Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@jzs Jak nie masz bardzo syfu na plastikach to możesz kupić już gotowe preparaty do oczyszczania typu Interior Cleaner + do tego jakiś dressing. Widze, że masz mondeo to u mnie na Fordowskich plastikach mega siada SG Apple Plastic Dressing, SG Interior Satin Dressing, FW Modemoiselle czy ADBL WOW. Także dużo tego do wyboru. Kupuj testuj i dziel się opinią 🙂 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, smerf91 napisał:

SG Apple Plastic Dressing

Chyba najgorsze co do tej pory miałem. W e46 się nie sprawdziło, w Doblo, Golfie4 też nie. Oddałem koledze do Audi B6 ale on to zamiast Plaka używał i był happy.

27 minut temu, smerf91 napisał:

FW Modemoiselle

Super środek. Matowe wykończenie, które pozostawia jest rewelacyjne. Jedyne co mi nie leży to zapach, nie moja bajka.   Od siebie mogę polecić klasyka nad klasykami czy Natural Look`a oraz fajny Autobrite Pink Sheen. 

Jest tego cała masa i trzeba testować, testować i szukać swojego ideału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie czekam na dosrtawę, bo zamówiłem na blak frajdej ale zamierzam go użyć do plastików pod maską. Poza tym niedawno o niego pytałem i taką dostałem odp:

W dniu 26.11.2018 o 10:07, damiano2007 napisał:

Taki sobie. Pozostawia matowe wykończenie. Słabo przyciemnia.

Zapach - słodkie nie wiadomo co 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jzs napisał:

Warto użyć APC przed dressingiem?

No jasne! Jak masz jakiś kurz, czy coś to lepiej sobie przemyć. Albo dedykowanym interior cleanerem, ale ja używam APC - jest sporo taniej a spełnia swoje zadanie. Później nanosze dressing.

 

2 minuty temu, jzs napisał:

Dressing nakładacie szczoteczką?

Psik na fibre i ogień na plastik! 🙂

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damiano2007 obojętnie, który APC wybiorę?

@Pit_Krk czytam ;-) niemniej jednak lubię jak ktoś odpowiada na moje pytania/utwierdza mnie w tym co już przeczytałem. Po to chyba jest temat "Krótkie pytanie i krótka odpowiedź". Piona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jzs napisał:

@damiano2007 obojętnie, który APC wybiorę?

@Pit_Krk czytam ;-) niemniej jednak lubię jak ktoś odpowiada na moje pytania/utwierdza mnie w tym co już przeczytałem. Po to chyba jest temat "Krótkie pytanie i krótka odpowiedź". Piona!

Mimo że APC to najpopularniejszy środę to zauważyłem że składy różnych producentów są różne. Odradzam APC megsa. Najgorsze jakie miałem, nie chodzi o sile czyszczenia ale o to co zostawiło mi na szybie. 

Ideal vask to mój nr 2. Mocny ale zapach dusi.

Numer jeden wg. mnie to Amber APC od 4detailer. Siła jak ideal vask, nie dusi i jeszcze nic nie udało mi się nim uszkodzić.

Teraz testuję FX protect ale w zalecanym rozcieńczeniu siła słabsza niż 4detailer.

Godzinę temu, Michał82 napisał:

Chyba najgorsze co do tej pory miałem. W e46 się nie sprawdziło, w Doblo, Golfie4 też nie. Oddałem koledze do Audi B6 ale on to zamiast Plaka używał i był happy.

Super środek. Matowe wykończenie, które pozostawia jest rewelacyjne. Jedyne co mi nie leży to zapach, nie moja bajka.   Od siebie mogę polecić klasyka nad klasykami czy Natural Look`a oraz fajny Autobrite Pink Sheen. 

Jest tego cała masa i trzeba testować, testować i szukać swojego ideału.

Nie rozumiem czemu tak dużo ludzi poleca natural look. W kontakcie z wodą zostają białe plamy. Ale kto jak lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu tak dużo ludzi poleca natural look. W kontakcie z wodą zostają białe plamy. Ale kto jak lubi.

Oj bardzo sie różnią składami. Przeleciałem wiekszosc i niestety - te tańsze to zazwyczaj sa na solach/wodorotlenkach. Zazwyczaj maja najwiecej ostrzegawczych grafik. Mam swoje typy i sie sprawdzają


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Masz rację po deszczu na boczkach drzwi jest niefajnie, ale sam zapach (starej wersji) i efekt po nałożeniu i przetarciu fibrą by nie świeciło się jest naprawdę mega. Jak napisałem to klasyk gatunku.

Aktualna wersja tez tak pachnie. Inny zapach był tylko jakis czas.
Po apc trzeba przetrzeć jeszcze woda demi, ja na plastiki robię 5% roztwór IPA


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21741]Adaszek96[/mention]  w firmowym Doblo miałem białe plamy, co ciekawe w e46 cabrio jakoś nie przypominam sobie. Może to zależy z czego jest wykonany boczek.
Dokładnie to samo napisałem wyżej. Na jednym wyjdą na innym nie

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, flatron007 napisał:

Koledzy na wiosnę mam zamiar kupić maszynę DA na własny użytek. Nie tam do jakiś wielkich, kilkuetapowych korekt tylko co najwyżej pracowane by było Megsem UC. Tylko tak sobie myślę czy praca maszyną na dworze to dobry pomysł?

No na dworze to tak niebardzo... Wiatr zawsze może coś nanieść pod pada. Odpowiedz sobie na pytanie, co się wtedy stanie?

Druga sprawa to słońce i schnięcie pasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, flatron007 napisał:

Koledzy na wiosnę mam zamiar kupić maszynę DA na własny użytek. Nie tam do jakiś wielkich, kilkuetapowych korekt tylko co najwyżej pracowane by było Megsem UC. Tylko tak sobie myślę czy praca maszyną na dworze to dobry pomysł?

Na dworze świetnie się pracuje, osobiście wolę bardziej niż w zamkniętych pomieszczeniach. Choć dobrze mieć jakieś zadaszenie żeby nie robić w bezpośrednim słóńcu lub deszczu.

Oczywiście na zewnątrz panuje inne oświetlenie itd ale dla własnej przyjemności pomysł jak najbardziej ok.

17 minut temu, damiano2007 napisał:

No na dworze to tak niebardzo... Wiatr zawsze może coś nanieść pod pada. Odpowiedz sobie na pytanie, co się wtedy stanie?

Ludzie nawalają glinką, która wyrywa brud, a ten wbija się w glinkę tworząc strukturę podobną do papieru ściernego...i jeżdżą tym po lakierze, a miałby się martwić o pyłek kwiatowy naniesiony przez wiatr 😉  Zdecydowaną większość korekt robiłem na dworze, sprawiało mi to więcej przyjemności niż w zamkniętych pomieszczeniach. 

Niemal każdą czynność da się wykonać na zewnątrz zachowując rosądek co do warunków otoczenia - cień, temperatura, wilgotność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention] dawaj swoje typy

Do środka używam valetpro interior apc lub ew. Fx protect ale niestety sie nie pieni (a w środku lubie korzystać z pianowniczki). Obydwa zero ikonek o szkodliwości. 

Do srodka rowniez sprawdza sie koch polestar i greenstar albo mzr (od najsłabszego do najsilniejszego) ale tu nie pamietam jak z ostrzeżeniami lub cleanery/apc od carchem - takze bez etykiet ze żrące czy cos.

 

Na zewnątrz BH surfex lub do ciężkich tematów excede advanced.

 

W temacie bezpieczeństwa i stosowania środków w zależności od potrzeb i poziomu zabrudzenia to zamówiłem chemspec one earth - prespray w proszku - i w opisu producenta mozna go zjesc i nic sie nie stanie bo jest na naturalnych składnikach - jak dla mnie do samej pielęgnacji, a nie odszczurzania rozwiązanie idealne.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zdroja0 napisał:

@Birkhof jak rozcieńczasz apc od Fx protect? Wg. zaleceń 1:50-1:100?

Fx'a rozcieńczam 1:30, ale korzystam z niego tylko jak nie mam vp interior APC. FX się nie pieni i cieżko mi/nie umiem pracować produktem który się nie pieni 😖

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Michał82 napisał:

Tak apropo zabaw z polerką to jest jakaś minimalna temperatura poniżej której nie powinno się działać? Nie mam tu na myśli poniżej zera i sopli z nosa

Niskie dodatnie temperatury nie przeszkadzają. Kwestia komfortu operatora polerki 😉

 

Ograniczeniem jest wysoka temperatura. Wtedy grzeje się bardziej maszyna, pady, lakier, pasta szybciej wysycha... 

99.9% past nie jest zalecanych do pracy w pełnym słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis w sklepie kplega pomylil sie przy wydaniu mi glinki i dal mi miekka zamiast sredniej. Glinka ma byc przedewszystkim do oczyszczenia szyb wiec pytanko, wymieniac na srednia? Glinka work stuff. Szyba najprawdopodobniej nigdy nie glinkowana a chce przygotowac ja pod nw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.