiesz, że możesz auto zostawić na jakiś czas odpalone bez strachu), ewentualnie auto zostawione w garażu + uruchomione wentylatory, nawet sam ruch powietrza pomoże.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaka latarka / światło najlepsze i najbardziej dokladne jeśli chodzi o detekcję hologramów na czarnym lakierze, żeby zadziałało trochę jak światło słoneczne?

 

Przepolerowałem sobie jeden element menzerną 3500 na miękkim padzie, pod światłem punktowym czy ledowym z latarki czołowej idealnie, a dziś jak wyjechałem na słońce to widać miejscowe tańczące hologramy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po praniu suszycie fibry, ręczniki i aplikatory standardowo czy z pomocą suszarki bębnowej? Posiadam suszarkę z pompą ciepła i zwykłe ubrania, ręczniki wychodzą bardzo miękkie i delikatne w dotyku. Myślę, że fajnie by taka suszarka przedmuchała i rozbiła włókna fibr po praniu. Obawiam się tylko wpływu temperatury na strukturę włókien. Nie mam wyboru temperatury suszenia, więc nie mam pojęcia w jakich warunkach się to suszy. Jest za to sporo programów, jednak w opisie żadnego nie ma słowa o mikrofibrach. Traktować to jak syntetyki? Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po praniu suszycie fibry, ręczniki i aplikatory standardowo czy z pomocą suszarki bębnowej? Posiadam suszarkę z pompą ciepła i zwykłe ubrania, ręczniki wychodzą bardzo miękkie i delikatne w dotyku. Myślę, że fajnie by taka suszarka przedmuchała i rozbiła włókna fibr po praniu. Obawiam się tylko wpływu temperatury na strukturę włókien. Nie mam wyboru temperatury suszenia, więc nie mam pojęcia w jakich warunkach się to suszy. Jest za to sporo programów, jednak w opisie żadnego nie ma słowa o mikrofibrach. Traktować to jak syntetyki? Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Ja w swojej też nie mam wyboru temperatury, za to w opisie programu syntetyki jest „suszenie w niskiej temperaturze” i tak też czynię dodatkowo super się sprawdzają „piłeczki” do suszarki (do kupienia za grosze w rossmannie). Szmaty wychodzą mięciutkie, włókna są „rozbite” i „napowietrzone” aż miło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flatron007 nałożyć możesz. Nikt Cię za to nie zastrzeli, natomiast nie zdziw się, że sama aplikacja będzie nieprzyjemna, a osiągi powłoki wosku słabe (hydro oraz trwałość). Wygląd auta bez przygotowania lakieru też będzie pozostawiał wiele do życzenia. Zrób to jak należy i tyle. Jeśli nie masz czasu lub chęci na takie zabawy to kup CarPro Hydro2 Lite. Z doświadczenia wiem, że na kompletnie nieprzygotowanym lakierze tylko po myciu potrafi siedzieć 2 miesiące spokojnie. Umyj auto i pozostaw mokre, oszczędnie rozpyl strzał maks dwa z atomizera (postaraj się to zrobić takim ruchem wzdłuż elementu, by mgła z atomizera równo usiadła na możliwie dużej powierzchni) i natychmiast po aplikacji spłucz wodą pod ciśnieniem. Lecisz tak element po elemencie. Mała ilość produktu i porządne spłukanie, następnie osuszenie. Wtedy nie będzie mowy o zaciekach, hydro i szklistość będą świetne, a zużycie produktu małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego właściwie nie powinno się używać ponownie fibr użytych do docierania powłok? Po aplikacji powłoki bezzwłocznie wrzuciłem fibry do wody z płynem do prania mikrofibr, odczekałem tak kilkanaście godzin i wrzuciłem do pralki - zero różnicy pomiędzy nimi a innymi szmatkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego właściwie nie powinno się używać ponownie fibr użytych do docierania powłok? Po aplikacji powłoki bezzwłocznie wrzuciłem fibry do wody z płynem do prania mikrofibr, odczekałem tak kilkanaście godzin i wrzuciłem do pralki - zero różnicy pomiędzy nimi a innymi szmatkami
Chodzi o krystalizowanie się resztek powłoki - potem potencjalnie można zrobić kuku lakierowi. Stąd właśnie generalnie uzywa się ich potem już raczej do wnętrza/pomniejszych prac.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania.

1. Pranie tapicerki Pure Chemie Attack. Pre spray 1:7 z opryskiwacza, szczotka na wkrętarkę i wypłukanie samą wodą czy z dodatkiem pure Chemie? Mam jeszcze resztki excede encapsulatora,ale on chyba bardziej do ręcznego prania bez wypłukiwania.

Może coś innego do prania. Wiem o Maxifi i Chemspec,ale jestem tylko amatorem i potrzeba tylko do własnego użytku. A może warto któryś z wyżej wymienionych?

2. Do posiadaczy budżetowego Hamrona DA. Na jakich obrotach polerujecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.