Skocz do zawartości

Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@rapmen93 to zalezy ja jednak bym stosowal normalne mycie. Chyba ze naprawde auto bylo by czyste.

 

Ja bede stosowal w zime a latem sie zobaczy jeszcze duzo czasu do cieplych dni. Na razie jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi no dobrze, ale przez całą zimę zamierzasz tylko CPW na bezdotyku i potem nic? Pasowałoby jednak co jakiś czas przynajmniej ten QD wrzucić na lakier, przynajmniej ja tak uważam, oczywiście jeśli warunki na to pozwalają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, rapmen93 napisał:

@Domel czyli wg Ciebie po użyciu Citrus Pre Wash nie trzeba dwóch wiader, żeby aplikować LSP? Oczywiście mówię o regularnych zabrudzeniach, nie szczurach

EDIT Nie no ludzie, wykupiliście wszystkie butelki tego prewash i na żadnym sklepie nie ma :( a chciałem na BF kupić...

Co znaczy siła reklamy. Sam kupiłem ten pre-wash :) Pewnie teraz @Domel pławi się w ...Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
31 minut temu, rapmen93 napisał:

@BiałyGTi no dobrze, ale przez całą zimę zamierzasz tylko CPW na bezdotyku i potem nic? Pasowałoby jednak co jakiś czas przynajmniej ten QD wrzucić na lakier, przynajmniej ja tak uważam, oczywiście jeśli warunki na to pozwalają

W poprzednia zime fk1000p mialem lezalo to cala zime . Mylem tylko w cieplejsze dni proszkiem na bezdotyku ani razu nic nie podbijalem zadnym qd i trzymalo. W ta zime tez bedzie fk1000p bede myl CPW i zobaczymy jak zacznie wosk znikac to wtedy podbije qd jak nie to nie bede nic ruszał. Narazie mam ssw na aucie jest po jednym myciu CPW i zobaczymy ile jeszcze polezy uzywajac tego pre-washa wtedy bedzie wiadomo czy cos podjada czy nie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomas22 napisał:

Uuu mam nadzieję że nie zje mi opryskiwacza :D zdążyłem wczoraj zamówić zwykły od kwazara :)

A jak z roztworem ?

Rozcieńczenie do oprysku 1:20 nic nie zmienia na tych papierkach. Nadal jest bardzo niebiesko.

Poleciałem przelać z pianownicy do baniaka, żeby grzybek z tłoka nie stał w tym do rana ;) Ale żeby kupować specjalnie kolejne pryskadło do pre washa? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@paperson dzisiaj bylem na zakupach walil deszcz jak wściekły  wiec pewnie jutro złapie sie za glowe jak zobacze auto, znajac mnie to pojade na bezdotyk badz wyciagne myjke chodz walcze sam ze soba bo czekam na opryskiwacz :P zeby znowu z recznym nie latac:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 godzin temu, kamykmm napisał:

Nie bylbym taki pewny czy jeszcze lezy fuso, czy efekt to juz zasluga tylko i wylacznie qd/qw

no ale z drugiej strony nie wierzę też że przy tylu warstwowaniach Fussa juz nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wszyscy maja SG pre wash mam i ja ...

Czytając ten temat, można zauważyć owczy pęd jaki opisywano tu kilkukrotnie na forum.

Sezonowa moda i masowe rzucanie się na produkt.

 

Malutka grupka świadomych userów użyje SG PWCO zgodnie z zastosowaniem czyli pre wash i odtykania powłok, niektórzy też przy korekcie.

A większość będzie katować tym woski a potem narzekać, że po trzecim myciu ochrona zimowa poszła się rypać i trzeba nadrabiać sprayem.

Potem zaczną się zastanawiać dlaczego nie myją samochodu ludwikiem, przecież też świetnie odtłuszcza... 

ValetPro już lata temu wprowadził pianę Combo2 pełniącą analogiczne funkce. Ale grono odbiorców było wąskie, korzystały raczej tylko osoby świadome potrzeb. A może z premierą nie trafili w modny okres :) 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Arkeolowy napisał:

U mnie przy 1:15 domywa i nie narusza wosku ;)

Z "domywa" to bym nie szalał, myje i na pewno więcej niż neutral. Określenie domywa bym jednak zachował dla hend-łosza.

Pomarańczowy szampon FX Protect odtłuszczający przy pierwszym myciu też nie zdejmie większości wosków ale, no właśnie ale... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy maja.... Akurat wrzucone raczej dla usmiechu... Z reklamy.

 

Akurat w moim w moim przypadku stosowane bedzie przy korekcie ewentualnie procesie do nowegi LSP. Wielokrotnie na forum popadano w sezonowe zachwyty. Ja osobiscie chcialem sprawdzic taki oprysk juz wczesniej bo widzialem, ze polecano go na zachodnim forum.

Do jednego muszie sie niestety przyznac... Osobiscie nie wierze, ze nie skroci w duzej mierze trwalosci LSP jesli ktos bedzie stosowal w cotygodniowym myciu.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w dużej mierze ten produkt ma nam ułatwić utrzymanie samochodu w czystości przez okres zimowy. Wiadomo jet to ciężki czas dla każdego kto chce mieć zaje....cie wyglądające auto. Kilka dni w tym okresie zimowy się trafi kiedy będzie można umyć samochód zgodnie ze sztuką. Myślę że każdy z nas w chwili normalnego mycia wrzuci jakiś wspomagacz LSP, żeby przetrwało całą zimę.  Jeżeli mi to pomoże lepiej umyć samochód na bez dotyku to nie będę narzekał. Umycie samochodu na myjni jest dalekie od ideału, a przedstawione testy dają dużą nadzieję, że pre wash wykonuje świetną robotę.  Moim zdaniem każdy indywidualnie powinien przetestować produkt i wyciągnąć własne wnioski co do zastosowania:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel w swojej wypowiedzi odniosłem się do zimy ze względu na jego dużą siłę domywania na podstawie Twoich testów.  I widzę jego przewagę nad pianami w tym okresie.

Co do pozostałego części roku to każdy musi indywidualnie podejść do tematu, czyli testować, testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ghost napisał:

 ValetPro już lata temu wprowadził pianę Combo2 pełniącą analogiczne funkce. Ale grono odbiorców było wąskie, korzystały raczej tylko osoby świadome potrzeb. A może z premierą nie trafili w modny okres :)

Co tam Combo2 jak ValetPro miało swojego docelowego odpowiednika SG Citrus -> ValetPro Orange Pre-Wash.

Combo klasyczne było mocno bijące po nozdrzach z wysokim Ph. Combo2 to chyba pośrednia piana na wypełnienie luki po Orange.
Nie jest to jednak odpowiednik SG Citrus. Combo2s łuży raczej typowo do prewasha przed korekta lub codziennego valetingu, nawet nie kryją tego, że wosk po nim zjedzie.
SG Citrus wosków na raz nie zjada i dlatego pozwala go stawiać w innym miejscu niż Combo2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Ari napisał:

Co tam Combo2 jak ValetPro miało swojego docelowego odpowiednika SG Citrus -> ValetPro Orange Pre-Wash.

Combo klasyczne było mocno bijące po nozdrzach z wysokim Ph. Combo2 to chyba pośrednia piana na wypełnienie luki po Orange.
Nie jest to jednak odpowiednik SG Citrus. Combo2s łuży raczej typowo do prewasha przed korekta lub codziennego valetingu, nawet nie kryją tego, że wosk po nim zjedzie.
SG Citrus wosków na raz nie zjada i dlatego pozwala go stawiać w innym miejscu niż Combo2.

Orange już dawno nie widziałem, miał jeszcze stary layout i opakowania.

A VP citrusa tam gdzie zazwyczaj kupowałem w sklepach nie było, stąd może go przeoczyłem. I być może to jest obecny odpowiednik SG Citrusa.

Podoba mi się, że brytole ładnie podają skład i MSDS pod ręką, zerknąłem na pH produktów:

VP Neutral Snow pH 7

VP Citrus Pre Wash pH 8.5

VP Combo2 pH 12.5

Masz pod ręką możliwość pomiaru pH SG?

 

Piany SG lubie za niskie ceny. Np Fruit Neutral do odmaczania owadów po trasie i poluzowaniu grubszego brudu jak np przyschniętego błota jest spoko, ale w sumie poza tym nie ma co sie więcej spodziewać, za wiele nie rusza. Combo2 dużo więcej, ale aż słychać mlaskanie jak wosk zjada ;)

Citrus może być kompromisem ale nie ma się co oszukiwać im mocniejsze właściwości myjące na bezdotyku tym bardziej gryzie. Citrus wygląda na opcję pośrednią.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, ghost napisał:

Np Fruit Neutral do odmaczania owadów po trasie

Aż tak bym się nie zapędzał. Jeśli chodzi o domywanie wżartych owadów to nic nie przebiło do tej pory AB Magifoam. Żadna piana.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.