Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, kończy mi się 5L baniak ValetPro Bilberry Wheel Cleaner.

 

Moje wymagania są takie żeby coś nadawało sie do bieżącej pielęgnacji felg i było przyjemne w pracy (ładny zapach)

 

Myślę nad ponownym zakupem ValetPro lub Good Stuff Wheel Cleaner Alkaline (podobno pachnie Colą). Macie jeszcze jakieś propozycje ?  najlepiej gdyby występowało w dużym baniaku i był to koncentrat do rozrabiania żeby ekonomicznie cenowo wychodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kończy mi się 5L baniak ValetPro Bilberry Wheel Cleaner.
 
Moje wymagania są takie żeby coś nadawało sie do bieżącej pielęgnacji felg i było przyjemne w pracy (ładny zapach)
 
Myślę nad ponownym zakupem ValetPro lub Good Stuff Wheel Cleaner Alkaline (podobno pachnie Colą). Macie jeszcze jakieś propozycje ?  najlepiej gdyby występowało w dużym baniaku i był to koncentrat do rozrabiania żeby ekonomicznie cenowo wychodziło.
Używam good stuff alcaline wheel cleaner i tak pachnie colą całkiem fajnie nawet w stężeniu 1:10

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jagmar GS Alkaine Wheel Cleaner przyjemniej mi się myło niż Valet Pro Bilberry, zapach przyjemny niezbyt nachalny. Ale jeszcze przyjemniej mi się myło Shiny Garage EF Wheel Cleaner. Niestety jak wprowadzili Tire&Rubber Cleaner to jest problem z dostępnością EF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adi1509 Wiec chyba wpadnie GS żeby mieć jakąś różnorodność 😉 o SG myślałem bo pamiętałem o ich EF ale ostatnio właśnie zauważyłem, że zmienili na ten 2w1 i jakoś mnie to chyba nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglbym prosic o podanie nazw kilku najpopularniejszych cleanerow przed woskowaniem? widze ze post jeden poszedl do kosza bo napisalem o konkretnym sprzedawcy, ok, to podajcie prosze nazwy a ja juz sobie znajde najtansza opcje.

Wszystkie inne rzeczy znalazlem, ale jak wpisuje "cleaner" to wyskakuja cleanery do wnetrz felg czy skory, i bardzo ciezko sie przez to przebic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
2 godziny temu, Marx napisał(a):

moglbym prosic o podanie nazw kilku najpopularniejszych cleanerow przed woskowaniem? widze ze post jeden poszedl do kosza bo napisalem o konkretnym sprzedawcy, ok, to podajcie prosze nazwy a ja juz sobie znajde najtansza opcje.

Wszystkie inne rzeczy znalazlem, ale jak wpisuje "cleaner" to wyskakuja cleanery do wnetrz felg czy skory, i bardzo ciezko sie przez to przebic.

Masz temat o cleanerach który ma bodaj 150 stron
1) Zymol HDC
2) Dodo Lime Prime
3) Prima Amigo
to jedne z bardziej popularnych, kierowanie się ceną nie jest najlepsze. Dobierz produkt który sprosta Twoim oczekiwaniom jeśli chodzi o wygląd lakieru

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, faktycznie dodo jest popularny, poczytalem, wyglada ok
Planuje kupic maszyne ADBL Roller, aby przyspieszyc niektore procesy. W ktorym momencie bede mogl jej uzyc i jakie pady do niej potrzebuje. Poki co zindetyfikowalem takie etapy:

- korekta lakieru - na razie sobie odpuszczam, jak potrenuje na starej masce, to wroce do tematu

- cos co zastepuje proces glinkowania?

- nakladanie cleanera

- nakladanie wosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
18 minut temu, Marx napisał(a):

Planuje kupic maszyne ADBL Roller

To dużo zmienia😀

Słuchaj! Poradnik uproszczony, maksymalnie przyspieszony. Stawiasz w cieniu czysty / prawie czysty / naprawdę mało brudny samochód i:

- opryskaj go odsmalaczem - na bogato, litr preparatu na auto niech idzie, od dołu do linii klamek - zostawiasz na ok 15 minut

- opryskujesz tak jak stoi deironizerem - na bogato, całe auto, też poświęć całego litra - zostawiasz na kilka minut

- opryskujesz auto jakąś silniejszą pianą 

- spłukujesz 

- myjesz całe auto jakimś mocniejszym szamponem, takim co w opisie ma ostrzeżenie że zjada woski

- spłukujesz

- glinkujesz auto miękką glinką (koledzy doradzali Ci już firmy). Jeśli nie pożałowałeś chemii, glinka będzie miała mało do zbierania. Jako lubrykant może pójść woda z minimalną ilością szamponu, możesz też psiknąć auto jakimś qd

- myjesz

- wycierasz

- wyciągasz maszynę, dwa duże padu do one step, jeden mały i pastę Car Pro Essence (zwykła bez plusa). Oszczędnie gospodarujesz się z pastą. Na auto powinno pójść 30 - 40 ml (w zależności od wilkości). Wypracowujesz ją na 99% i docierasz co element

- zostawiasz na kilka godzin (im więcej tym lepiej)

- kładziesz wosk, docierasz wosk

Jak będziesz nie zadowolony z efektu to pisz - przyjmę publicznie krytykę.

  • Lubię to 7
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litr deirona i litr T&g?   
To ja jestem straszny sknera bo tyle to jeszcze na ani jedno auto nie wylałem
Przecież to zależy czy szczur pierwszorazowy czy już pierws,e odszczużanie ma dawno za sobą.

Wysłane z mojego SM-A127F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto myte na bezdotyku wiec tragedii nie ma. Lakier ma 3 lata.
@Eryczek Opisales w zasadzie standardowy proces, tyle ze cleaner wymieniles na korekte lakieru pastą. Jak pisalem, na razie szlifowanie lakieru z latarkami przekracza moje mozliwosci a maszyny chce uzyc do nakladania preparatow. Czy to zly pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wcale nie zły, tym bardziej na świeżym samochodzie Ja do tej pory nie wyszedłem ze swojej strefy komfortu wszystkiego nie naprawisz (acz bardziej ścierne cleanery ładnie zbierają drobnicę, nawet ręcznie), ale solidna dekontaminacja, cleaner, wosk i na pewno różnica będzie widoczna!

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, co to w takim razie sa "dwa duże pady do one step, jeden mały". Z tego co widzialem to one nie tylko roznia sie wielkoscia ale i kolorami: niebieski, pomaranczowy, zolty
Np "WORK STUFF ONE STEP 125 140mm BASIC PAD POLERSKI" to rozumiem duzy? a jaki bylby maly?

Niektore maja w nazwie DA co sugeruje ze inne nie pasuja do maszyny DA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@ad.am"poradnik" napisalem z mysla o koledze ktory nigdy nie przeprowadzal dekontaminacji lakieru i jak ma zanaczone w profilu, mieszka w Gliwicach. Zapewne przesadzilem z proponowaną iloscią ale nie sadzę ze jakos bardzo:)

Rollera od ADBLa oglądałem u kolegi w zeszłym roku. W zestawie miał Dwa talerze. Sądzę że to zestaw firmowy ale może jeden dokupił...

Maszyna fajna. Mocy wielkie nie ma ale do cleanera czy finiszu sprawdzi się wyśmienicie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.